Αθλητική Αναιμία

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 16 έως 17 (από 17 συνολικά)
  • Συντάκτης
    thesalos
    Συμμετέχων

μαλον απο οτι βλεπω ο σιδηρος αρχιζει και μου εχει γινει θεμα.σιδηρος 39(φτ 59-158)φεριτ136(φτ20-370).αιματοκριτης στο οριο 42(42-52) β12 350(φτ160-970).τα τελευτ 3 χρονια εχω φρεναρει 3 φορες με τα κλασικα συμπτ.κοπωση χωρις ιδιαιτερο ογκο χιλ ,κλασικη κοντη αναπνοη την πρωτη φορα , το συνεχομενο απο 6’15 επεσε στο 7’30 και με ζορι,και το τελευτεο που περασα τωρα μια μικροζαλαδα.3 εβδομαδες εκοψα ,αφου την 1 εβδομαδα η ξεκουραση και η αποχη δεν απεδωσε ,την 2 πηγα για αιματολ.την 3 εβδομαδ ξεκινησα συμπληρ.τα φεροσανολ σε μενα δουλευουν ,απο την 2 καψουλα αρχισα να καταλαβενω διαφορα ,και μετα απο 1,5εβδομ βλεπω οτι επανηλθα.το ιδιο και με τις προηγουμενες 2 φορες .τρεχω αρκετΑ χρονια και αναρωτιεμαι αν θα το παω απο εδω και περα ετσι με τα συμπληρωματα.απο οτι βλεπω μαλον πρεπει να κανω αιματολ 2 φορες/χρονο απο 1. κρεας βαζω 2 φορες/εβδομ 1 μοσχαρ-1 συκωτι.
    ρε παιδια μηπως θα μπορουσα να παρω προληπτικα σιδηρο 2-3 φορες/χρονο απο για 25 μερες πχ αφου μαλον ειμαι συνεχεια κατω .
    με τον ιδρωτα υπαρχει απωλεια? .πως το παλευεται το θεμα?

stratus
    Συμμετέχων

Τα ίδιο και εγω όπως και η σύζυγος Μας έχει χορηγηθεί μόνιμη δόση συντήρησης .Ειμαστε κρεατοφάγοι αλλά Σίδηρος καπούτ

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 16 έως 17 (από 17 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.