βοήθεια για Παπούτσι δρόμου

Αυτό το θέμα περιέχει 20 απαντήσεις, έχει 6 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Thanasis Karapanos 1 μήνας, 3 εβδομάδες πριν.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
  • Συντάκτης

Στέλιος
    Δρομέας

Θα συμφωνησω για τις ενοχλησεις στην κνημη με τον Σωτηρη. Στο ιδιο σημειο (απο οσο μπορω να καταλαβω) τις ειχα επι 3-4 συνεχομενους μηνες. Ηταν οι πρωτοι μηνες που ξεκινησα να περπατοτρεχω εξω. Ο λογος ηταν η σαπιλα των 20+ ετων απο την εποχη που τελειωσα το σχολειο και σταματησαν ολου του τυπου οι αθλητικες δραστηριοτητες (ποδηλατο & μπασκετ κατα κανονα).
    Μαλιστα ειχα εντονους πονους ακομα και το βραδυ και υπηρχαν φορες που δυσκολευομουν να κοιμηθω. Θυμαμαι σαν χθες τους προβληματισμους και την απογνωση που ειχα. Δοκιμασα επιστραγαλιδες, αλλα ο πονος ηταν μεγαλυτερος με το σφιξιμο, οποτε το αφησα στην ησυχια του και με τον καιρο οπως εγραψα, περασε.
    Θα ελεγα οτι μεσα σε ολα πρεπει να δεις για ασκησεις ενδυναμωσης για τις κνημες. Εγω ειχα παρει 2 τουβλα οικοδομης … και επισης εκανα και αρκετα περπατηματα στις μυτες των ποδιων. Ασκησουλες βρισκεις πολλες με λιγο googling.

Thanasis Karapanos
    Δρομέας

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες που μου δώσατε. Θα πάω το απόγευμα να δοκιμάσω κάποια παπούτσια και θα δω τι θα πάρω.

Θέλω επίσης να πάρω κάτι για την μητέρα μου ώστε να της είναι άνετο στο περπάτημα.
    Είναι γύρω στα 50-55 κιλά και δεν περπατάει πολύ. Υπάρχει κάποια πρόταση για να κοιτάξω η ότι και να πάρεις σχεδόν θα είναι οκ για την χρήση που προορίζεται

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

Θανάση @teh_lunatic, ό,τι είπαμε για το δικό σου παπούτσι, λίγο πολύ ισχύει και για αυτό της μητέρας σου. Ως παράδειγμα θα σου αναφέρω τη δική μου περίπτωση. Φοράω ένα νούμερο μεγαλύτερο από τον πατέρα μου και του έδωσα να δοκιμάσει το Pegasus μήπως και του αρέσει. Το πόδι του ούτε καν έμπαινε στο παπούτσι. Επομένως, αν μπορείς πάρε και τη μητέρα σου στο κατάστημα ώστε να δοκιμάσει κι αυτή πριν επιλέξει. Αν δεν μπορείς, πάρε κάτι τυχαία και ετοιμάσου για το αρκετά πιθανό ενδεχόμενο της επιστροφής/αλλαγής.

Thanasis Karapanos
    Δρομέας

Οι επιλογές έγιναν
    Saucony triumph iso 5 για μένα
    Και πήραμε το Pegasus 36 για την μητέρα…
    Ευχαριστώ για την βοήθεια σας

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

Καλές επιλογές και οι δύο. Με γειες και καλά χιλιόμετρα!

Thanasis Karapanos
    Δρομέας

Ευχαριστώ να στε καλα

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.