Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Ρούχα & εξοπλισμός / Ενδείξεις δρομικών ρολογιών εν ώρα αγώνα

Ενδείξεις δρομικών ρολογιών εν ώρα αγώνα

Τοποθέτηση ετικέτας: 

• Αυτό το θέμα έχει 23 απαντήσεις, 15 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 7 μήνες πριν από τον χρήστη Vicky.
Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
  • Συντάκτης
    zakis
    Συμμετέχων

Ρολόι: Garmin FR220.

Πρώτη οθόνη:απόσταση – χρόνος – μέσος ρυθμός
    Δεύτερη οθόνη: απόσταση γύρου – χρόνος γύρου – μέσος ρυθμός γύρου
    Τρίτη οθόνη: καρδιακοί παλμοί – ζώνη καρδιακών παλμών

Στους αγώνες ο γύρος είναι ρυθμισμένος στο 1 χλμ

Kostão
    Συμμετέχων

Να πω και εγώ την εμπειρία μου. Το ρολόι μου δεν είναι και των μεγάλων απαιτήσεων. Garmin 210. Πάντα έχει πάνω την απόσταση και κάτω το στιγμιαίο ρυθμό και στη μία κεντρική οθόνη έχω συνήθως στιγμιαία καρδιακή συχνότητα και το εναλασσω με το συνολικό χρόνο. Όλα τα υπόλοιπα μου αρέσει να τα υπολογίζω νοητα την ώρα που τρέχω για να περάσει και η ώρα.

Nikos Gal
    Συμμετέχων

στον αγωνα αποσταση-συνολικο χρονο-στιγμιαιο ρυθμο- στυγμιαιο ΗR (αν και μαλλον δεν θα χρησιμοποιησω ζωνη παλμων γιατι μονο να με αγχωσει και να με κανει να κοψω ρυθμο καταφερνει)… και ενδειξη χρονου ανα χιλιομετρο

konkarien
    Συμμετέχων

Καλησπέρα.
    GARMIN 310 XT
    ΧΡΟΝΟΣ
    ΑΠΟΣΤΑΣΗ
    ΜΕΣΟΣ ΡΥΘΜΟΣ
    ΣΤΙΓΜΙΑΙΟΣ ΡΥΘΜΟΣ

(Lap=1χλμ.)

Vicky
    Συμμετέχων

Μπορει να μπει το average pace ως κεντρικη ενδειξη στο ambit 2;
    Σαν κεντρικη ενδειξη εχω βαλει στιγμιαιο pace…..γιατι δεν μπορεσα να βαλω το average pace….το εχω απο πανω αλλα δυστυχως δεν το βλεπω πλεον….(ειναι μαλλον πολυ μικρα τα νουμερα….αυτο φταιει…)

Roberto4Carlos
    Συμμετέχων

@Vicky , υπάρχουν διάφορα custom apps σχετικά με average pace για το ambit2 (το οποίο έχω και εγώ) οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο από αυτό

Vicky
    Συμμετέχων

Καλησπερα.
    Απο την ρυθμιση μεσω υπολογιστη των οθονων δεν γινεται;;απο εκει δεν το βρηκα….θελεις να μου πεις για τα custom apps….δεν τα εχω χρησιμοποιησει ποτε….

Roberto4Carlos
    Συμμετέχων

Λοιπόν αγαπητή Vicky…
    Από το movescount.com πας Community–APP
    Εκεί σου βγάζει μια λίστα με τα custom Apps. Από πάνω τους υπάρχουν κάποια πεδία για να φιλτράρεις τα αποτελέσματα. Εκεί βάζεις να ψάξει για average pace.
    Το πρώτο app που βγάζει είναι το “Avg Pace min/km” , κάνεις κλικ επάνω του και στην αναλυτική οθόνη που βγάζει πατάς “Save App”

Τέλος πας εκεί που ρυθμίζεις τις οθόνες του ρολογιού, και επιλέγεις σε κάποια θέση να εμφανίζει το app αυτό. (εκεί που επιλέγεις τι εμφανίζει σε κάθε οθόνη,έχει μια καρτέλα που τη λέει “My App” και τη λίστα με τις custom apps που έχουμε προσθέσει

Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός.
    ManolisLines

Vicky
    Συμμετέχων

Μανωλη εγινες κατανοητος…..σε ευχαριστω πολυ….

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.