SNF Run 2019

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Roberto4Carlos
    Συμμετέχων

@sotiris_diamantopoulos, είμαι “αιρετικός” δρομέας Σωτήρη!
    😄😄😄

Καλή επιτυχία σε όλους και όποιος θέλει ρεκόρ, εννοείται ότι πρέπει να στηθεί μπροστά μπροστά στο πρώτο μπλοκ. Το μισό ρεκόρ είναι η σωστή εκκίνηση

Kimonas
    Συμμετέχων

Καλό αγώνα σε όλη την παρέα
    Και εγώ με χαλαρή διάθεση μετά από πρωινό μπάνιο στα 6 χλμ στο μπλοκ D

Στέλιος
    Συμμετέχων

Καλησπερα στην παρεα ! 🙂

Block G στο 10αρακι με μακρινο στοχο για 49:59 . Στη χειροτερη θα κανω 52:30 .

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Κίμωνα πρέπει να με πέρασες σε μια φάση.. Αλλά απολάμβανα τον αγώνα. Τόσο κ δε σου μίλησα…. Ούτε έννοιες για χρόνο ούτε αν Περπάτησα από το 3 μέχρι το 3.4 το GPS εγρψε 38.10 Μια χαρά…

Θα ακούσω για κάτι χρόνους 45 κ 50 στο 10 αρι τωρα κ θα κλαίω 😂😂😂
    Τέλος η σεζόν για φέτος.. Ξεκουραση αγορά καλων παπουτσιών χαλαρά προπονήσεις κ σεπτεμβριο παλι..

aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

Εμένα τα 10Κ μου βγήκαν σύμφωνα με το πλάνο, και ίσως και λίγο καλύτερα.
    39:30 και #21 στη Γενική (με πρώτη φορά sub40 και sub41 στα 10Κ)
    Ευτυχώς πέτυχα τον Σωτήρη γύρω στο 6ο km και με βοήθησε να κρατήσω ένα ρυθμό γύρω στο 3:50/km μέχρι τέλους, γιατί ως τότε το Sub40 ήταν οριακό derby.
    Το μόνο παράδοξο οτι ξεκίνησα από το 2ο block (G), παρότι πέρσι είχα 42mins, και έπρεπε να πέρασω “πάνω” από πάρα πολύ “αργούς” δρομείς. Και δέν το λέω ανταγωνιστικά, αλλά άν πηγαίνεις με 3:50/km και πρέπει να περάσεις πάνω από δρομείς που πηγαίνουν με 5:30/km υπάρχει σοβαρός κίνδυνος ατυχήματος.
    Καταπληκτική η ιδέα των διοργανωτών να ξεκινήσουν τα 6Κ πρίν από τα 10Κ, γιατί τα προηγούμενα χρόνια που γινόταν ανάποδα πέφταμε πάνω στους δρομείς των 6Κ με επίσης κίνδυνο ατυχήματος.
    Εφόσον μπαίνουν στον κόπο και μας χωρίζουν σε blocks και έχουν άρτια διοργάνωση, ίσως θα πρέπει να προσέξουν τα όρια των blocks και π.χ. για το 1ο να το βάλουν στα 45 λεπτά και όχι στα 52 (νομίζω) που το είχαν τώρα. Ή ακόμα πιο εύκολα, ας δηλώνουν όλοι χρόνο, και να το κάνουν sort και αυτόματο χωρισμό σε blocks.
    Αυτή ήταν η τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για αυτή τη σεζόν, οπότε χαλαρές προπονήσεις από εδώ και πέρα και Καλό Καλοκαίρι σε όλους.

Στέλιος
    Συμμετέχων

Μεσα στο χρονο που ειχα βαλει και εγω με 52:10 . Ημουν στις πρωτες σειρες του 2ου Block, οποτε δεν ειχα ιδιαιτερο θεμα, εκτος απο το τελευταιο χλμ που ειχε στριμωγμα και αναγκαστηκα να ριξω ρυθμο. Γενικα πηγα μεσα στα ορια μου απο την αρχη. Καλη η εμπειρια για πρωτο μου αγωνα. 🙂

Χαρηκα ιδιαιτερα Αριστειδη που σε γνωρισα και ειπαμε 2-3 κουβεντες πριν την εκκινηση . 🙂

Επισης χαρηκα που γνωρισα τον Italian και μιλησαμε μετα τον τερματισμο 🙂

Οσο για τον Σωτηρη, ειναι σταθερη αξια !

Στον τερματισμο ειδα και τον spy και προλαβα να του πω ενα γεια . Οχι οτι με ηξερε, αλλα ενιωθα οτι επρεπε να του πω μια καλησπερα .

Γενικα πολυς καλος κοσμος και θετικες εντυπωσεις 🙂

Καλο καλοκαιρι σε ολους !!!

Kimonas
    Συμμετέχων

Καλημέρα και Καλή εβδομάδα σε όλους

Ωραίος αγώνας χθες
    Τον έτρεξα οικογενειακώς και τον χάρηκα σε summer mood.
    Καλύτερος χρόνος από 2 χρόνια πριν που τον είχα ξανατρέξει …

@giorgos-pliakos
    αν κατηφορίσεις προσ Νιάρχος για χαλαρό run με χαρά για χαλαρό jogging να κάψω τα σουβλάκια που έφαγα μετά

Kimonas
    Συμμετέχων

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους
    Ωραίος αγώνας χθες
    Τον έτρεξα οικογενειακώς και τον χάρηκα σε summer mood.
    Καλύτερος χρόνος από 2 χρόνια πριν που τον είχα ξανατρέξει …

@giorgos-pliakos
    αν κατηφορίσεις προσ Νιάρχος για χαλαρό run με χαρά για χαλαρό jogging να κάψω τα σουβλάκια που έφαγα μετά

Sotiris Diamantopoulos
    Συμμετέχων

2ος αγώνας της σεζόν και 2ος στο “νότιο ημισφαίριο” και βγήκε αναμενόμενα μάλλον, στα 41.14. 60ος στο σύνολο και για πρώτη φορά μετά από αρκετό καιρό εκτός του top 10% (4910 οι δρομείς στο σύνολό τους), κάτι που αποδίδω α) στην τρέχουσα φόρμα μου, και β) στην παρουσία πιο δυνατών δρομέων εδώ. Τόσο το WKO4 όσο και το runalyze μου βγάζουν grade adjusted result στα 43.00, επομένως το κέρδος από το την κατηφορική διαδρομή είναι κάπου στα 1.5 – 2 λεπτά. Αν συνυπολογίσω και ένα penalty του 1/2 με 1 λεπτό λόγω των 30 βαθμών κελσίου, μάλλον βρίσκομαι κάπου στα 42.5 λεπτά για το 10άρι. Not bad, λαμβάνοντας υπόψη ότι τους τελευταίους 6 μήνες έχω μέσο όρο χιλιομετρικού όγκου 70χλμ/μήνα κι εδώ κι ένα μήνα κάνω κάτι που μοιάζει με προπόνηση βάσης. Υπό τις συνθήκες αυτές, κάτι καλύτερο θα ήταν εξαιρετικό απίθανο (καθώς όπως λέει και ο λαός μας, με πορδές αυγά δεν βάφονται, και χωρίς σοβαρή προπόνηση χρόνοι δεν βγαίνουν).

Στα του αγώνα τώρα, βρεθήκαμε στην αρχή με Στέλιο, Βασίλη @italian, Ανδρέα (που μας διαβάζει αλλά δεν γράφει), Αριστείδη @aristidi, και Μανώλη @roberto4carlos (που παρά τις προσπάθειες μου δεν κατάφερα να πείσω να το πάει σβέλτα). Όλα καλά στην αρχή, μέχρι κάπου στο 6-7 που ένιωσα ότι αρχίζω να βουλιάζω σε έναν βούρκο χωρίς επιστροφή. Είχα αρχίσει να χάνω την 1η γυναίκα που μεχρι εκείνη τη στιγμή πηγαίναμε μαζί, και ήμουν ψιλομόνος στη Συγγρού. Ως από μηχανής θεός όμως, εμφανίζεται δίπλα μου ο Αριστείδης και ενώ παίζει να μου είπε “κράτα με” ή κάτι τέτοιο, εγώ άκουσα, ή ήθελα να ακούσω, “έλα να σε κρατήσω” ή κάτι τέτοιο. Έτσι, από το 4.20-4.30 που πήγαινα σε εκείνη τη φάση, πήγαμε στο 3.50-4.00 μαζί, κι έτσι κάπως σώθηκε η παρτίδα.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

https://foto-trexoume.gr/f663360567

Θα ανεβουν φωτο ,, μεσα σε μερα λογικα αντε να δουμε τις ιδρωμενες μουτσουνες μας..χαχαχα

Roberto4Carlos
    Συμμετέχων

Μπορεί να ήταν βραδινός ο αγώνας, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η άσφαλτος και το τσιμέντο της πόλης δεν έβγαζαν λάβρα και ζέστη!
    Επίσης, το ότι ο πρώτος σταθμός τροφοδοσίας ήταν αρκετά μακρυά (περίπου στο 4.5 χλμ) ήταν αρνητικό αφού μέχρι εκεί είχε χάσει ο καθένας ποτάμια υγρών από τον ιδρώτα! Έπρεπε ο σταθμός να ήταν τουλάχιστον στο 3.5!
    Από θέμα χρόνου είμαι πολύ ευχαριστημένος που έκανα μια όμορφη προπόνηση στην νυχτερινή πόλη με ρυθμό λίγο πιο αργό από ότι ήθελα, αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον συνόδευσα συναθλήτρια μου στα 10 αγωνιστικά της χιλιόμετρα. Χρόνος 1:03:03.

@sotiris_diamantopoulos
    , πολλά μπράβο γιατί ήσουν πύραυλος και έκανες φοβερό χρόνο! Δεν με έπεισες να ξεκινήσουμε μαζί, και έτσι γλίτωσα από ανακοπή καρδιάς στην πορεία!!!! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

chriskapsio
    Συμμετέχων

Πολύ ζέστη τελικά χθες και πολύ σωστά ανέφερε ο roberto4carlos ο 1ος σταθμός υδροδοσίας ήταν απελπιστικά μακριά. Γενικά η αλλαγή που έγινε να ξεκινήσουν νωρίτερα τα 6άρια ήταν πετυχημένη και δεν είχαμε μποτιλιάρισμα παρά μόνο στη στροφή για το Νιάρχος. Έκανα 46.05 με pb και πολύ ευχαριστημένος δεδομένης της υψηλής θερμοκρασίας.

karakatsanisg
    Συμμετέχων

Τα αποτελέσματα υπάρχουν κάπου;

Kimonas
    Συμμετέχων
    Kimonas
    Συμμετέχων

Καλησπέρα

Στο παρακάτω Link

http://runningnews.gr/item.php?id=42086

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 31 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.