Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 2ο Μέρος

Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 2ο Μέρος

• Αυτό το θέμα έχει 693 απαντήσεις, 34 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 5 έτη, 7 μήνες πριν από τον χρήστη big-blue.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 646 έως 660 (από 694 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Nikolas
    Συμμετέχων

Έξι μέρες μετά την Κλασική χωρίς κανένα κουσούρι, έκανα την Πέμπτη 7,5 χλμ και σήμερα 10 χλμ, τόσο άνετα που σταμάτησα μόνο και μόνο γιατί είπα μέσα μου,ε υπερβολή είναι να συνεχίσεις.

tazi
    Συντονιστής

@bougasgeorge, @big-blue

Ευχαριστώ για τα σχολια και το ενδιαφερων παιδια. Γενικα δεν εχω συνηθίσει να κάνω προπονησεις με εναλλαγες ρυθμου. Παλιοτερα βεβαια εκανα φαρτλεκ και επιταχυνομενα αλλα οχι κατι σαν το σημερινο.

Απο το ογδοο τετρακοσαρι και μετα δεν ειχα δυναμη, θα μπορουσα καλλιστα να σταματησω και εκει νομιζω. Απλα κρατουσα γρηγορο ρυθμο χωρις να μπορω να πιεσω.
    Καιρο ειχα να κανω κατι τετοιο και τωρα νιωθω αρκετα κουρασμενος, πιο πολύ απο οτι με το πενταρι του ΑΜΑ.

big-blue
    Συμμετέχων

@dimitrissss
    Όχι ρε φίλε!!!!!!!!
    Την πέρασα εγω τη γαστρεντερίτιδα τη βδομαδα με το τελευταίο μεγαλο LR, τρεις βδομάδες πριν τον αγωνα. Όλα τα πέρασα αυτό το φθινόπωρο.
    Κρίμα.
    Ελπιζω να μπορέσεις να γλυτώσεις κανά ευρώ, να ακυρώνονται κάποιες κρατήσεις κτλ…
    Όσο για τα τρεξιματα, θα συνεχίσουμε. Εδώ πήγαμε με τα χίλια ζόρια και λυσσαξε στον Πουνέντη…
    Περαστικά και καλή επάνοδο.

dimitrissss
    Συμμετέχων

@big-blue Λες και ήταν στοχευμένο. Χθες είχα 39 πυρετό και σήμερα είμαι καλύτερα και αύριο θα μπορώ και αν τρέξω που λέει ο λόγος. Με τριγύριζε πάντως από την αρχή της εβδομάδας, το αισθανόμουν ενώ την προηγούμενη αισθανόμουν καλύτερα από ποτέ. Γλίτωσα μόνο ένα μικρό ποσό από τα αεροπορικά. Το ξενοδοχείο το χρεώθηκα ολόκληρο. Τελικά καλό είναι ασφαλίζεις τα ταξίδια σου και ας έρχονται ακριβότερα γιατί ο διάολος έχει πολλά ποδάρια. Τελικά μας βλέπω πάλι Θεσσαλονίκη.

big-blue
    Συμμετέχων

Μπα εγώ έφαγα χοντρό ξενέρωμα με τη Θεσσαλονίκη πέρσι. Δεν τρελαίνομαι να ξανά τρέξω εκει, θα προτιμούσα το χαλι του Ναυπλίου.
    Ξενέρωμα έφαγα κ στην κλασσική προχτές βεβαια, αλλά τη δευτερα ήθελα να παω να ξανατρέξω, να ξαναδοκιμάσω γιατί ξερω πως το είχα (το 3:35). Στη Θεσσαλονίκη μονο για μάσες νομιζω. Εκτός αν παμε παρέα με τον @Echetlos:)

mashine
    Συμμετέχων

@tazi Στο γνωστό τρίγωνο βλέπω :P!
    Αν “τσιμέντωσες” έκανες καλή προπόνηση!

dimitrissss
    Συμμετέχων

@big-blue Θεσσαλονίκη θα πήγαινα μόνο και μόνο για να πάω Θεσσαλονίκη και ας είναι και για το δεκάρι. Ναύπλιο δε πάω γιατί είναι 2 στροφές και το θεωρώ εκνευριστικό για 42 χιλιόμετρα και γιατί δεν έχω ακούσει και πολύ καλές εντυπώσεις από όσους πάνε εκεί για το μαραθώνιο. Άσε που σε αγώνα 300 ατόμων θα τρέχω μόνος μου και δε μου αρέσει.

Echetlos
    Συντονιστής

@big-blue Θεσσαλονίκη μόνο για διασκέδαση, αν θες.
    Αυτό του 2013 δεν το ξαναπερνάω. Όταν έβγαινε ο κόσμος εμείς μαζευόμασταν κι όταν φεύγαμε για τα πουλμαν, αυτοί επεστρεφαν.

xipolitakos
    Συμμετέχων

@Echetlos & @big-blue τερματίζετε, παλαμάκια στους υπόλοιπους, μπουγάτσα, καλαμάκια, 🙂 και το βράδυ Λαδάδικα για αποθεραπεία.

tazi
    Συντονιστής

@mashine Ναι, ξεκινησα απο πιο κατω και μετα ειπα να καταληξω εκει, τσιμεντωσα ατιμε και σε θυμηθηκα!, Τοσο που εχασα και το μετρημα και εκανα 11, εχεις γινει ο εφιαλτης μου….. πρεπει να κατεβω πολυ γαι να σε φτασω και εσυ εχεις παρει φορα, φορα κατηφορα!!!

big-blue
    Συμμετέχων

Ωραία, άκυρη η Θεσσαλονίκη.
    Να δούμε τη Μεσσήνη…
    Εκτος αν μέχρι τότε εχω αδυνατίσει κ παω σε άλλη χιλιομετρική κατηγορία:)

Kalogeridis
    Συμμετέχων

13,5 χλμ άνετα στο 5’20” στους 139μο παλμούς. Φουλ διατάσεις και όλα καλά.Το κρύωμα με έπιασε τελικά και αν δε περάσει μέχρι την τέταρτη θα φάω ζόρι στο τέμπο που έρχεται.

Kalogeridis
    Συμμετέχων

Για Χανιά θα κατέβει κανείς 9 Απριλίου?

stratus
    Συμμετέχων

Επιταγχυνομενο τρεξιμο

georgeb
    Συμμετέχων

@kalogeridis Είμαι μεταξύ Χανίων και Θεσσαλονίκης. Λόγω απόστασης προτιμώ Χανιά (μένω Ηράκλειο), αλλά με προβληματίζουν οι θερμοκρασίες. Πέρυσι παιδιά που πήγαν και έτρεξαν (ήταν 1 μήνα μετά βέβαια) μου είπαν για πολύ ζέστη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 646 έως 660 (από 694 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.