Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 3ο Μέρος

Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 3ο Μέρος

• Αυτό το θέμα έχει 886 απαντήσεις, 44 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 5 έτη πριν από τον χρήστη dimitrissss.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 887 συνολικά)
  • Συντάκτης
    tazi
    Συντονιστής

Μετα το μαραθωνιο ο μεταβολισμος παραμενει σε ψηλα επιπεδα για αρκετο καιρο και δυσκολα παιρνουμε βαρος. Εξαρταται απο το συνδυασμο ογκου και εντασης. Τωρα ειμαι σχεδον + 4 απο εκει που θελω για μαραθωνιο, φανταζομαι οτι απο Γεναρη που θα ξεκινησω συστηματικα θα πεσω. Υψος 171, στο.μαραθωνιο θελα να ειμαι κοντα στα 61. Μου εκανε πολυ εντυπωση πως στο σδυα το pb βγηκε με σχεδον 66 οπου εχω σταθεροποιηθει τωρα, η αληθεια ειναι οτι πειναω και τρωω πολυ. Ο @echetlos μοιαζει μυγα μπροστα μου……

Echetlos
    Συντονιστής

@tazi Κόψε τα μεγάλα βάρη στο γυμναστήριο, Νίκο. Από αυτά έχεις φουσκώσει τόσο πολύ.

stratus
    Συμμετέχων

Βρε δεν πατε να παχυνετε ολοι σας.Με τον πονο μου παιζετε;Πανω απο 100 χλμ καθε εβδομαδα το χειμωνα και κρατιεμαι με το ζορι να μην παχυνω,οχι να αδυνατισω.
    Το Νοεμβριο που εκανα την επεμβαση στον οισοφαγο εμεινα 45 ωρες νηστικος,οποτε λεω κατσε να ανεβω στη ζυγαρια αφου σιγουρα θα εχω χασει μισο κιλο.Η ζυγαρια με εδειξε ενα ολοκληρο κιλο πανω!Την σπας ή δεν την σπας κυριε προεδρε;

tazi
    Συντονιστής

Δεν μπορω ρε @echetlos, εγω φταιω που η ψυση με προικισε με απιστευτη δυναμη και ομορφια;

spy
    Συμμετέχων

…σημερα το πρωι 20 χλμ , εκ των οποιων τα 16 χλμ στα πιο στενα μονοπατια του Δασους Συγγρου, με καθαρη υψομετρικη στα 320 περιπου μετρα, σε 1:50:01!
    Καλημερα σας … και καλο Σαββατοκυριακο!

ale
    Συμμετέχων

Καλημερα,
    Και εγω μια απο τα ιδια, τα κανονικα μου κιλα ειναι 88kg, πριν το μαραθωνιο 85kg, μια εβδομαδα μετα επαθα γαστρεντεριτιδα και πηγα 80kg. Τωρα με λιγα χιλιομετρα,αρκετα βαρη και τρελο φαγητο εχω παει παλι 85kg. Πιστευω Φεβρουαριο να εχω ξαναγινει ανθρωπος.

Roberto4Carlos
    Συμμετέχων

@τazi, Νίκο, δώσε και σε εμάς λίγη δύναμη και ομορφιά.
    Όχι όλα για τη πάρτη σου.
    Έχουμε,και εμείς οι άσχημοι, ψυχή!!!

tazi
    Συντονιστής

@roberto4carlos Την ερχομενη πεμπτη, με το περας της προπονησης της ομαδας, θα ακουμπησω με τα ακροδακτυλα μου καποιους απο εσας….,θα σας μεταδωσω, ομορφια, δυναμη και μετριοφροσυνη😂😂😂

than
    Συμμετέχων

@tazi Τετάρτη δεν ειναι η προπόνηση??

Echetlos
    Συντονιστής

@thanasiskypraios Τετάρτη στις 8:00, Θανάση.

than
    Συμμετέχων

Την ερχομενη πεμπτη, με το περας της προπονησης της ομαδας, θα ακουμπησω με τα ακροδακτυλα μου καποιους απο εσας….,θα σας μεταδωσω, ομορφια, δυναμη και μετριοφροσυνη😂😂😂

Τι λέει ο ταζι για Πέμπτη λοιπόν…! Όμορφος, δυνατός και μετριόφρων, αλλά και κάτι σαν να του λείπει…!!

Λογικά θα έρθω, αλλά θα κάνω τα δικά μου (έχω 5*2χλμ @ 4). Ευκαιρία να σας δω πριν τις γιορτές.

tazi
    Συντονιστής

Ε τι να κανουμε, δε πρεπει να εχω και εγω κανα κουσουρι;

Nikolas
    Συμμετέχων

Όλοι μια απο τα ίδια στο θέμα κιλών.
    Παλεύω να πάρω τα 3-4 κιλά που ήμουν πριν το Σεπτέμβρη και το ξεκίνημα για την κλασική, κι αν δεν σταματήσω το τρέξιμο δεν το βλέπω να γίνεται.
    Σε μένα δεν έχει σχέση ο αγώνας (Μαραθώνιος) καθώς δεν έχασα πολλά εκεί, αλλά η προπόνηση σε αυτές τις εντάσεις.

than
    Συμμετέχων

12 χλμ στο στιβο, σε μαύρα σκοτάδια. Τα 8 απο αυτα σε ρυθμό περίπου 4:45.
    Αυριο 22χλμ long run με ενδιαμεσα 6*90″ στο 3:50.
    Συνολο εβδομάδας 75χλμ.

Etien
    Συμμετέχων

Καλησπερα σας !! 20 χιλ σημερα ωρα 10 το πρωι ,με ηλιο , θερμοκρασια 6 βαθμοι και πολυ δυνατους ανεμους ..ολα πηγαν καλα με μεσο ορο 5,12 !

Ευχαριστω !!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 887 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.