Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 4ο Μέρος

Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 4ο Μέρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 1,027 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Vlod
    Συντονιστής

2.53 είχα πιάσει μια φορά με το αυτοκίνητο.@kalogeridis είμαστε ήδη ενήμεροι για τις φρικιαστικές αυτές επιδόσεις που δεν έχουν καμία θέση στο σάιτ.

mashine
    Συμμετέχων

Μια προπόνηση που είχα καιρό να κάνω…και ξεπατώθηκα!Fartlek 1′-1’x30 …Στα 50 λεπτά σταμάτησα γιατί με είχαν πιάσει όλα!
    Εγραψε 12.5 χλμ -4′ μέσο και συνολικά 24χλμ σε 1h:50′.

Kalogeridis
    Συμμετέχων

Ας τον αποκλείσουμε αφού πρώτα τον φτου φτου μην τον ματιασουμε τον άνθρωπο. Βασικά μόνος του , κατεβάζει επικίνδυνα τον μο Ρυθμού των δρομέων της σελίδας… Α, μην το ξεχάσω, φτου φτου…

Kalogeridis
    Συμμετέχων

@mashine και συ το πας γυρεύοντας, αλλά το σωζεις που γράφεις πως ξεπατωθηκες… κάτι είναι κι αυτό.
    Το σκισες!

chamav
    Συντονιστής

Το ποτό συνεχίζει να με σώζει από τον αθλητισμό.

stratus
    Συμμετέχων

Εγω παντως προχθες ετρεξα 5 χλμ με 2.53/χλμ και ημουν πολυ χαρουμενος.Το μονο κακο ειναι οτι υστερα ξυπνησα.

Echetlos
    Συντονιστής

@iwannhs-vafeiadhs Πάμε να τρέξουμε παρέα μια μέρα, σαν άνθρωποι… με όλους τους βαδιστές που έχουμε μπλέξει εδώ μέσα…

Nikolas
    Συμμετέχων

Ωραία προπόνηση @mashine. Την κάνω κι εγώ, μόνο που σταματάω στο 1*20. Ελπίζω σιγά σιγά στην ίδια με τώρα ένταση να παω στις 30 επαναλήψεις. Με 1 λεπτό φυσκά χαλαρό. Και 15 ζέσταμα, 10 χαλάρωμα.

Kalogeridis
    Συμμετέχων

@mashine @Nikolas εννοείτε 1′ γρήγορο – 1′ χαλαρό επί Χ επανάληψεις? Πώς παίρνετε τον ρυθμό του γρήγορου? Αν δεν είναι από προπονητή και βγαίνει από κάποιο πίνακα θα με.ενδιέφεραν οι τιμές που δίνει για το 3.39.59. Όπως και το πλήθος των επαναλήψεων.

Kalogeridis
    Συμμετέχων

@stratus και συ πετάς κάτι αεροπλάνικα ώρες ώρες αλλά σε έχουμε μάθει Καλά. Μη κοιτάς που δε μιλάμε. Ώρες ώρες νιώθω ότι σφουγγάριζω τα αποδυτήρια των ελίτ, ψάχνοντας στα ντουλάπια για κανένα μυστικό κόλπο!

Etien
    Συμμετέχων

Καλησπέρα σας!!
    Χτες, 16 χιλ με μ.ο. 5:22 ! Υπο απλετη ομιχλη κ …200% υγρασια🙂 !!!

Ευχαριστώ!

mashine
    Συμμετέχων

@kalogeridis Για το γρήγορο λεπτό ο ρυθμός θα είναι 300-400αριού ή κάτι τέτοιο και το αργό θα είναι ρυθμός ελεύθερου κατά το δυνατόν όσο πιο γρήγορο.Πίνακες και δεσμεύσεις δεν υπάρχουν.Εσύ αν θα πας με 4 ρυθμό τότε το αργό λεπτό θα είναι γύρω στο 510 ή κάτι τέτοιο υποψιάζομαι.Σημασία
    έχει η αίσθηση και όχι τόσο ο ρυθμός πάντως στην προπόνηση αυτή.

Kalogeridis
    Συμμετέχων

@mashine σε ευχαριστώ… κοίτα , στο 4′ εγώ θα σκορπισω. Το πιο κοντινό που μου έρχεται σαν πιθανό, είναι το 4’30” με χαλάρωμα στο 5’25” περίπου. Αλλά δε νομίζω να έχω πάνω από 10 κομμάτια. Στην πρώτη ευκαιρία που θα χωρέσω έξτρα προπόνηση σε διάδρομο, θα την δοκιμάσω. Ίσως ξεκινήσω για πρώτη φορά από πιο αργά με σκοπό να βγάλω τα 30 σετ.
    Κάθε επόμενη φορά θα δοκιμάζω λίγο πιο κάτω.

Etien
    Συμμετέχων

Οπως και χτες , απογευματακι μετα την εργασια , 16 χιλ. Αλλα λιγο πιο σβελτα αυτη την φορα ! Μ.ο. στο 5,11 !!!

Ευχαριστω

Kalogeridis
    Συμμετέχων

Εβδομάδα αποκατάστασης και σημερα έγραψα 8χλμ τζόκινγκ στο 615 στους 119 παλμούς μο με μαξ 127. Λόγω εξωτερικών δουλειων βρέθηκα στο κέντρο των Χανίων και το έγραψα στο στάδιο. Μου έχει λείψει . Όταν εμένα κέντρο, το είχα στα 4 τετράγωνα.

@elda
    που να δεις τα ψυχικά (ή ψυχιατρικά!!!) αποτελέσματα από προπόνηση +20χλμ στο διάδρομο. Είναι ιδανική για Μεσσήνη ή για αγώνα πρωτιάς που δε θα δεις ψυχή τριγύρω σου. Εγώ όπως καταλαβαίνεις πάω για πρωτιάχαχαχα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 1,027 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.