Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Αυτό το θέμα περιέχει 208 απαντήσεις, έχει 29 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  big-blue 10 ώρες, 34 λεπτά πριν.

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 196 έως 209 (από 209 συνολικά)
  • Συντάκτης

Kalogeridis
    Δρομέας

Καλησπέρα! Μπήκα από Δευτέρα σε πρόγραμμα 20 εβδομάδων για 21/4 στα Χανιά. Αποφασισμένος να δώσω κάτι παραπάνω αφού λόγω εποχής του αγώνα, αν θέλω κάτι καλύτερο στο ρολόι θα πρέπει να φτύσω αίμα στον αγώνα. Με την τεχνολογία σύμμαχο κατόπιν υποδείξεων του μαλλιά, ανακαλύπτω έξτρα καλουδια που αν κάνω σωστή διαχείριση τους ίσως έχουμε ωραία πράγματα.
    Στα δρομικα τώρα, για πρώτη φορά στα έξι χρόνια που τρέχω , έκανα τρεις προπονήσεις σερί. Δευτέρα σχεδόν 9, τρίτη 5 και σήμερα ένα 10αρακι. Όλα αερόβια. Ίσως καταφέρω να βγάλω 5 προπονήσεις αυτή την εβδομάδα. Την Παρασκευή θα κάνω το Λονγκ και Κυριακή μετά τη δουλειά ίσως κάνω ένα τάλιρο τζοκινγκ. Οι παλμοί είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Σήμερα έκανα και 20 κάμψεις με 1′ σανίδα αμέσως μετά… Ήταν να κάνω προπόνηση boot camp 50/50 (δε ξέρω τι είναι αυτό, αλλά όλο και κάτι θα κερδιζα) αλλά αναβλήθηκε το μάθημα.

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

@kalogeridis αυτό το boot camp 50/50 ούτε εγώ ξέρω τι είναι, αλλά καλού κακού … https://www.youtube.com/watch?v=lnlbz8ykEOE

Elda
    Δρομέας

Kαλογεριδης για νεξτ τοπ μοντελ!!! https://www.youtube.com/watch?v=x7dzzdNPmfA

Kalogeridis
    Δρομέας

Χααχαχα!!! Τη γλίτωσα σήμερα . Θα γκουγκλαρω μήπως μαθω!

stratus
    Δρομέας

Οι περισσοτεροι ξερουν την «προπονηση» yasoo για προβλεψη χρονου μαραθωνιου.Αλλοι πιστευουν στις προβλεψεις της προπονησης και αλλοι οχι
    Στο συνδεσμο που παραθετω βρηκα ενα καινουργιο τροπο εκτελεσης της προπονησης .Θελω γνωμες αν μεσα απο αυτη την προπονηση υπαρχει περιπτωση προβλεψης επιδοσης στο μαραθωνιο.Εκανα 10 τετοια σετ
    https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/47266258_10217725802247551_4299595827636076544_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=203f487634b2d3cad6fc694809ba0df4&oe=5CA1CD26

Echetlos
    Συντονιστής

Χαχαχα… τι ‘σαι συ ρε..
    Και τ’ άνοιξα με όρεξη για διάβασμα…

Kalogeridis
    Δρομέας

@stratus με μια προπόνηση μη περιμένεις θαύματα.θελει συνέπεια και επανάληψη. Μια φορά τη βδομάδα τουλάχιστον!!! Κατά προτίμηση Κυριακή μετά το λονγκ. Βέβαια ο κοουτς τον @mashine τον πήγαινε μετά από διαλλειματικες… Μόνο απόφοιτος ΤΕΦΑΑ μπορεί να μας δώσει τεκμηριωμένη τοποθέτηση επί του θέματος!!!
    Πιστεύω το ψάχνεις στη σωστή κατεύθυνση!!!

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

@stratus @kalogeridis απόφοιτος ΤΕΦΑΑ δεν είμαι, αλλά κατά την ταπεινή μου άποψη θα πρέπει να συνδυαστεί το τεστ αυτό με κάποιες προπονήσεις Jack Daniels κατά τις βραδυνές ώρες.

Kalogeridis
    Δρομέας

Οι πίνακες του jack daniels δε γράφουν κάτι τέτοιο, αλλά ίσως να είναι από τα μυστικά της προπονητικής που είναι εκτός βιβλιογραφίας!!! Ιδανικός συνδυασμός φαντάζει!!! Εύγε Σωτήρη!!!

Kalogeridis
    Δρομέας

Ωραία ξεκίνησε η πρώτη εβδομάδα. Αποκαταστατικα και αερόβια είχε το μενού. Ίσως αύριο κάνω ένα 10αρακι για φινάλε. Λίγες ψευτοενοχλησεις στις πελματιαιες (πιθανολογω ) το πρωί ,αλλά με το πέρας της σκυλοβολτας δεν υπάρχουν. Το χρεώνω στις ανηφόρες που έγραψα το προηγούμενο διάστημα .

big-blue
    Δρομέας

Πωπω ξύσιμο που πέφτει, κανείς δεν προπονείται;:)
    Είχα δηλώσει συμμετοχή στα Λιοφίλια αύριο, αλλά μάλλον δε θα παω, αν κάποιος ενδιαφέρεται. 4η σειρά, 40’ δηλωμένος χρόνος

Kalogeridis
    Δρομέας

Εγώ δικαιολογημένα τα ξύνω. Σήμερα τελείωσε ένας μίνι Γολγοθάς 13 ημερών με 7 24ωρα απαιτητικής εργασίας. Από την τρίτη μέρα είχα θέματα με το Λαιμό. Εδώ και 2 μέρες μου το γύρισε σε βήχα με αποτέλεσμα την πολύ κακη ξεκούραση. Αύριο ίσως βγω για ένα αποκαταστατικο ωριαίο. 8 μέρες αποχή και έχω σφυρίξει…

Elda
    Δρομέας

Περαστικα Παναγιωτη και μακρια απο αλλες ιωσεις. Εγω ειμαι στις 5 εβδομαδες μετα το restart και ολα βαινουν καλως, απο τα 6χλμ στο 6:50 εφτασα στα 22 στο 6:01 με 145 παλμους μ.ο. Τα LR τα θυμαται γρηγορα το σωμα, μενει να θυμηθει και την ταχυτητα τωρα. Ελπιζω σε 5 ακομα εβδομαδες να εχω επανελθει και μετα θα εχω σχεδον 3 μηνες μπροστα μου για να προσπαθησω για κατι καλυτερο.

big-blue
    Δρομέας

Την Τρίτη το πρωί ξυπνάω με ενοχλήσεις στο λαιμό και λίγα φλέματα.
    Συνεχίζει με πόνο στα κόκκαλα και δέκατα. Δουλειά όλη μέρα. Τα ίδια -χαλαρά- συμπτώματα την επόμενη μέρα. Το μεσημεράκι είχε αρκετό κρύο, βγαίνω για ενα δεκαράκι και αντί να χειροτερέψουν,την επόμενη μέρα όλα οκ…
    Δεν υπάρχει λογική πουθενά:)

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 196 έως 209 (από 209 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.