Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Αυτό το θέμα περιέχει 753 απαντήσεις, έχει 60 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Kalogeridis 4 μέρες, 17 ώρες πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 646 έως 660 (από 754 συνολικά)
  • Συντάκτης

stratus
    Συμμετέχων

Θλαση 1ου; βαθμου.Θα δω τα αξιοθεατα τουλαχιστον

tazi
    Συντονιστής

18 στο ποταμάκια σήμερα, ψιλό ερημιά. Ημέρα καταπληκτική, ιδανική για τρεξιμο, 11 βαθμοί με ηλιο. Τρέξιμο κάτω από σφενδαμια, σημυδες κλπ. Πόδια σκληρά από το χτεσινό καζικι, ειδικά οι τετρακεφαλοι και οι γάμπες. 446 ρυθμός. Αύριο δείχνει βροχή και κρύο. Αν τρέξω θα κάνω κομμάτια.

Kalogeridis
    Συμμετέχων

Χρήστο περαστικά… Τι να πω … Άντε πάλι…
    Στα δικά μου, ένα 6αρι τέμπο είχε το μενού. Έμεινα επιτέλους στο Ρυθμό, και κύλησε ωραία. Ήμουν τσαλακωμενος από την χθεσινή κουραστική μέρα, είχε ζεστή , βγήκα μεσημέρι, δεν έκανα λήψη νερού και όμως πήγε υπέροχα!!!
    Πολλά μπράβο στον κοουτς!!!

big-blue
    Συμμετέχων

Χρηστο, πρώτου βαθμού, λογικά σε μια βδομάδα περνάει, ε;
    Αλλά πως το έπαθες;;;

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 4 εβδομάδες πριν από  big-blue.

stratus
    Συμμετέχων

Τρέχοντας το έπαθα -:)Ήταν κατηφόρα με το που πήγε λίγο γρηγορότερα ο ρυθμός με χτύπησε . Απο τον Ιανουάριο δε με αφήνει .Εδω πριν λίγες εβδομάδες με κάτι μαστορέματα χτύπησα το χέρι μου και το βράδυ ψάχναμε για εφημερεύον από τον πόνο .Ασθματα χτυπήματα μαλακιες δε με αφήνουν εδώ και μήνες .Χιλιαδες άνθρωποι έχουν άσθμα μόνο εγω δεν μπορώ να γίνω καλά .Μεχρι και ομοιοπαθητική πήγα και έκανα ,που την κοροϊδεύω ,για το άσθμα χωρίς αποτέλεσμα βέβαια .Τωρα που άρχισε λίγο να λειτουργεί σωστά το αριστερό βγήκε το δεξί .Με τις κυβερνήσεις πάνε τα πόδια μου .Τσιπρας πονάει αριστερό Μητσοτάκης πονάει δεξιό

Echetlos
    Συντονιστής

Είχα πολύ καιρό να μην ολοκληρώσω προπόνηση αλλά σήμερα συνέβη.
    8στροφα και οι ανάσες ήταν σα να κάνω 800άρι.
    Ο γρουσούζης ο Καλογερίδης…

big-blue
    Συμμετέχων

Μαρία εγώ με την κλασσική έχω άψογη σχέση.
    Μου τα χαλάει λίγο στις λεπτομέρειες, αλλά σε γενικές γραμμές την έχω την άτιμη. Απλά δεν το παραδέχεται…

Σήμερα είναι η δεύτερη προπόνηση που σταματάω από τότε που τρέχω (σχεδόν 8 χρόνια)… Η δεύτερη σε 4 μέρες κ ήταν κ σημαντική, το τελευταίο steady LR. Και πήγαινε σούπερ, θα έβγαινε καμία 30αριά…
    Η εσωτερική πλευρά του γονάτου, εκεί που ξεκινά ο τετρακεφαλος… Αύριο τρέχω σε γιατρούς, νοσοκομεία κτλ. Ήθελα και μπορούσα να ανέβω ακόμα τουλαχιστον μισή vdot,
    Ειδικά τώρα που πεφτει (;) η θερμοκρασία…
    Βλέπω από μακριά το καλλιμάρμαρο…

aroulio
    Συμμετέχων

Τσιμπημένο αστικό 10άρι στο ¨γύρο της Αθήνας» σε 52 min. Ιδρώτας περισσότερος κι από τον Αύγουστο

stratus
    Συμμετέχων

Too hard to die
    Χθες μετά την ανάδειξη μου ως μέγα ευεργέτη στο φυσικοθεραπευτήριο που πάω ,είχαμε 1,5 θεραπεία πρωί και 1,5 απόγευμα .Αποτελεσμα να βγει σήμερα τρέξιμο 11 χλμ κυριολεκτικά σαν την κουτσή Μαρία (@elda συγγνώμη αλλά έτσι είναι η έκφραση ).Το συμπέρασμα είναι ότι μάλλον θα βγει ο μαραθώνιος ,αλλά για μια ακόμη φορά στόχος θα είναι ο τερματισμός.
    @big-blue Τι έγινε Ηλία ;Σε κόλλησα γκαντεμιά;

big-blue
    Συμμετέχων

Η διάγνωση του ορθοπεδικού έδειξε υγρό στη εσωτερική πλευρά του γονάτου, εκεί που ξεκινά ο τετρακεφαλος. Επανεξέταση σε 7 μέρες, εκτιμώμενη αποχή 10 ημερών & μετά λογικά ξεκινάω. Τι να ξεκινήσω, και πως, στις 27…
    Από σήμερα θα ξεκινήσω φυσικοθεραπείες και μπάνιο στη θάλασσα για να κρατήσω κάπως την αερόβιά μου η οποία ήταν σούπερ…
    Τέλος πάντων, αυτά είναι τα δεδομένα. Αν είχα λεφτά, είχα τη λύση άμεσα, Βαλένθια

tazi
    Συντονιστής

Βροχή από τα ξημερώματα χτες. Βγήκα το απόγευμα για 2λεπτα. Γενικά ένιωθα πολύ πιασμένος, είχε και μπόλικο κρύο. Έκανα 1 ζέσταμα κακήν κακώς, βασικά μέχρι να φτάσω στο πάρκο δίπλα στο γνωστό ποταμάκι. Αμέσως ξεκίνησα γιατί ειδάλλως θα είχα γίνει κάτι σαν παγοκολωνα. Πιασμένος όλως ειμουνα αναρωτήθηκα τι θα βγει. Τελικά όσο περνούσε η ώρα τόσο πήγαινε καλύτερα, ίσως να βοήθησε και το χωμα που έτρεχα. 12χ2 με 1 διάλειμμα. Από το 9το και μετά ο χρόνος άρχισε να ξεχειλωνει, δεν είχα πόδια, ήταν και λίγο πάνω κάτω. Ρυθμοι γύρω από 335 έως 350 τα τελευταία. Μετα λίγη αποθεραπεία όντας ζεστός πια. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν ανεβάζω παλμούς, 166μαχ έφτασα. Πριν δύο χρόνια στην εργομετρηση ήμουν στους 193, κάτι που έχω επιβεβαιώσει και σε αγώνες στο παρελθόν, συχνά 190+. Επιστρέφοντας στο σπίτι έχει μια βαρβατη ανηφορα, την πήγα τρέχοντας χαλαρά αλλα σηκώνοντας όλο το πόδι και κάνοντας ολόκληρη τη κίνηση γιατί ένιωθα ότι η γαμπα που είχε γίνει μπετόν και πονούσε, διατεινοτανε και θα ήταν καλύτερα πιο μετά. Στην αρχή είναι ζόρικο, μετά οκ. Τελικά γύρισα σπίτι μια χαρά, σήμερα είμαι σα πουλάκι, έχουν φύγει όλα. Φυσάει μπόλικο οπότε πάλι στο ρομαντικό ποταμάκι για ελευθερο. Ευελπιστώ αυτή τη βδομάδα να πιάσω τα 70χλμ

Elda
    Συμμετέχων

Aπαπα τι ναι αυτα που διαβαζω βρε παιδια, πολλη γκαντεμια μαζεμενη στο φορουμ. Ηλια περαστικα βρε, ευχομαι να την προλαβεις την κλασικη, κριμα να παει χαμενη τοσο καλη προετοιμασια. Και στην ομαδα που τρεχω οι μισοι τραυματιες ειναι. Χθες τραυματιστηκε κι η κορη μου στο βολευ ξανα, ακριβως ενα χρονο μετα τη ρηξη χιαστου, αυριο θα κανει μαγνητικη, ευελπιστουμμε οτι αυτη τη φορα δεν ειναι χιαστος αλλα εσω πλαγιος που θελει μονο συτηρητικη αγωγη και οχι χειρουργειο.

Kalogeridis
    Συμμετέχων

Νίκο εγώ σου έφταιγα!!! Συμβιβασου επιτέλους με την ηλικία σου …
    Ισχύει μόνο για τον Νίκο αυτό φυσικά!!!
    Χρήστο με πολύ προσοχή τώρα…
    Ηλία δε πάει χαμένη η δουλειά που έριξες. Σεβασου το και θα δικαιωθείς…
    Στα δικά μου, ένα έντονο 8αρι μέσα στην ντάλα… Το αριστερό γόνατο την άκουσε από την κούραση των τελευταίων ημερών. Κάτι δουλειές που τρέχω αυτές τις μέρες με έφεραν στα όρια. Τώρα κρυοθερμικη εναλλάξ με βολταρεν φόρτε και ελπίζω αύριο να μπορέσω να κάνω διαλειμματικη.

stratus
    Συμμετέχων

Αφιερωμενο στον @tazi
    Ησυχο, ήσυχο το ποταμάκι, αργοκυλάει το γαλάζιο του νεράκι και τραγουδάει την αγάπη τη χρυσή, μια κι ήρθες, αγαπούλα μου εσύ

tazi
    Συντονιστής

@stratus. Τρελή συγκίνηση, θα το τραγουδησω σε λιγάκι που θα βγω, θα με πάρουν για τρελλό βέβαια αλλα who cares, λες και δεν είμαι άλλωστε…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 646 έως 660 (από 754 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.