Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 826 έως 840 (από 962 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Elda
    Συμμετέχων

Mπραβο βρε Νικο, πολυ ευχαριστο που εχεις ξαναβρει τους ρυθμους σου, μεχρι τον επομενο μαραθωνιο (σε κανα χρονο το κοβω) θα εισαι ετοιμος. Κι εγω κουτσα κουτσα ερχισα τα 10αρακια, υπαρχει ακομη μια μικρη ενοχληση στην αρχη, οσο ζεσταινεται το ποδι περναει. Μονο στο τρεξιμο εχω αυτη την ενοχληση, την υπολοιπη μερα απολυτως τιποτα. Απο αεροβιο και ταχυτητα βεβαια χαλια μαυρα αλλα οκ ειπαμε, μεχρι του χρονου θα το εχω ξαναβρει χαχα.

Elda
    Συμμετέχων

Eνα 15αρι σημερα μετα απο πολυ καιρο. Σε ρυθμο χελωνας βεβαια, μυικα μια χαρα, οι παλμοι στα υψη. Το καλο με την απαγορευση κυκλοφοριας ειναι οτι ακομα και σε τετοιες ωραιες μερες οπωως η σημερινη μπορω να τρεχω στην παραλιακη και μετα τις 12 το μεσημερι χωρις μεγαλο φοβο. Ελαχιστα τα αυτοκινητα, μηχανες σχεδον καθθολου, ποδηλατα επισης λιγα. Ξεκινωντας απο Αναβυσσο εκανα μια ωραια βολτουλα προς Θυμαρι και μετα πισω μεχρι Σαρωνιδα.Το ποδι μονο στην αρχη το αισθανομαι λιγο, μετα κοιμαται!

naftony
    Συμμετέχων

Ένα 15αρι easy σήμερα για να μη ξεχνιόμαστε, με ωραίο καιρό. Βλέπω πάντως κάποιους (όχι λίγους) στο STRAVA να κάνουν κάτι 30άρια τα Σ/Κ και αναρωτιέμαι μήπως είναι λίγο υπερβολή, από την άποψη ότι δε βλέπω να γίνεται αγώνας (και ειδικά μαραθώνιος) πριν το Σεπτέμβριο τουλάχιστον.

Periklis
    Συμμετέχων

Καλησπέρες! Σήμερα έκανα το πρώτο μου 18αράκι εν καιρό Καραντίνας! Δεν άντεξα! Και ένιωσα απίθανα, με ρυθμό 5:42 μπορώ να πω ότι ειμαι ικανοποιημένος. Αξίζει να πω για μια ακόμη φορά πως με τα Turbo ΙΙ δεν καταλαβαίνω τίποτα! Είναι απίθανα. Απλά το λέω ξανά γιατί επειδή το τελευταίο διάστημα τρέχω μόνο κατι 6άρια λόγω καραντίνας χρησιμοποιώντας τα Boston 8, σήμερα που μετά από μέρες έβαλα τα nike μου φάνηκε η διαφορά!
    Anyway, υπέροχη ημέρα, πολλοί δρομείς στην παραλιακή προς γλυφάδα, χωρίς να προκαλούν ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ τους υπόλοιπου βολταδόρους που στον πεζόδρομο περπατάνε ο ενας διπλα στον άλλο και δημιουργούν ένα μπουλούκι. Αυτοί χαλάνε την εικόνα και μας πέρνουν όλους στο λαιμό τους. Απαράδεκτοι. Λες και δεν εχουν καμμιά ανησυχία μη τυχόν και ο άγνωστος διπλανός τους έχει τον ιό. Προκλητικά γαιδουρινή αναισθησία. Αυτά…Καλό βράδυ σε όλους!

Etien
    Συμμετέχων

Καλημέρες πολλές στην Αγαπημένη Ομάδα !!
    Χτες έτρεξα 16 χιλ – ως συνηθως κανω καθημερινα – στο 5:25 !Προσπαθώ να κλέινω γυρω στα 90΄ τρέξιμο ! Εδω στην περιοχή μου , είμαι μόνος μου που τρέχω , σχεδόν ουτε αυτοκίνητο δεν περνάει ! ( Σας σκέφτομαι συχνά , δεν σας λησμονω και χτες προσπαθουσα να βρω για ποιό λόγο, δεν μπαίνω συχνα εδώ !!! :).Βασικά τον έχω εντοπίσει τον λόγο ( διότι όταν προσπαθω να μπώ εδώ ,καθυστερεί αρκετά και αυτό με αποθαρρύνει …)και αποφάσισα από σημερα να κάνω ακόμη μια πιό επίμονη προσπάθεια να είμαι πιό … τακτκός επισκέπτης !! 🙂 ) !! Καλές διαδρομές !! 🙂

pseiras
    Συμμετέχων

Μου κανει εντυπωση γιατι ειναι απο τα πιο γρηγορα site που επισκεπτομαι και φορτωνει ακαριαια.

Etien
    Συμμετέχων

Καλημερα σας !!
    Και χτές πάλι 16
    αράκι , στα μαλακά … 5:22/χιλ …Με αεράκι και 17 βαθμούς !! 🙂

Ευχαριστω !!

Echetlos
    Συντονιστής

@etien Καλημέρα, στρατηγέ μου!
    Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες γιατί εδώ και κάποιους μήνες, ο πάροχος έκανε αναβάθμιση και νομίζω ότι το site πάει αρκετά γρήγορα.

Echetlos
    Συντονιστής

Πλάκα πλάκα, χωρίς να το πάρω χαμπάρι, 2 μήνες τώρα προπονούμαι κανονικότατα.
    5 φόρες, ενώ αν δεν ήμουν και βαρύς από το κοπάνημα στο τσιμέντο, μπορεί να έκανα και 6.

tazi
    Συντονιστής

Einai epeidi de ginontai agones….. molis xekinisoune tha epaneltheis ata fisiologika sou…., ti anapodos anthropos……

Echetlos
    Συντονιστής

@tazi Γιατί, έτρεχα ποτέ αγώνες τα τελευταία χρόνια;

tazi
    Συντονιστής

@echetlos Oxi, alli mia apo tis anapodies sou 🙂 …. eisai enas apo tous pio kalous kai simantikous thiasiotes tou athlimatos, kaneis 5 proponiseis tin ebdomada otan theoritka den iparxei simantikos logos, ti periodo pou oloi bazoun stoxous kai sizitane gia ton epomeno agona tous esi kapnizeis arimaneios, opos kai tora dld edo pou ta leme, eisai apo allo anekdoto…, gi auto kai gia alla polla agapame NIKO!!!!!

Etien
    Συμμετέχων

Χτες/30/4,….16 Χιλ ως κάθε μέρα σχεδόν,στα χαλαρά …. όμως είχα μια τρομερή , απίστευτη,ανεξήγητη όρεξη να τρέξω😟 ….ξεκίνησα με 5:50/Χιλ κ πρέπει να έφτασα να τρέχω με 4:20??? Δεν λαχάνιασα καθόλου …ένιωθα πολύ άνετα ,,,, μάλιστα στο 5ο Χιλ είναι ανηφορικό κ το πήγα κ μιλώντας με φίλο που ήταν σε αμάξι κ πήγαινε παράλληλα μου🤯 …. Μέσος όρος 5:10/Χιλ… Μόνο που κόλλησε το ρολόι κ δεν έδειχνε παλμούς 😤😤 και στο τέλος;; Χτύπησα κ 20 κάμψεις , πρώτη φορά στα χρονικά όλες μαζί 😟 απίστευτο.Στις 10 καταρρέω 😉 !!! Και κοιμήθηκα ώρα 12 χτες βράδυ …Ψάχνω να δω τι έφαγα κ ηπια χτες κ σήμερα …..κ μετά που ήρθα σπίτι,πήγα μες τον κήπο και …σκαλιζα τα λουλούδια μου 😟😟😟

Ευχαριστώ!!

Etien
    Συμμετέχων

Καλό μήνα παιδιά!!!

Χμμμμ … πρέπει να εντόπισα τι …φταίει κ είχα όρεξη τρελή 🤣 για τρέξιμο …χτες. Η θεά Θέκλη ( γειτόνισσα 😉) μου έφερε 5-6 κομματάκια χορτόπιτα😘 . Τα οποία τα ζέστανα στην κουζίνα 😉 . Η ευωδία της Πίττας ήταν απίστευτη. Μοσχοβολησε όλο το σπίτι. Τρώγοντας την εντόπισα πρωτόγνωρες γεύσεις κ μυρωδικά . Παραξενεύτηκα, αλλά συνέχισα κ την κατασπάραξα.🤣Είχε πολλά -άγνωστα σε μένα κάποια -μυρωδικα . Πριν λίγο λοιπόν της τηλεφώνησα , της έδωσα τα συγχαρητήρια για την Πίττα κ την ρώτησα τι έβαλε μέσα ….λοιπόν , μεταξύ των άλλων γνωστών ( σπανάκι,άγρια χόρτα κλπ )έβαλε κ μαϊντανό , και ΜΕΝΤΑ κ ΜΆΡΑΘΟ. Πιστεύω ακράδαντα κ ενστικτωδώς οτι αυτά τα δύο είναι οι “ένοχοι ” για την σημερινή μου διάθεση 😉😉😉αλλά θα το ψάξω ….
    Κατά αλλά , 16 αρακι κ σήμερα στο 5:28/Χιλ!! 😉😉

Ευχαριστώ.

Echetlos
    Συντονιστής

@tazi Χαχαχα… κάπως έτσι. 😄
    Εντάξει, εδώ και 4-5 χρόνια δεν χτυπάω αγώνες, δε μου κάνει κλικ πια για κάποιο λόγο.
    Οι προπονήσεις μου όμως είναι σα να στοχεύω κάτι, ίδιο commitment και πάντα σε πρόγραμμα.
    Ίσως μου έμεινε από την εποχή που δούλευα με τον Ψαρέλη, που για το είδος της προπόνησης που έκανα, ουσιαστικά δεν υπάρχαν αγώνες να κατέβω. Οπότε στόχος ήταν η βελτίωση μέσα στις προπονήσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 826 έως 840 (από 962 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.