Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 841 έως 855 (από 919 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Etien
    Συμμετέχων

Καλημέρα σας!!!
    Και χτες πάλι,16αράκι,μεσημεράκι σε εξαιρετικά πολύ χαλαρό Ρυθμό , 5:55/Χιλ… 🙂 Μια χαρά , μες την φύση ,στα τσίου και τα μπε !!!

Καλή εβδομάδα σε ολους-ες!!!
    Ευχαριστώ πολύ!!!

Etien
    Συμμετέχων

Καλημέρα στην Ομάδα !!

Και χτές ξανα 16αράκι , λίγο πιο έντονα όμως απο τα συνηθισμένα !!
    Μεσος ορος στο 5:09 ” !!

Ολά καλά !!

Etien
    Συμμετέχων

Χμμμμ …που είναι η Ομάδα οεω ?
    Δεν προπονείται ?? Ξεκουράζεται ??!!!

Καλημέρα σας!!
    Απογευματινό 16αράκι χτες , στο λίιιιγο πιό ελαφρώς έντονο απο το προχτεσινό !! Μεσος όρος 5:02\χιλ , παλμοί έω; 140 !!
    Εν μέσω ήχων (γερακιού,κότσυφα,σπουργιτιού, χελιδονιού , προβάτου,αρνιού κατσικιού, σκύλου,κ.α.) και χρωμάτων ( πράσινο, άσπρο, μώβ, κόκκινα, μπλέ, κίτρινα κλπ αγριολούλουδακια !!

Καλημέρες πολλές !!

Etien
    Συμμετέχων

Καλησπέρα στην Ομάδα !

Εξοντωτικά χαλαρό και απολαυστικότατο , το χτεσινό 16αράκι μου ! Μεσος όρος το 5:58” /χιλ !!

Ευχαριστω !!

Etien
    Συμμετέχων

Εδω είμαστε ξανά !! Τι κάνει η ομάδα ?? Προπονείται ??

Χτες , είπα να ξεφύγω απο τα τετριμμένα και έκανα…αναβαθμιση στον εαυτό μου : Ετρεξα 20αράκι , αλλά στα χαζά !! : Μέσος όρος το 5:47/χιλ . Απογευματάκι με σκιά !!

Ευχαριστω !!

Etien
    Συμμετέχων

Καλημέρα σας παιδιά !!

Χτες απόγευμα -μετα απο πολλές πιέσεις σας – ”έριξα τους τονους” – και έτρεξα 12αράκι στο 5:28!! Απογευματινη ωρα . Με το πέρας της προπονησης εντόπισα το μυρωδικο ”Μάραθος” όπου έκοψα ένα μπουκετάκι και το πήγα σπίτι . Εκεί έκοψα ακομη ενα μπουκέτο φυλλά μεντας που έχω σε γλάστρα και 2 μηλα και τα εβαλα όλα στον αποχυμωτη ( έχω ενα καλό εργαλείο ) !!! Μακαρι να ηξερα πως να σας δείξω μια φωτογραφία !!

Καλημέρα σας !!

Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

Χαιρετίζω όλους και ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για τον ενθουσιασμό στην συνέχεια αυτού του post.
    Σήμερα έκανα ίσως την πιο καλή προπόνηση που έχω κάνει ποτέ. Έρχομαι από πολύ βαριά εβδομάδα και μέχρι την σημερινή είχα στα πόδια 105 χμ με Τρίτη 2Χ(4Χ300-2Χ600-4Χ300) και 8Χ1000+4Χ200 την Πέμπτη. Έχω σήμερα λοιπόν 2Χ4000, 1Χ2000, 1Χ1000. Από το ζέσταμα ήμουν πολύ βαρύς και λέω χαιρετίσματα. Κάνω το πρώτο 4άρι όντας βαρύς σε αίσθηση στο 3:40 τα 3 και 3:34 το 4ο και κάπου εκεί όλα τα δύσκολα τελείωσαν. Το δεύτερο 4άρι κρατούσα τον εαυτό να μην πηγαίνω κάτω από 3:35, το 2άρι επίσης και μπαίνω στο 1000άρι και λέω αφού νιώθεις τόσο καλά αει να δούμε τι έχεις.
    Τελευταίο 1000άρι στο 3:10 και τελευταίο 400άρι στο 1:13. Δεν έχω νιώσει ποτέ όπως ένιωσα σήμερα. Δεν μπορώ να εξηγήσω τι συνέβη μετά το πρώτο 4άρι. Για το 1000αρι δεν έχω λόγια.
    Προβοκατορικό mode on. Όλα αυτά με το καλύτερο παπούτσι που έχει υπάρξει ποτέ. Pegasus Turbo 2.Προβοκατορικό mode off.

Echetlos
    Συντονιστής

😮 😮 😮

Etien
    Συμμετέχων

Καλημέρα στην Ομάδα !!

14αράκι χτες με 29 βαθμους !! Στο 5,12/χιλ με το 1/4 της διαδρομης στην σκια (λέμε τωρα)!!

Ευχαριστω !!

Echetlos
    Συντονιστής

Νομίζω πως οι αρθρώσεις μου είναι πλέον σε οριακό σημείο από το 2μηνο κοπάνημα στα τσιμέντα του Νιάρχος.
    Βάλε και τις συχνές στροφές κι αλλαγές πορείας ανάμεσα σε κόσμο, ποδήλατα κτλ, δε με βλέπω ν’ αντέχω για πολύ ακόμη.

Alexandros
    Συμμετέχων

@echetlos μια απο τα ιδια κι εγω αλλα στα τσιμέντα του λιμανιού !Ξερεις μηπως ποτε θα ανοιξει η χωματινη στο νιαρχος ?

Echetlos
    Συντονιστής

Μάλλον 1/6, απ’ ό,τι άκουσα.

Alexandros
    Συμμετέχων

ευελπιστω μεχρι τοτε να μπορω να τρεχω !! :p

Echetlos
    Συντονιστής

Κάνε κουράγιο, συντρέχτη! 😛

Panagiwths
    Συμμετέχων

Καλησπέρα,

Μήπως γνωρίζετε πότε θα ανοίξουν τα στάδια για προπονήσεις σε στίβο για το κοινό; Έχουν ανακοινώσει κάτι;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 841 έως 855 (από 919 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.