Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Οι καθημερινές μας προπονήσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 751 έως 765 (από 1,189 συνολικά)
  • Συντάκτης
    panos66
    Συμμετέχων

7 χιλ το απόγευμα σε μ.ο. 5′.29″/χιλ.

tzatzikis90
    Συμμετέχων

Τρίτη -> κοιλιακοί – ραχιαίοι

Τετάρτη -> βιαστικό 8ρι με το 1ο χλμ ουσιαστικά ως ζέσταμα και τα υπόλοιπα 7 σχετικά δυνατά χωρίς το γκάρμιν αφού είχα ξεχάσει να το φορτίσω. συνολικά 8χλμ σε 38:35, μέσος όρος 7ριού 4:44/χλμ.

Πέμπτη -> κοιλιακοί – ραχιαίοι μόνο. σκόπευα και πόδια αλλά με πήρε ο ύπνος!

Αύριο κανένα 8-9ρι πάλι και Κυριακή μάλλον συμμετοχή (με προβληματίζει η ζέστη) στο 19ρι του δρόμου του νερού. οψόμεθα!

spy
    Συμμετέχων

…σημερα, πριν καν ξημερωσει … 22 χλμ στους δρομους της Κηφισιας σε 1:57:31!

Καλημερα σας!

xipolitakos
    Συμμετέχων

@sotos-marathon, Σωτήρη έχε ζέστη αλλά βγήκε.

Σήμερα ξεκίνημα από τις 6:00 με @winarg & @trexantiris για urban runnning.

Προβλέπεται καυτό ΣΚ!

stratus
    Συμμετέχων

Με αφανταστη βαρεμαρα,αλλα και κουρασμενα ποδια απο το πρωτο χλμ,ετρεξα 18 χλμ σε 1:28:15

spy
    Συμμετέχων

@stratus:Χρηστο…κι εγω σημερα, αν και ξεκινησα τα χαραματα … δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου κυριολεκτικα!Εσυ βεβαια … κουρασμενος και βαρυς, οπως λες … αλλα σταθερα σε ρυθμους κατω των 5’/χλμ!Ασε, διοτι αυριο εχω 30αρι … και με δεος το σκεφτομαι απο τωρα…!

sotos-marathon
    Συμμετέχων

Σήμερα στις 5.40 πατησα το start,οπου το προγραμμα ειχε: 2χλμ ζεσταμα,
    14χλμ700μ σε 1:07′:10″ ρυθμός 4.34″/χλμ..!

..καλο και καυτο Σ/Κ να εχουμε!

tazi
    Συντονιστής

Χτες με τα χιλια ζορια μια ωρα το απογευμα, η ζεστη με διελυσε, σημερα θα κανω λιγοτερο αλλα αυριο το πρωι πρισσοτερο σε ρυθμους λρ.
    Ζεστ, Ζεστη, Ζεστη is the name of the game

than
    Συμμετέχων

Εχω να τρέξω από τη Δευτέρα… Βέβαια, έκανα κάμποσο ποδήλατο, αλλα για να λέμε την αλήθεια, βαριεμαι αφάνταστα για το αποψινό cutdown(5 1600αρια σε ρυθμούς 4.25-4.20-4.15-4.10-4.00 χωρις διάλειμμα). Κατι μου λεει πως μετα το ζέσταμα θα το γυρισω σε easy…
    Αυριο πρωί πρωί Πάρνηθα για 3+ ωρες.
    Και την Κυριακή το βραδυ ενα ελευθερο 12αρι για recovery.
    Και κάμποσα μπανια ενδιάμεσα.

trexantiris
    Συμμετέχων

…παιδες τώρα πλέον η ζέστη θα είναι μόνιμος σύντροφος στις προπονήσεις μας, οπότε πρέπει να το “καταπιούμε” και απλά να το συνηθίσουμε. Πολύ πρωινές (το ιδανικό) ή σχεδόν βραδινές προπονήσεις είναι μια λύση…

mashine
    Συμμετέχων

@tazi Βγήκα σήμερα 630 το πρωί έκανα ένα μισαώρο και τα μάζεψα.Λαχάνιαζα στο 5 και ιδρωσα λες και έτρεχα στο 3!
    Ασε τα μεγάλα για την άλλη εβδομάδα!

Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

Εχει νοημα να βγαινουμε ντάλα η γενικά με ζεστη για προσαρμογές γενικά; κερδιζουμε κάτι; χωρις καποιον αγώνα σε τετοιες συνθηκες κλπ για προσομοιώση. Εννοω γενικά αν εχει θετικά η προπονηση στη ζέστη.

tazi
    Συντονιστής

Μολις τελειωσα Πανο,@mashine, 12, σημερα τα πραματα ηταν καλυτετα απο χτες, ενα πολυ ελαφρυ αερακι εκανε τη διαφορα. Αυριο θελω να κανω 20, θα ξεκινησω πρωι πρωι στον Υμηττο, κυριακη θα απλωσω την αριδα μου!
    Μανωλη @trexantiris Θα σου βαλω δρομικη απουσια, ξερεις, στα βουνα δεν τρεχουν ξυπολητοι, ο μονος θιασιωτης που εχει μεινει πια ειναι ο @xipolitakos που πηγαινει και παραλια!. Καλα βουνα φιλε, η αληθεια ειναι οτι ο καιρος ενδεικνυται.

tazi
    Συντονιστής

@chousidisieremias Οταν εχει τετοιες ζεστες Ιερεμια καλο ειναι να μη πλακωνομαστε. Λιγα, πιο αργα και πιο ξεκιυραστα ζιλιομετρρα ειναι η αποψη μου

Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

@tazi Συμφώνω απόλυτα απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο όφελος όπως λέμε ‘κάνω ανηφόρες’ κλπ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 751 έως 765 (από 1,189 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.