ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 124 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Echetlos
    Συντονιστής

Ή ύποπτο ή λάθος.
    Στην Ασιατική αγορά έχουν κυκλοφορήσει καιρό πριν, αν αυτό σημαίνει κάτι.
    Τέλος πάντων, υπέκυψα κι εγώ.

geomaz
    Συμμετέχων

Πατατα,ξε-πατατα, εαν ειναι για 85 ευρα (με κωδικο MVP15), μπηκα και εγω στον πειρασμο (εαν ειναι σε τετοια τιμη, τι διαλα, μονο οι reviewers θα χουν αποψη;).

Μαλλον αυριο, θα συμβουν 2 πραγματα

1. Oλοι οσοι εβαλαν παραγγελια Θα λαβουμε ενα μεγαλοπρεπες…Μας συχγωρειτε κυριοι, αλλα τρωει ακυρο η παραγγελια σας λογο μπλα-μπλα-μπλα..

και…

2. Καποιος υπαλληλος θα φαει ”μποτα” απο το cosmosport, αφου τα μπερδεψε και εβαλε νεα παραλαβη στο outlet(!!)

Για μαιμου παπουτσια το κοβω δυσκολο γιατι ειναι γνωστο το μαγαζι και ειναι ευκολο να διαπιστωθει μετα την παραλαβη εαν ειναι γνησιο ή οχι και σε μια τετοια περιπτωση…τους πηρε ο διαολος.

Προσωπικα την εβαλα, μη ελπιζοντας…

Echetlos
    Συντονιστής

Τελικά 99% λάθος είχε γίνει. Μίλησα και με έναν φίλο που δουλεύει εκεί χθες βράδυ και του είχε κάνει κι αυτού μεγάλη εντύπωση.
    Πλέον έχει επιστρέψει στα 200€.

giorgosgr
    Συμμετέχων

Με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι λάθος η τιμή και θα μου στείλουν κάποιο εκπτωτικό κουπόνι για την επόμενη αγορά . δεν υπάρχει 50 έκπτωση πουθενά σε νέα παπούτσια της nike , το συγκεκριμένο παπούτσι πάνω από 130 ευρώ δεν θα το αγόραζα , δεν βρίσκω κανένα λόγο όταν δεν γίνονται αγώνες να έχω πάνω από ένα αγωνιστικό παπούτσι στην ντουλάπα μου. Τώρα αν συνηθίσουν τα πόδια σου σε καθημερινές προπονήσεις με αγωνιστικά παπούτσια κακομαθαίνεις και κάθε λίγο πρέπει να τα σκας

Echetlos
    Συντονιστής

Εντάξει, ήταν προφανές ότι είχε γίνει λάθος.
    Προσωπικά ξέρω καμιά 15αριά άτομα που το αγόρασαν, φαντάζομαι πόσοι ακόμη θα υπάρχουν. Σημαντική ζημιά.
    Απ’ την άλλη, στο εξωτερικό το μαγαζί θα επωμιζόταν το λάθος του και απλά θα φρόντιζε να προσέχει στο μέλλον.
    Τέλος πάντων…

aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

Με πήραν και εμένα χθές τηλέφωνο, την ώρα που δούλευα να μου πουν οτί έκαναν λάθος, αλλά δεν μπορούσα να μιλήσω εκείνη τη στιγμή και είπα να με παρουν απόγευμα να συνενοηθούμε (ακόμα περιμένω). Αντ αυτού ελαβα ένα SMS ότι με ευχαριστούν για την “κατανόηση σχετικά με την παραγγελία ΧΧΧΧΧ” (ουδέποτε έδειξα καμία κατανόηση), και μου δίνουν 10 ευρώ έκπτωση σε μελλοντικές αγορές.

Προφανώς ειναι δικό τους πρόβλημα εάν έχουν λάθος εκπτώσεις. Από τη στιγμή που έχει γίνει η παραγγελία και υπάρχει διαθέσιμο το προϊόν ειναι υποχρεωμένοι να το παραδώσουν στην τιμή που έχει συμφωνηθεί (ακόμα και με δική τους ζημία). Εαν δεν μπορούν να διαχειριστούν ηλεκτρονικό κατάστημα, άς το κλείσουν. Ο Ιταλός όταν είχε δώσει (πιθανότατα κατα λάθος) μεγάλη έκπτωση στα next%, μια χαρά μας τα παρέδωσε!

Δέν θέλησα να το “τραβήξω” παραπάνω, δεδομένου ότι δέν καιγούμουν για το παπούτσι, ούτε ήθελα να χάσει κάποιος τη δουλειά του κάνοντας “φασαρία”.

stratus
    Συμμετέχων

Καποτε το πλαισιο ειχε δωσει 50αρες samsung tv με 20 λεπτα!!!
    Η γραμματεια προστασιας του καταναλωτη γιαυτο ειναι.

pseiras
    Συμμετέχων

….και κατι επεξεργαστές με 2 ευρώ…

aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

@stratus και @pseiras
    τώρα γιατί με “μπριζώνετε”??? χαχαχαχαχα

pseiras
    Συμμετέχων

Μα 10 ευρώ και αυτοί? ουτε 3 maurten δεν παίρνεις 🙂

geomaz
    Συμμετέχων

Εγω τελικα κοτσαρα το 10ευρω και πηρα το τελευταιο ζευγαρι novablast στα 75…οχι κατι το φοβερο σαν προσφορα, αλλα παλι οχι κι ασχημα (σε αυτην την τιμη, δεν το χω δει να παιζει πουθενα εως τωρα, οποτε ειπα ευκαιρια να τα δοκιμασω).

Για να δουμε φετος εαν θα παιξει καμια αξιολογη προσφορα στο blackfriday στα alphafly/endorphin speed ,τα οποια εχω βαλει στο ματι.

giorgosgr
    Συμμετέχων

Geomaz και εγώ αυτά τα δύο παπούτσια έχω βάλει στο μάτι μόνο με σοβαρή έκπτωση , aristidis από τοτε που πήραμε τα next από Ιταλό δεν έχουν κάνει κάτι αντίστοιχο ποτέ ξανά σε νέο παπούτσι και μάλλον ήταν λάθος τους η τους έβαλαν χέρι από την nike . Κατά την γνώμη μου δεν είναι εποχές για φασαρίες , και άλλες φορές σε ηλεκτρονικά καταστήματα που αγόρασα και είχαν κάνει λάθος δεν μου στείλανε ποτέ τίποτα . Το ότι ήταν λάθος έκανε μπαμ γιατί στο αντίστοιχο γυναικείο δεν είχαν καμία έκπτωση . Άλλωστε από αυτά που εδώ διαβάσει δεν ψήνομαι να τα πάρω . Εγώ περιμενω πότε θα βγει το turbo 3 έχοντας στο ντουλάπι άλλο ένα ζευγάρι turbo1 για να βγει η χρονιά .

Echetlos
    Συντονιστής

@geomaz Ε πόσο πιο φθηνά να το πάρεις, ρε Γιώργο;
    75€ για ένα τέτοιο παπούτσι…
    Συν ότι δεν θα έχεις κι επιπλέον έξοδα για έξτρα υποπτέρνια που βάζεις συνήθως!

geomaz
    Συμμετέχων

Echetlos χαχαχα!!! Ναι ρε φιλε εχεις δικιο και να το ξερεις οτι εισαι συν-υπευθυνος σε αυτην την αγορα με το σουπερ review σου!

Στα προηγουμενα που ανεφερα, επισης εαν βρω μεγαλη προσφορα καποτε θα αγοραζα και το new balance tc.

geomaz
    Συμμετέχων

giorgosgr , και εγω απο τον Ιταλο τα ειχα αγορασει περσι 188 ευρω (δεν επαιξε ποτε σε καλυτερη τιμη; το συγκεκριμενο;), αλλα πετυχα μια απιστευτη προσφορα λιγο αργοτερα απο την nike οπου αγορασα (στο blackfriday ηταν εαν θυμαμαι καλα+- καποια μερα) τα 4% Ακουσον-ακουσον 121 ευρα!!

Μακαρρι φετος να δουμε κατι καλο 30+ μια και παιζουν επιπλεον επιλογες αξιολογες (ισως να αξιζει και της adidas το adizero adios pro -ισως μας διαφωτησει στο μεταξυ ο φιλος Ecehtlos, εαν καποιος το βρεις σε καλη εκπτωση)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 124 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.