Ρολοι με ακριβεια στο GPS

Τοποθέτηση ετικέτας: ,

Αυτό το θέμα περιέχει 23 απαντήσεις, έχει 7 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Periklis 1 εβδομάδα, 3 μέρες πριν.

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
  • Συντάκτης

Elda
    Δρομέας

To παρελαβα χθες και προσπαθω να το μαθω και να το συνηθισω, μετα απο 7 χρονια με την γκουμουτσα μου φαινεται απιστευτο το ποσο ελαφρυ ειναι, σα να μην το φοραω. Ανυπομονω την Κυριακη στο βουνο να κανω την πρωτη μου καταγραφη.

Periklis
    Δρομέας

@elda, αν δε κανω λαθος στις 22 Μαίου εγραψες οτι παράγγειλες το ρολόι . Τωρα σου ήρθε??? Πρώτο test run θα κάνεις αυτη τη κυριακη?
    Ποιο πηρες, το 735 ?

Periklis
    Δρομέας

Συνδεση με Laptop —> sychronization και εφτιαξε λενε…(το έχει κάνει σε πολυ κόσμο, δεν ειναι κατι που ακους δηλ πρώτη φορά)

Elda
    Δρομέας

21/5 βραδυ το παρηγγειλα απο το foxstore στον Αγ. Δημητριο, 4-10 εργασιμες εγραφε στο site, στις κριτικες ειχα διαβασει οτι γενικα καθυστερουν αρκετα, παραπανω απ οσο λενε, εγω δε βιαζομουν, 7 χρονια ημουν με το παλιο, οι 20 μερες θα με πειραζαν? Η τιμη ηταν μακραν η καλυτερη της αγορας, τωρα ξεκινανε απο 264 με τη ζωνη, ειχα δηλωσει κι οτι θα το παραλαμβανα απο το καταστημα με πληρωμη εκει, οποτε αν δεν ερχοταν απλα θα το παραγγελνα απο αλλου. Τελικα ηρθε προχθες τη 16η εργασιμη και το παρελαβα χθες. Το 735 πηρα ναι, θα το φορεσω πρωτη φορα σε 3ωρη προπονηση στο βουνο την Κυριακη.

Elda
    Δρομέας

Να ρωτησω κατι, το glonass σε ποιες περιπτωσεις το ενεργοποιειτε? Καθε φορα που που τρεχετε εκτος σταδιου ή μονο σε καινουριες διαδρομες, αγωες, βουνο κλπ? Αυριο πχ που θα τρεξω στο βουνο ειναι καλυτερα να το ενεργοποιησω?

aRiSTiDiS
    Δρομέας

@elda προσωπικά το έχω πάντα ενεργοποιημένο. Αν δε σε πειράζει το θέμα μπαταρίας, βάλτο και εσύ πάντα ενεργοποιημένο

Periklis
    Δρομέας

Καλορίζικο! Με πολλά χλμ στο κοντέρ του! Καλλιο αργά παρά ποτέ που λενε. Αν και αυτο το μαγαζι ειναι διπλα μου, δε ξερω γιατί αλλα ειχα δει και γω καποιες καλες προσφορές και δισταζα να το εμπιστευτω.

Γιάννης Μπ.
    Δρομέας

Σχετικά με την διάρκεια ζωής του ουτε αυτο το γνωρίζω, για να το λες θα ισχύει, απλά ξερω οτι εχει βγει ενα μικρο σα φασόλι εξαρτημα που στην ουσία αντικαθιστά τις ζωνες νομιζω. https://www.skroutz.gr/s/11795029/Garmin-Running-Dynamics-Pod.html?from=catspan&keyphrase=garmin+pod .
    To γνωρίζεις; Ισως αυτό να είναι πιο βολικό κιόλας. Aλλά επίσης δε ξερω τι κανει!

@periklis . Οπως το λες.. αντικαθιστά την ζώνη. Προσωπικά πάντως θα πήγαινα στην ζώνη που έχει και παλμούς. Καλοί οι παλμοί στον καρπό αλλά άν έχεις λίγη τρίχα παραπάνω ή ιδρώνεις πολύ δεν έχει τόσο καλή απόδοση στο τρέξιμο !!!

Periklis
    Δρομέας

Tελικά αποφάσισα και πήρα το forerunner 935! Πανέμορφο ρολόι…& το βρήκα σε καλή τιμή!
    Η αισθηση του νέου ρολογιού σε προκαλεί να θες να τρεξεις περισσοτερο!

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.