Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 1,460 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

Ο @sotirisdiamantopoulos είδε πως έκανα το τρίτο ζευγάρι elite 9 στην Βέροια!!! Όχι πες τα έβγαλε τα λεφτά του(39€ τότε);;;
    Το δεύτερο πιο αγαπημένο μου πατουμενο μετά βεβαίως το streak 6!!!😇😇

Sotiris Diamantopoulos
    Συμμετέχων

Serial Killer παπουτσιών ο Ιερεμίας @chousidisieremias! Δάνεισέ του παπούτσι να σου το κάνει καλοκαιρινό :p
    Η προσωπική μου άποψη είναι ότι είναι σχετικά βαρύ παπούτσι το Vomero και επομένως θα έχει καθαρά προπονητικό ρόλο στο rotation μου. Αν κόστιζε το ίδιο με το Pegasus, μάλλον θα το προτιμούσα, βάσει και των reviews που έχω δει. Αλλά στα 60Ε παραπάνω αυτή τη στιγμή (σε σχέση με το απλό 35άρι, 40 σε σχέση με το shield), θα προτιμούσα το 35 και τη διαφορά θα την έβαζα σε κάποιο πιο γρήγορο παπούτσι για αγώνες ή σβέλτες προπονήσεις. Όλα αυτά δεδομένου ότι το κόστος αποτελεί μέρος της συνάρτησης, έτσι; Αν δεν αποτελεί, τα παίρνω και τα δύο γιατί μου φαίνονται ωραία 🙂

Echetlos
    Συντονιστής

@chousidisieremias Υποθέτοντας ότι Vomero και Pegasus είναι πλέον πιο κοντά από ποτέ, προσωπικά θα επέλεγα το πρώτο, λόγω React.
    Κι ας χαράμιζα λίγα γραμμάρια.

Echetlos
    Συντονιστής

Έτσι μάλιστα… τώρα καταλάβαμε γιορτές!

20181214_152906

Jeremyalfisti
    Συμμετέχων

Σας ευχαριστώ both!!! Αυτό που δε μ άρεσε στο 35 είναι ότι μου κράτησε λιγότερο από το 34 και επίσης όταν ήταν στα τελευταία του το 35 ήταν πολύ κακό. Είχε καθίσει πολύ και γενικά δεν είχα καλή εμπειρία. Το 34 δεν είχε τόσο κατακόρυφη πτώση στην απόδοση προς το τέλος και γενικά επρεπε να φορέσω το καινούριο για να οδηγήσω σε αλλαγή γιατί δεν προβλημάτισε ποτέ. Δηλαδή 1000περιπου στο 34 και ήταν πιο κοντά στο καινούριο απ’οτι το 35αρι στα 800 περίπου. Ψιλά γράμματα οκ αλλά το αναφέρω.
    Καλό ΣΚ φίλοι μου!!

petransfhp
    Συμμετέχων

Πού είναι διαθέσιμα τα νέα Voporfly 4%;

Echetlos
    Συντονιστής

@petransfhp Στο nike.com, Πέτρο.
    Από 45 και κάτω.

PanDex
    Συμμετέχων

@chousidisieremias μια από τα ίδια για τα 35, 800 απόλαυση αλλά ξαφνικά γίνεται κούτσουρο και σε σχέση με τα άλλα peg πολύ μειωμένη αντοχή του άνω υλικού. Κατα τ’άλλα το καλύτερο προπονητικό που έχω φορέσει. Απο κει και πέρα αυτο το 68αρι στα elite με κάνει να τα ζαχαρώνω. Νίκο τα fly και εγώ δεν….θα σε ενοχλήσω άμεσα για απορίες και ενδεχόμενο επιστροφής.

petransfhp
    Συμμετέχων

@Echetlos ευχαριστώ πολυ , αυτό το ήξερα, αλλά για εμένα δεν, φοράω 47 ! Θα φέρουν και στα άλλα τα νούμερα; Υπάρχει κάποιο άλλο site? Ίσως στο εξωτερικό;

Πάντως για το δικό μου sub3 project που θα λάβει χώρα τον Απρίλιο εάν δεν μπορέσω να χτυπήσω να vaporfly , σκέφτομαι σαν εναλλακτική επιλογή:
    1) Zoom fly flyknit
    2) Boston 7
    3) Elite 10

Για τον αγώνα και μόνο ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Τους δυο τελευταίους μαραθωνίους τους έτρεξα με Saucony Freedom, πολύ ευχαριστημένος. Λέω όμως να κάνω μια αλλαγή!

geovich84
    Συμμετέχων

Που βρίσκουμε τα elite 10 στα 68€?

Joot20
    Συμμετέχων

@george_vichos Στο skroutz

Vasilis Giannaris
    Συμμετέχων

καλησπερα ειμαι στην φαση να παρω ενα δευτερο παπουτσι για να μοιρασω τα χλμ του gorun ride7 μπορω να παρω ενα εκ των 2 το glykerin 16 η το hoka hupana η επιλογη των παπουτσιων ειναι αναγκαστικη γιατι αυτα μπορουν να μου φερουν σε τιμη με 50% εκπτωση ξερω οτι ειναι διαφορετικα παπουτσια αλλα θα ηθελα τισ εντυπωσεις σας οσοι τα εχετε φορεσει.το glykerin το φορεσα και μου φανηκε σκληρο σε σχεση με το σκετσερς παροτι εχω διαβασει οτι ειναι τοπ για μαραθωνιο.stis.Στις επιλογες kai το brooks rocochet.

Vasilis Giannaris
    Συμμετέχων

συν τα Brooks Ricochet και Brooks ghost 11 και Hoka One One Bondi 6.σημερα θα δοκιμασω καποια απο αυτα αλλα αλλο να τα περπατας αλλο να τα τρεχεις, το glyserin δεν μου αρεσε σε εφαρμογη και πατημα.

Echetlos
    Συντονιστής

@vasilis_giannaris Επειδή απ’ ό,τι έχω καταλάβει, σ’ αρέσει το πολύ μαλακό πάτημα κι είσαι και εξοικειωμένος με τα Hoka, θα πρότεινα Bondi.
    Από τα υπόλοιπα, μόνο το Ghost έχω φορέσει, το οποίο μου άρεσε για καθημερινό προπονητικό.

Και κάτι ακόμη Βασίλη, το οποίο είναι απλά η γνώμη μου, βέβαια.
    Άρχιζε σταδιακά να βάζεις στο rotation και λίγο λιγότερο μαλακά μοντέλα, στα πιο γρήγορα έστω. Θα σου κάνουν καλό οι διαφορετικές μυοσκελετικές φορτίσεις και θα δεις ότι είναι αρκετά πιο εποδοτικό το πάτημά σου.

Vasilis Giannaris
    Συμμετέχων

@echetlos προσπαθώ να με πεισω να βάλω άλλο είδος παπούτσι, έβαλα το Hoka Mach το οποίο το σουταρα κατευθείαν γιατί δεν έχει σχεση με hoka.το _Hoka tracer2 η το hupana θα ήταν ενα τέτοιο παπούτσι ;ειδικά το _tracer2 _που θεωρείται το γρήγορο τους για να κανω τα τις γρήγορες προπονήσεις ;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 1,460 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.