Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Αυτό το θέμα περιέχει 532 απαντήσεις, έχει 74 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Steven Tsok 1 μέρα, 8 ώρες πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 533 συνολικά)
  • Συντάκτης

Yiannis
    Δρομέας

Restock σε VF 4% στο Sportsshoes.com χρώμα μπλε και επάρκεια νούμερων.

Echetlos
    Συντονιστής

Και στο nike.com.

PanDex
    Δρομέας

Κάποιος με εμπειρία ή κάποια γνώμη στα ASICS ALPINE XT vs New Balance Gobi v2 vs Asics Venture 6. Ψάχνω κάποιο trail ψίλο all-terrain και budget σχετικά. Έχω καταλήξει σε αυτά με μια προτεραιότητα στο ΝΒ. Όχι για βάρβαρα μονοπάτια λάσπες κακουχίες κτλ.

geovich84
    Δρομέας

@pandex εγώ σου προτείνω το salomon sense ride. Το αγόρασα πρωτοχρονιά κ μετά από 1 δοκιμή το έβαλα σε αγώνα trail με αρκετή λάσπη, χιόνι κ πάγο και με έβγαλαν ασπροπρόσωπο. Δεν ξέρω πόσο κοστίζουν τα άλλα που προτείνεις, εγώ τα πήρα 91€ με την έκπτωση.

Joot20
    Δρομέας

Καλημέρα σε όλους. Κωδικός για nike σε όσα είδη έχουν έκπτωση . Get20 ισχύει μέχρι 27-1

Blackdog
    Δρομέας

Έχει κανείς εμπειρία από altra escalante;

harris_vak
    Δρομέας

Mizuno Wave rider 22; Γνώμες;

Echetlos
    Συντονιστής

@zeelias Υπάρχει ακόμη η Mizuno..;;;

Vicky
    Δρομέας

51075926_2131900246869793_501914903322296320_n
    Ήρθαν σήμερα…
    Σύντομα το review…
    Πλάκα κάνω φυσικά…απλώς θα σας πω πως μου φάνηκαν..
    New Balance 890v6…είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη τόσο από το v3 όσο και από το v4 που χρησιμοποίησα…για να δούμε!!!

Echetlos
    Συντονιστής

Χαχαχα…
    Πολύ καλό και γρήγορο παπούτσι, απλά έχε υπ’ όψιν σου ότι είναι λίγο πιο σκληρό σε σχέση με τα προηγούμενα.

StefanosM (papako)
    Δρομέας

@vicky,
    Από που τα πήρες και πόσο;

Elda
    Δρομέας

Πολυ ομορφα @vicky, καλοφορετα να ειναι και νεα ρεκορ να σου φερουν. Βαζουν υποψηφιοτητα για Μεγαλεκο?

dpap147
    Δρομέας

Καλησπέρα. Είμαι νέο μέλος και για να μην ανοίξω νέο θέμα ρωτάω εδώ: Τρέχω 30 χρόνια αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά με το θέμα “παπούτσια”. Η προπόνησή μου είναι χωρίς ιδιαίτερους στόχους (3 φορές τη βδομάδα από 5km τη φορά), σκέφτομαι να βάλω και λίγη διαλειμματική. Το terren είναι κυρίως χώμα – χαλίκι ή δασάκι με λίγες ανωμαλίες εδάφους, το ύψος μου 180, 76 κιλά, πάτημα ουδέτερο. Παπούτσια όπως τα pegasus 35, Saucony Ride 10 είναι συναφή με τα παραπάνω χαρακτηριστικά ή είναι υπερβολικά (επειδή η προπόνησή μου δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις). Budget max 100euros. Ευχαριστώ προκαταβολικά….

PanDex
    Δρομέας

@dpap147 Καλησπέρα και καλωσήρθες. Ναι μια χαρά είναι αυτή η κατηγορία που κοιτάς. Το μονοπάτι θέλει trainer καθημερινής προπόνησης με επαρκές cushioning λόγω χαλικιών και ανωμαλιών του εδάφους. Προσωπικά με πήγασους τρέχω στο άλσος και είμαι υπερευχαριστημένος. Και διαλειμματική να εισάγεις στο προγραμμά σου, αν την κάνεις στο μονοπάτι με αυτά θα την κάνεις. Τώρα αν βγεις σε στίβο ή άσφαλτο , ανάλογα και την ταχύτητα που έχεις, μπορεί να χρειαστείς ΚΑΙ κάτι άλλο.

Vicky
    Δρομέας

@papako τα πήρα από sportsshoes, 73 ευρώ συν 12 τα μεταφορικά τα οποία μοιραστήκαμε 3 άτομα.
    Μαρία αν με βολέψουν ναι θα ήθελα να τρέξω με αυτά. Αλλιώς nike Pegasus 35…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 361 έως 375 (από 533 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.