Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

• Αυτό το θέμα έχει 1,669 απαντήσεις, 139 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 8 μήνες πριν από τον χρήστη nikos_splash.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 1,670 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Echetlos
    Συντονιστής

Στο reebok.gr έχει πολύ συχνά κι εκπτωτικούς κωδικούς.

Odysseas
    Συμμετέχων

Χριστός Ανέστη συντρέχτες!
    βρηκα το παρακάτω σχετικα με maximalist vs minimalist impact αρκετα ενδιαφέρον και ειπα να το ανεβάσω:

https://www.runnersworld.com/health-injuries/a27259092/how-maximalist-shoes-affect-biomechanics/

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Καλησπέρα και απο μενα

Ενα δρομέα 5 χιλιομετρων ( μικρων αποστάσεων σε σχεση με τα χιλιομετρα που καταπινετε εσείς…)
    Ηρθε και μενα η ώρα να αλλάξω παπούτσι, επιλογες πολλες να φάνε και οι κότες αναλόγα τα βαλάντια πάντα.
    Μπορείτε να προτείνετε μερικά με κριτήρια
    δρομεας με 25 χιλιομετρα ανα εβδομαδα
    βαρος 94 κιλα΄
    λεφτα μεχρι 80 ευρώ
    Απο ελλαδα

Εχω ακούσει καλα λογια για mizunno, saucony, nb καλα under armour θα ηταν το ιδανικό για μενα.

@echetlos
    για τα reebok συμφωνώ αλλα δεν ξέρω κατι με χαλά… τα έχω συνδυασει σε μυαλό μου με basket πιο πολυ σαν εταιρεία.

Echetlos
    Συντονιστής

@giorgos-pliakos Γεια σου, Γιώργο.
    Με τι παποούτσια τρέχεις τώρα και τι δεν σου αρέσει ή θα προτιμούσες να έχει το επόμενο;

diazz
    Συμμετέχων

καλησπέρα τρέξω με το ride 10 πολύ κάλο παπουτσή άλλα σκέφτομαι να αγοράσω κάτι άλλο κάλο το ride άλλα θέλω λίγο μεγαλύτερη απορρόφηση δοκίμασα το pegasus 35 ωραίο πάτημα όσο μπορεί κάποιος να το καταλάβει στο κατάστημα άλλα η κατασκευή μου φάνηκε λίγο ψεύτικη το έχει αγοράσει κάποιος?? σε brooks η new balance τι μπορώ να δω ?

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Τρέχω με ένα απλό pro touch που είχα πάρει από intesport.πραν άρχιζα πριν ένα χρόνο.. Έχουν γράψει 200 χιλιομετρα σε αγώνες κ άλλα τόσα σε προπονήσεις.. Έχει ερθει η ώρα να τα αλλάξω λόγω φθοράς κ να πάω κ ένα μικρό επίπεδο πάνω.
    Το θέλω να είναι ελαφρύ κ με καλό κρατήματα. Ουδέτερο πάτημα.εχω. Έχω την επιλογή να περιμένω λίγο ακόμα αρχές Ιουλίου να πάρω μια δώρο επιταγή 60 ευρώ Saucony κ να συμπληρώσω διαφορά με ότι θέλω.(προτασεις εδώ?)
    Κ να πάω σε μια απλή λύση στυλ mizouno η το Reebok που έχει βγει σε προσφορά σε intetsport στα 80 ευρώ περίπου.

Echetlos
    Συντονιστής

@giorgos-pliakos Από Saucony μπορείς να δεις το Ride 10, πολύ καλό παπούτσι.
    Και το Forever, σίγουρα. Λογικά, Δευτέρα ή Τρίτη θ’ ανέβει και review.

@diazz
    To Ride είναι αρκετά πιο μαλακό από το Pegasus (το οποίο BTW είναι πολύ ανθεκτικό). Θα προτεινα το Skechers Ride 7.

diazz
    Συμμετέχων

@Echetlos σε new balance brooks? το pegasus είναι ανθεκτικό ?

Echetlos
    Συντονιστής

Σε Brooks μπορείς να δεις Ghost και Glycerin, ενώ σε ΝΒ 880 και 1080.
    Το Pegasus είναι σκυλί αλλά δεν είναι πιο μαλακό από αυτά που έχεις.
    Πλην τουν 880, σε όλα θα βρεις reviews εδώ.

diazz
    Συμμετέχων

@Echetlos ευχαριστώ

Melpi84
    Συμμετέχων

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούργιο παπούτσι, αυτή τη στιγμή τρέχω με pegasus 35 και σκέφτομαι για δεύτερο είτε τα turbo είτε τα zoom fly flyknit τα οποία έχω βρει σε περίπου ίδια τιμή. Ποιο από τα δύο πιστευετε είναι καλύτερα για ελαφρύ δρομέα με ταχύτητες που παίζουν περίπου στα 4′ στις μικρές διαλλειματικες, 4’40 τα tempo και 5’40 τα μεγάλα;

harris_vak
    Συμμετέχων

Τα pegasus 35 turbo τα τρέχει φίλη μου ,οποία εχει προβλημα με τα πόδια της.Τα φορεσε στην προετοιμασια και στον Μέγα Αλέξανδρο. Έχει γράψει 600+ χλμ και τα θεωρεί ότι καλύτερο εχει φορέσει

Echetlos
    Συντονιστής

@melpi Κατ’ αρχάς, καλωσήρθες. 🙂
    Το ZFF πάει ποιο γρήγορα από το Turbo αλλά δεν ταιριάζει σε όλους απαραίτητα.
    Το Turbo είναι πολύ πιο μαλακό και μακράν πιο ξεκούραστο.
    Και για τα δύο μπορείς να βρεις reviews εδώ.

Melpi84
    Συμμετέχων

Ευχαριστώ πολύ! Τα διάβασα τα review κατατοπιστικοτατα μπορώ να πω, καλές επιλογές είναι και οι δύο το θέμα είναι ποιο θα μου κάτσει, δυστυχώς η τιμή τους είναι απαγορευτική ώστε να τα πάρω ταυτόχρονα για να τα εναλλασω. Ξέρετε πότε θα βγει το turbo 2;

Echetlos
    Συντονιστής

@melpi Λογικά το καλοκαίρι αλλά η σόλα παραμένει ολόιδια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 1,670 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.