Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Αυτό το θέμα περιέχει 848 απαντήσεις, έχει 99 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Giorgos sp 2 μέρες, 9 ώρες πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 556 έως 570 (από 849 συνολικά)
  • Συντάκτης

geomaz
    Συμμετέχων

Ου-ου!! Νίκοοοο!! Πες αλεύρι!

Φέτος για μένα δουλεύουν οι εταιρίες, χαχαχχ!!

Τα εντόπισες τα ακόλουθα; Προσωπικά μου φαίνονται απίστευτα παπούτσια με βάση τα specs. Έχω αρχίσει να κάνω τον οικονομικό προγραμματισμό μου..

Το rincon, σύμφωνα με όσα αναφέρουν θα ναι κοντά στα 200γρ! Απο τωρα ορισμένοι, τα κατατασσουν στις κορυφαίες φετινές προτάσεις!

Το δε carbon X (στο δρόμο που χάραξε η Nike;) με ανθρακονηματικνη πλακα εσωτερικα.

Μιλανε για ενα απιστευτα σταθερο παπουτσι, με σουπερ cushion προσδιαγραφες, φοβερο ρολαρισμα λογο rocker σχεδιασης και βαρος γυρω στα 240 γρ (το 42,5).
    Επισης θεωρειται και πολυ γρηγορο για τον ογκο του, αφου με αυτο σημερα θα προσπαθησουν να σπασουν το ρεκορ των 100χλμ, που εχει μέσω pace κατω απο 3′ 50»/ ανα χλμ (..Κυριε ελεησον..) αν δεν απατωμαι.

Αλλα φιλε και αυτα μου εχουν γυαλίσει, εξομολογούμε την αμαρτια μου…
    Maxroad 4- hyper burst.
    Εξισου απιστευτα χαρακτηριστικα τρομερο transition, πολυ χαμηλο βαρος 235 γρ, φοβερο υλικο σολας, super cushioned-για να μην ξεχνιομαστε και επισης πολυ σταθερο παπουτσι παρολο το υψος.
    Οι μεχρι τωρα δοκιμες το τοποθετουν ικανοτατο για pace ακομα και στο 4/χλμ!

Κατανοώ ότι πρόκειται για πλεονεξία το να επιθυμώ και τα 3, άλλα.. πραγματικά, δεν ξέρω πως θα τους αντισταθώ…

aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

@melpi προτείνω να πάρεις μόνο τα Turbo για αρχή, είδικά αν τα βρείς και σε καλή τιμή.
    Έχουν μεγαλύτερο εύρος εφαρμογής και είναι ιδανικά για τους ρυθμούς που αναφέρεις.
    Τα ZF μπορεί να σε κουράσουν.
    Όσο για την εναλλαγή, τα Turbo τα εναλλασσω με τα Epic React Flyknit.
    Βέβαια ακόμα και με 1.300km τα Turbo ρολάρουν καλύτερα καί από τα καινούργια Epic (60km) και από τα ZF (310km) και με κουράζουν λιγότερο.

Echetlos
    Συντονιστής

@geomaz Χαχαχα… Γεια σου, Γιώργο!

Επειδή… αυθαδίασες 😛 , το μόνο που θα σου πω είναι πως τα Carbon X και Rincon δεν χρειάστηκε να τα εντοπίσω, με εντόπισαν αυτά πριν 2 μήνες. Τα περιεργαζόμουν στα χέρια μου για αρκετή ώρα μάλιστα!

geomaz
    Συμμετέχων

Αρχηγου παροντος πασα αρχη παυσατω (ελα τωρα δεν μπορεις να πεις..σ’εφτιαξα! χαχαχχ!!)

Για πες σου αρεσαν; Τι εντυπωσεις σου αφησαν, μου φανηκαν φοβερα παπουτσια.

Δωσε φωτα στον λαο.

sifounas
    Συμμετέχων

…κι εκεί που χαζολόγαγα στο internet, τσίμπησα ένα ζευγάρι adidas adizero boston 7, στα 68,23 Ευρώ… τελευταίο κομμάτι 🙂
    (Έκπτωση 25% στην ήδη υπάρχουσα έκπτωση στο μαύρο χρώμα – Κωδικός: 5MHS-67HV-D3G6-6K6W4)

Το μόνο που με προβληματίζει είναι εάν το 46 2/3 θα μου κάνει σωστά (αλλιώς θα πάμε σε δωρεάν επιστροφή….). Τα nike μου πάντως είναι όλα 46αρια… τι λέτε;

edit: Η αγορά έγινε στο adidas.gr και ο κωδικός αξίζει να δοκιμαστεί από όποιον ενδιαφέρεται.. έχει και άλλα νούμερα διαθέσιμα 😉

Echetlos
    Συντονιστής

@geomaz To Rincon όντως πολύ ελαφρύ και με πολύ λεπτό ύφασμα επάνω. Λογικά θα χωρέσουν περισσότερα πέλματα απ’ όσα μέχρι τώρα στα Hoka.

Το Carbon Χ όντως είναι πολύ ενδιαφέρον. Εντελώς τσιγαρόχαρτο το upper και χαμηλό το κολάρο. Ο αφρός δεν μου φάνηκε τόσο πολύ μαλακός πιέζοντάς τον αλλά αν δεν δεις πώς συνεργάζεται με την πλάκα, δεν μπορείς να πεις πολλά. Στο χέρι έμοιαζε αρκετά ελαφρύτερο, ίσως όμως να με ξεγελούσε ότι κρατούσα ένα 42.5 και το συνέκρινα με το 45 που φοράω. Όπως και να ‘χει, θεωρώ πολύ σημαντικό την φαρδιά πλατφόρμα στη μέση και πίσω.

tse89
    Συμμετέχων

Hello!!
    Λοιπόν παπούτσι για προπονήσεις δρόμου 50-60 χλμ ανα βδομάδα!!
    Ειμαι για μπάτζετ γυρω απο 80ευρω όχι παραπανω!
    Pegasus 35 στα 75 τα βλεπω οκ!
    Επισης εχω βρει και peagsus turbo στα 90(50%δλδ) αλλά τελευταίο νούμερο 42.5
    Και σε νικε νομίζω φοραω 43 (lunarepic 43 ή 42.5 δεν θυμαμαι εχουν σβηστεί οι καρτέλες,zoom fly’sp’ 44,κατι μπασκετικά nike 42 )σε adidas ultra boost 43 1/3!
    Θα πρεπει καπως να δοκιμάσω το νούμερο δλδ!!
    Τελος παντων καποια αλλη ιδέα -πρόταση για μπατζετ εκεί γύρω;!;

Echetlos
    Συντονιστής

@tse89 Με δεδομένο ότι δεν θες να μπλέξεις με χαμηλό drop, θα σου έλεγα να δεις και το Reebok Forever.
    Αν θες και κάτι λίγο πιο performance, τότε τσέκαρε και το Boston. Επίσης, όλο και κάπου μπορεί να υπάρχει ακομη το Elite 9/10.

tse89
    Συμμετέχων

Όμτως υπαρχει ακόμη τοelite 10!σε ιδιαίτερα προσιτή τιμή!! Το turbo ειμαι true to size,έτσι;

Echetlos
    Συντονιστής

Ναι, TTS το Turbo.

Echetlos
    Συντονιστής

Τα θέλω!

Speed 6 (150γρ.)
    60706519_10158415106853812_687355656834908160_n

Speed Elite (με carbon plate)
    Skechers-Speed-Elite_664_2_100546

roukounas
    Συμμετέχων

Tι ειναι αυτο το Ελιτ? Τελικα ξερουν απο ντιζαην στην εταιρια?
    Ποτε βγαινει? Να περιμενω? :p

Echetlos
    Συντονιστής

@roukounas Θέλεις κατευθείαν το elite, Ηλία;
    Το πρώτο δεν σου κάνει, ε;

roukounas
    Συμμετέχων

Αν το ελίτ συνδυάζεται κ με ελίτ τιμή, τότε ναι το απλό είναι πολύ καλύτερο!

geomaz
    Συμμετέχων

Φοβερό παπούτσι το elite, αποτι φαίνεται.

Echetlos, εγώ θέλω max road 4 hyperburst με carbon plate, γίνεται; Πολλά θέλω;; χαχαχχ!!

Άντε-άντε, εκεί στην skechers να ‘μαθαίνουν’, αν θέλουν ενα καλό μαραθωνο-πάπουτσο, τον δρόμο τον εχει δείξει η nike,φορτώστε αφρό στην σόλα σας!

Πόσο μάλλον τωρα που το νεο vaporfly next, εχει και ακομα περισσότερο αφρό +15%!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 556 έως 570 (από 849 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.