Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Αυτό το θέμα περιέχει 848 απαντήσεις, έχει 99 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Giorgos sp 3 μέρες, 4 ώρες πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 849 συνολικά)
  • Συντάκτης

Γιώργος Κ
    Συμμετέχων

@echetlos
    Σε ευχαριστώ Νίκο, φανταζόμουν ότι δεν υπάρχει μια σταθερά, αλλά ήθελα να το δω και «γραπτώς». Το ρώτησα με αφορμή μια ξαφνική αγορά ενός παπουτσιού που βρήκα σε super τιμή και αφού ολοκλήρωσα την αγορά, είδα κάποια reviews που ανέφεραν το γεγονός του max 25λχμ. Κάτι που δεν μου άρεσε στα reviews που είδα (δεν λέω ότι τα είδα όλα) ήταν ότι στην ουσία περιγράφανε τα ίδια, χρησιμοποιόντας απλά άλλα λόγια, λες και κάνουν copy paste ο ένα από τον άλλο.

big-blue
    Συμμετέχων

Τα zoom gravity τι λένε;

Echetlos
    Συντονιστής

@skull Σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι, Γιώργο;

@big-blue Ενδιαφέρον φαίνεται. Λογικά πρέπει να φοράει τον παλιό Lunarlon.

Γιώργος Κ
    Συμμετέχων

@echetlos
    Νίκο, αναφέρομαι στα La Sportiva Lycan (είναι βουνίσια, οπότε δεν είναι ο τομέας σου, αλλιώς θα σε ρωτούσα κατ’ ευθείαν)

Echetlos
    Συντονιστής

Χαχαχα… όντως! 😀

tse89
    Συμμετέχων

Hello!! Καλημέρα, έχει κανείς καποια αποψη γνώμη κλπ για new balance 1500v5 και 1400v6???
    Τα χει δοκιμάσει κάποιος;; Καμία εντύπωση;;

Echetlos
    Συντονιστής

@tse89 Peformance/racer μοντέλα και τα δύο. Το 1500 έχει ένα μικρό κομμάτι σκληρότερου αφρού στην καμάρα αλλά δεν γίνεται καν αντιληπτό.
    Σφιχτό και γρήγορο πάτημα, άψογη εφαρμογή.

costastsico
    Συμμετέχων

Καλησπέρα σε όλους με υγεία . Θα ήθελα την γνώμη σας για το Saucony Jazz 20
    Το θέλω για εύκολες και tempo προπονήσεις με καλή απορροφητικότητα . Το βρήκα σχεδόν τζάμπα και λέω να το τσιμπήσω .
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Echetlos
    Συντονιστής

@costastsico Μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου. Σίγουρα κυκλοφορούν πολλά καλύτερα μοντέλα αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι.

costastsico
    Συμμετέχων

Ευχαριστώ Νίκο . Τα παρηγγειλα . Ήταν αμαρτία με €45 να μην τα πάρω . Λίγο άσχημα είναι εμφανισιακά αλλά δεν θα πηγαίνω και στο nammos μ αυτά

Echetlos
    Συντονιστής

@costastsico Ίδια τιμή είναι βέβαια και τα Reebok Forever…

ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

Καλημέρα στη παρέα 🙂
    Χθες πήγα από το cosmos sport. Είδα και πρόβαρα τα turbo 2 και fly 3 της Nike καθώς και το νέο Beacon της NB. Το Beacon σαν εφαρμογή με ενθουσίασε, επίσης είναι ωραιότερο και πιο μαζεμένο από όπως φαίνεται στις φωτογραφίες. Το turbo 2 επίσης μου άφησε καλές εντυπώσεις, σαν εφαρμογή πολύ καλύτερο από το turbo 1. Το fly 3 με απογοήτευσε, ίσως επειδή είμαι επηρεασμένος από το zff 2 που έχω κάνει 450 χίλ. και με έχει βολέψει αρκετά και περίμενα κάτι πολύ καλό.
    Τον Σεπτέμβριο λέω να προβώ σε αγορά ενός εκ των δύο δηλαδή του turbo 2 ή του Beacon 2 και θα ήθελα την γνώμη σας.
    Το βάρος μου είναι 70 κιλά, τα εβδομαδιαία χιλιόμετρα είναι 50-60. Ο ρυθμός μου είναι max γύρω στα 5’/χίλ. Δεν κάνω ταχύτητες, ούτε μεγάλα long runs.
    Θα έπερνα το Beacon με κλειστά μάτια όμως ο προβληματισμός μου είναι γιατί έχουν ξεκινήσει κάποιες ενοχλήσεις στο αριστερό γόνατο που είχα κάνει εγχείρηση μηνίσκου το 2011 οι οποίες δεν ξέρω που θα βγουν. Γιαυτό βάζω στην εξίσωση και το turbo 2 μιας και πιστεύω ότι θα έχει καλύτερη απορρόφηση κραδασμών χωρίς να στερείται ενέργειας. Τι λέτε;

Echetlos
    Συντονιστής

@nikman Πολύ πιο ξεκούραστο το Turbo, πιο fun to run το ΝΒ.

big-blue
    Συμμετέχων

Θα το δοκιμάσουμε το beacon κε συντονιστά;
    Καλή τιμούλα ως ΝΒ άλλωστε

Echetlos
    Συντονιστής

Και το V1 ήταν να ανέβει, το είχα και φωτογραφημένο μάλιστα, αλλά δεν θυμάμαι γιατί δεν το έγραψα…

20190213_144415

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 849 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.