Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 2

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,411 έως 1,425 (από 1,506 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Echetlos
    Συντονιστής

@theolvs Τι να σου πω, συντρέχτη… Δεν είναι στα πλάνα μου αλλά δεν αποκλείεται κιόλας.
    Χαμός γίνεται από μοντέλα, τι να πρωτοδιαλέξεις (και πρωτοπληρώσεις)!
    Είχε γράψει ένα mini review ο @panosdimi πριν λίγο καιρό.

Ανώνυμος
    Ανενεργός

καμμια αποψη για pegasus 37 ρε παιδες ,το ετρεξε κανενας ???

Echetlos
    Συντονιστής

Δευτέρα έρχεται, οπότε υπομονή.

καμμια αποψη για pegasus 37 ρε παιδες ,το ετρεξε κανενας ???

tsakataman
    Συμμετέχων

@Echetlos είναι παράδοξο το γεγονός ότι τόσος κόσμος αγοράζει παπούτσια διαβάζοντας τις κριτικές σου (μεταξύ αυτών και εγώ) και ακόμα χρειάζεται να πληρώνεις. Όπως και να το κάνεις τουλάχιστον η πρόσβαση στα διάφορα μοντέλα έπρεπε να είναι πιο εύκολη από την μεριά κάποιων εταιρειών.
    Δικές μου σκέψεις σε ένα ιδανικό περιβάλλον..

Echetlos
    Συντονιστής

@theolvs Καλώς ή κακώς, δεν είμαστε ΗΠΑ. Ούτε η αγορά του δρομικού παπουτσιού είναι μεγάλη (αντιθέτως, είναι πολύ μικρότερη απ’ όσο φαντάζονται οι περισσότεροι), ούτε κι ο αντίκτυπος των social media στο κοινό.

Κατά καιρούς, κάποιες λίγες εταιρείες έχουν δώσει μοντέλα για αξιολόγηση. 2-3 άλλες ήθελαν να δώσουν και το κείμενο μαζί, οπότε… 😉
    Μέχρι πρότινος, είχα την δυνατότητα να μου φέρνουν παπούτσια και από ΗΠΑ, με το κόστος να βγαίνει αρκετά χαμηλότερα. Κάτι ο κορωνοιός, κάτι οι περιορισμοί στις αποσκευές, μάλλον πάει αυτή η ευκολία.

Δεν πειράζει όμως, το χόμπι μας κάνουμε… 🙂

@Echetlos είναι παράδοξο το γεγονός ότι τόσος κόσμος αγοράζει παπούτσια διαβάζοντας τις κριτικές σου (μεταξύ αυτών και εγώ) και ακόμα χρειάζεται να πληρώνεις. Όπως και να το κάνεις τουλάχιστον η πρόσβαση στα διάφορα μοντέλα έπρεπε να είναι πιο εύκολη από την μεριά κάποιων εταιρειών.
    Δικές μου σκέψεις σε ένα ιδανικό περιβάλλον.

pseiras
    Συμμετέχων

Λίγο προσοχή για αυτούς που βιάζονται για alphafly και τα βλέπουν παντού out of stock.
    Έχει γεμίσει το ebay από μαιμούδες που δύσκολα αναγνωρίζεις από τις φώτος.

Υπάρχουν βίντεο στο youtube , real vs fake.

Echetlos
    Συντονιστής

Hyper-cushioning, hyper-bounce, hypo-weight.

20200624_141725

geomaz
    Συμμετέχων

echetlos, πολυ ωραιο παπουτσι, αλλα με τιποτα για το Καλοκαιρι (για μενα τουλαχιστον!)

Τα ετρεξα 2 φορες και τα ξαναβαλα στο κουτι τους…απο Νοεμβριο παλι.
    Το πανω μερος το αισθανομαι πολυ ζεστο, πραγμα που φαινεται να το αλλαζουν απο το Φθινοπωρο με την νεα βερσιον, οπου θα ειναι αρκετα βελτιωμενο (εκδοση+).

Πρωτη φορα δοκιμασα τον hyper-burst και σε αισθηση μου θυμισε κατι μεταξυ zoomX και adidas boost (οχι τοσο μαλακος, αλλα η επαναφορα).
    Θα ειχε ισως ενα ενδιαφερον μια πιο μαλακη ρυθμιση του αφρου σε αυτο ή και περισσοτερο παχος (!) με μια πλακα μεσα..Απορω με την skechers που δεν εχει βγαλει ακομα κατι τετοιο..

Echetlos
    Συντονιστής

@geomaz Όντως δεν αναπνέει καλά αλλά όχι κι ότι είναι απαγορευτικό για το καλοκαίρι. Ίσως επειδή το έχω τρέξει μόνο απόγευμα; Τι να σου πω…

Πόσο πιο μαλακή ρύθμιση; Βούτυρο είναι ο Hyper Burst στο συγκεκριμένο.
    Πάντως ετοιμάζεται Elite 2.

Stef80
    Συμμετέχων

Μετά την συνυομη και άτυχη μου συμβίωση με το New Balance fuel cell tc, το οποίο αισίως βρήκε νέο σπίτι, σήμερα παρέλαβα το light stability μοντέλο, fuelcell prism.
    Σε πρώτη επαφή δε νιώθεις καν ότι πρόκειται για stability μοντέλο. Καμία αίσθηση του post, καμία πίεση στην καμάρα, (ίσως να ήθελα λίγο πιο γεμάτο το under arch) αλλά σίγουρα πιο χαμηλή, σφιχτή και φαρδιά σόλα από το tc. Το πανω μέρος είναι λίγο πιο χοντρό, με πιο μεγάλη και παχιά γλώσσα και οριακά πιο στενό μπροστά.
    Όντας κουρασμένος, νηστικός και χωρίς χρόνο στη διάθεσή μου, έκανα μόνο ένα δοκιμαστικό χιλιόμετρο στα γύρω τετράγωνα.
    Μπορώ να πω ότι χωρίς να έχει τη μαγεία του tc, μου άρεσε αρκετά. Είναι απορροφητικό, σταθερο, με ελαφριά αίσθηση. Μου λείπει αυτό το wow που είχε το tc αλλά νομίζω ότι τελικά θα γίνουμε φίλοι και θα μου ταιριάξει καλύτερα.
    Θα επανέλθω όταν αποκτήσω πιο σφαιρική άποψη.

pseiras
    Συμμετέχων

@stef80 Δεν είσαι ο μόνος να ξέρεις.
    Υπαρχουν αρκετοί εκεί έξω που πρηνίζουν και δεν τους βόλεψε το συγκεκριμένο παπούτσι λόγω πολυ μαλακού αφρού.

tse89
    Συμμετέχων

@pseiras εγω είμαι nike lover πλέον και κοίτα ο zoomx είναι ο πιο μαλακός αφρός και που πρυνίζει υπερβολικά το αριστερό μου πόδι δεν νιώθω καμιά ενόχληση κάπου με τα τουρμπο!ακόμη και με το zoom fly sp πάλι περα απο την αισθητική καποιο θέμα δεν έχω ,όπως και με το next!!
    Τα stability νομίζω οτι υπάρχουν ως marketing δεν σου προσφέρουν απολύτως τπτ ισα ισα χειρότερα ειπναι για το πόδι σ..

pseiras
    Συμμετέχων

@tse89 δεν αντιλέγω.
    Απλά ανέφερα στον φίλο αυτά που διάβασα στο εξωτερικό , ότι σε κάποιους δεν έκατσε το παπουτσι για τον συγκεκριμένο λόγο.
    Φυσικά δεν συμβαίνει σε όλους που πρηνίζουν οπως και οτι ο φίλος δεν είναι ο μόνος και να μην αισθάνεται “περίπτωση”.

Echetlos
    Συντονιστής
    giorgosgr
    Συμμετέχων

@tse89 συμφωνώ 100% μαζι σου το Alphafly το εχει δοκιμασει κανείς ; οχι οτι θα το αγόραζα σε αυτες τις τιμες ουτε για πλακα … αν πεσει κατω απο 200 το βλέπουμε, με προβληματιζει το τοσο χαμηλο drop δεν εχω τρέξει με κανενα παπούτσι

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 1 μήνα, 2 εβδομάδες πριν από giorgosgr.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,411 έως 1,425 (από 1,506 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.