Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 1,028 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Echetlos
    Συντονιστής

@nikos19 Συμφωνώ, Νίκο. Πιο γρήγορο παπούτσι το Adidas, τόσο σε πάτημα όσο κι εφαρμογή.
    Απ’ την άλλη, βρίσκω το Zante πιο άνετο και ξεκούραστο.

Καλησπερα σε ολους τους φιλους οσον αφορα τα zante βλεπω οτι εχουν πολλους θαυμαστες κι οχι αδικα αλλα νομιζω οτι τα boston 5 η 6 ειναι εξισου αποροφητικα και δουλευουν λιγο πιο γρηγορα σε ολες τις αποστασεις αρκει να μην εισαι πολυ βαρυς

mashine
    Συμμετέχων

Boston και ξερό ψωμί!Θα τα φορέσω την Κυριακή τώρα που μου τα θυμίσατε σε ένα συνεχόμενο.
    Επιστροφή ΝΒ rc1600 μετά από παρακίνηση @Echetlos .Ευγενέστατη η κοπελιά στο stock στο φάκτορυ χωρίς πολλά
    πολλά και αφού δεν υπήρχε άλλο για να μου το αντικαταστήσουν έγινε επιστροφή των χρημάτων.Μου έμεινε το φοβερό
    cushioning σε ένα παπούτσι 150γρ.Θα το φορούσα άνετα σε ημί.

Echetlos
    Συντονιστής

@mashine Σταθερή αξία το Boston αλλά εμφανίστηκε σοβαρός αντίπαλος… 😉

big-blue
    Συμμετέχων

Ποιο εννοείς Νίκο, το Ζάντε;
    Πάντως μου εχεις βάλει στο μυαλό το Boston, αν το βρω φτηνά, το χτύπησα.
    Πιο μοντέλο ψάχνουμε;

Echetlos
    Συντονιστής

@big-blue Το Elite, Ηλία.

big-blue
    Συμμετέχων

Φαντάστηκα πως εννοείς το Nike. Δεν είμαστε όλοι μυημένοι! Αναμένουμε κριτική;

mashine
    Συμμετέχων

@big-blue Ναι αναμένουμε 😉
    Τελικά δεν φόρεσα τα boston τα λυπήθηκα είναι σε άψογη κατάσταση.Βόλεψα ένα 25αρι steady με κάτι παλιο αντιός!(ΑΒ2)

sotos-marathon
    Συμμετέχων

Μολις παρελαβα το nb RC1400v4 σε 46,5 και μου ειναι αψογο..σκεφτομαι αυριο που εχω ενα 15αρι να το φορεσω..τι λες @echetlos Nικο?

Echetlos
    Συντονιστής

@sotos-marathon Φυσικά και να τα φορέσεις, Σωτήρη. Φαντάζομαι είναι υποψήφια για την Θεσσαλονίκη;
    Καλά χιλιόμετρα!

sotos-marathon
    Συμμετέχων

@echetlos Σ ευχαριστω Νικο! Στην Θεσσαλονικη θα φορεσω την δοκιμασμενη συνταγη τα mizuno rider19..Τα nb μαλλον για τον επομενο μαραθωνιο.

mashine
    Συμμετέχων

@sotos-marathon Το 1400v4 στην μαύρη έκδοση έχει πιο στενή φόρμα από την κοκκινη-μπλε.

dimitrissss
    Συμμετέχων

And now the news!

Η adidas κήδεψε το Supernova Sequence και το αντικατέστησε με τo Supernova ST, στο οποίο δε βλέπω medial post αλλά το stabil frame που υπάρχει στο Tempo Boost.
    Στα πολυαγαπημένα LunarTempo μετά από 550 χιλιόμετρα έχει καταρρεύσει ο αφρός στο forefoot και όταν έτρεχα με αυτά στο διάδρομο αισθανόμουν σα να είχαν τρυπήσει. Στο ταρτάν ήταν κάπως καλύτερα.

Echetlos
    Συντονιστής

@dimitrissss Κι ευχαριστημένος να είσαι με 550 χλμ, Δημήτρη…

dimitrissss
    Συμμετέχων

@echetlos Νίκο δυστυχώς με την παρούσα οικονομική κατάσταση μάλλον θα πρέπει να τα κρατήσω για άλλα 500.

sotos-marathon
    Συμμετέχων

Λοιπον σημερα ετρεξα 15χλμ με το RC 1400v και η πρωτη εντυπωση που μου αφησε ειναι πολυ θετικη μπορω να πω σε σχεση με την πρωτη φορα που φορεσα τα adidas τα boston boost 5 οπου μετα απο καμποσες προπονησεις αρχισα να λεω οτι ειναι πολυ καλο παπουτσι..3 προετοιμασιες μαραθωνιου εχουν βγαλει και πιστευω οτι εχουν λιγο ακομα… . Οντως η γραμμη του 1400v ειναι αρκετα στενη και ευτυχως που διαλεξα το 46,5..ειχα δοκιμασει @mashine το κοκκινο μπλε σε 45 και μου ηταν πολυ μικρο και ρισκαρα να σου πω την αληθεια διαλεγοντας το 46,5 χωρις να ξερω οτι η μαυρη εκδοση εχει πιο στενη γραμμη αλλα ολα οκ.
    Μου δινει την εντυπωση οτι ειναι ενα παπουτσι για ολες τις χρησεις..γρηγορες προπονησεις, long run κτλ.Πολυ ελαφρυ μπορω να πω (σκεφτειτε στα μικροτερα νουμερα).Αυριο θα το δοκιμασω στα 1000αρια που εχω..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 1,028 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.