Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 376 έως 390 (από 1,028 συνολικά)
  • Συντάκτης
    giorgostatsis
    Συμμετέχων

Κανενα μεγαλύτερο απο τον ημι γιατί απλά κατι τέτοιο δεν το ειχα καθόλου στα υπόψιν..
    Επειδή ομως μου αρεσει πάρα πολύ πλέον στο πόδι μου θα γίνω…Σπύρος στο θεμα αυτό και θα τρέξω με αυτά.
    Με τις ωραίες γαμπούλες μου βεβαια ποτε ότι και να εβαλα δεν είχα θέμα…

diazz
    Συμμετέχων

@Echetlos ανάμεσα στο pegasus και το στο ride τι θα ήταν καλύτερο να προτιμήσω και τα δυο σε σχέση με το paradox 2 που έχω τώρα είναι πιο γρήγορα και ελαφριά

Echetlos
    Συντονιστής

@diazz Προσωπικά θα διάλεγα το Ride αλλά και το Nike είναι επίσης καλό παπούτσι. Το πρώτο είναι πιο ελαφρύ και σταθερότερο μπροστά.
    Σε σχέση με το Paradox, δεν το συζητάμε…θα βρεις το φως σου! 😀

diazz
    Συμμετέχων

@Echetlos ευχαριστώ

George-Karagiannis
    Συμμετέχων

Μετά από καιρό είμαι στην αναζήτηση παπουτσιού τα τελευταία τρεξίματα μου έγιναν με το kinvara και το Triumph Iso (πιο μεγάλα κομάτια)
    Δοκίμασα το Freedom αλλά η τιμή του είναι απαγορευτικη .Νικόλα δωσε καμια ιδέα σε drop 4 -8 με φαρδυ μπροστά μέρος και να μην μας πάρουν το κεφάλι.

than
    Συμμετέχων

@george-karagiannis Καλημέρα!
    Να προτείνω αυτό: http://www.runningwarehouse.eu/Nike_Free_RN_Distance/descpage-NKFRND2.html
    Κατά καιρούς η Nike κάνει εκπτώσεις (20%, 30%), έχω αγοράσει 2 ζευγάρια, 65 ευρώ έκαστο.

Echetlos
    Συντονιστής

@george-karagiannis Θες να αντικαταστήσεις το Kinvara ή το Triumph, Γιώργο;

Skakinen
    Συμμετέχων

.

Echetlos
    Συντονιστής

@Skakinen @nikos19 Γεγονός είναι ότι μέχρι πριν μερικά χρόνια, η Asics ήταν συνυφασμένη με το δρομικό παπούτσι, όχι μόνο στην Ελλάδα μάλιστα.
    Από το 2010 (μπορεί και το 2009), η Brooks έχει περάσει πρώτη στις πωλήσεις στις ΗΠΑ, αφήνοντας δεύτερη την Ιαπωνική εταιρεία.
    Βέβαια, τα στατιστικά αυτά προέρχονται από τα εξειδικευμένα καταστήματα running. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχουμε εικόνα όσον αφορά τα “big box stores”, δηλαδή πολυκαταστήματα τύπου Intersport, ή καταστήματα αθλητικών. Έτσι, εξασφαλίζεται κατά καποιον τρόπο, ότι τα στατιστικά αφορούν προτιμήσεις δρομέων και όχι του ευρυτέρου κοινού.

Σε κάθε περίπτωση, η Asics εξακολουθεί να έχει μεγάλο μερίδιο της αγοράς, πλέον όμως υπάρχουν πάρα πολλές νέες εταιρείες, οι οποίες έχουν πάρει κομμάτι από την πίττα. Βασικά, έχασε και αρκετά μεγάλο μέρος την εποχή του minimalism, όταν δεν είχε τα ανακλαστικά να ακολουθήσει νωρίς τις νέες τάσεις.

George-Karagiannis
    Συμμετέχων

Και τα 2 πάνε για απόσυρση ωραίο το νικε εγώ κοιταγα αυτό Nike Free RN Motion Flyknit αλλά δεν ξέρω πόσο στενο είναι μπροστά

Echetlos
    Συντονιστής

@george-karagiannis Δες το Zante, Γιώργο.
    Το V2 το βρίσκεις και σε χαμηλή τιμή. Ακόμη καλύτερα, βρες το V1.

George-Karagiannis
    Συμμετέχων

Θα πάω να το δοκιμάσω ελέγα να ρίξω και μια ματια προς brooks μερια .

George-Karagiannis
    Συμμετέχων

Σήμερα είχα πάει στα στοκατζιδικα και για αλλο έψαχνα αλλά δοκιμασα το

και μου άρεσε πάρα πολύ ήταν και σε καλή τιμη και το άρπαξα

dimitrissss
    Συμμετέχων

Δε ξέρω άλλη εταιρεία να πουλάει με τόση μαεστρία τα μοντέλα παλαιοτέρων ετών.

https://www.nike.com/events-registration/event?id=78140&cp=EUNS_BRS_04042017_CEE_NSWR_SU17_000

George-Karagiannis
    Συμμετέχων

Νικόλα μετά από λίγο ψάξιμο δεν το βρήκα το zante εχεις κανενα μέρος νότια προάστια να κοιτάξω ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 376 έως 390 (από 1,028 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.