Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 406 έως 420 (από 1,028 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Echetlos
    Συντονιστής

@Skakinen Πας γυρεύοντας…

HOKASTINSONLITE-2T

Skakinen
    Συμμετέχων

Άφωνος…

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

Έχει φορέσει κάνεις το under armour gemini 2.1? Έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια..Έχει προστασία καλή? Αυτό με ενδιαφέρει..

Echetlos
    Συντονιστής

@apostolos Απορροφητικότητα σίγουρα έχει. Και μαλακό επίσης είναι, αν αυτό εννοείς.
    Δοκίμασε οπωσδήποτε όμως, το κολάρο έχει λίγο περίεργη εφαρμογή.

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

Τι επιπέδου θεωρείς είναι το συγκεκριμένο? Saucony triumph? Προστασία με ενδιαφέρει να έχει από κραδασμούς πολύ καλή.να σαι καλά!

Echetlos
    Συντονιστής

@apostolos Ελαφρώς πιο σφιχτό πάτημα αλλά και λιγότερο ογκώδες από το Triumph.

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

Αξίζει δηλαδή ? Παίζει στην ίδια κατηγορία με triumph με πολύ καλή προστασία?

Echetlos
    Συντονιστής

Ναι, είναι καλό παπούτσι και απορροφητικό.
    Απλά, δεν είναι το πιο μαλακό της αγοράς, αν ψάχνεις κάτι τέτοιο…

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

Έχω το triumph to 11 και δεν με πειράζει…Απλά να είναι αρκετά απορροφητικό…Να πω είναι στο ίδιο επίπεδο με triumph 11 or pegasus 33 σε απορρόφηση?

Echetlos
    Συντονιστής

Triumph 11??? Πού το θυμήθηκες..? 😛
    Ας πούμε σαν το Pegasus 32, ελαφρώς μαλακότερο.

tazi
    Συντονιστής

55 ολοκληρα λεπτα σημερα…’, σε ρυθμο που τεμπιζε, 428 δλδ, 2,5 χλμ ασφαλτο, τα υπολοιπα χωμα. Φορουσα τα λουναρ τεμπο που μου ειναι φαρδια με αποτελεσμα να βγαλω δυο ωραιοτατες φουσκαλες, Οταν τα φορουσα παλιοτερα, πρεπει να εχουν.κανει καμια εξακοσαρια χιλιομετρα δεν ειχα βεβαια κανενα θεμα. Ουτε και γω ξερω απο ποτε εχω να ταλαιπωρηθω τοσο πολυ στα πελματα. Στην επιστροφη στο τελευταιο χιλιαρι που ειναι και ελαφρως κατηφορικο προσπαθησα να ανεβασω. Η αναπνοη ειχε καποια περιθωρια, τα ποδια, το καντενσ δηλαδη ομως ειχε αλλη αποψη. 355/400 με το ζορι. Εκει.που το.καλοκαιρι εκανα στην ιδια διαδρομη, πανω κατω, ανηφορα κατηφορα δηλαδη προπονητικο δεκαρι στο 39! Παρολα αυτα επεστρεψα ικανοποιημενος γιατι πραγματικα ενιωσα οτι ετρεξα και.προπονηθηκα

than
    Συμμετέχων

Αργο 10αρι σήμερα, αλλα δεν μπορώ να πω ότι ήμουν καλά… Κάτι η μεσημεριανή ζέστη κάτι η δυνατή χθεσινή προπόνηση, με κρατούσαν πίσω.
    Ξεκούραση αύριο (παροτι αρχικά έλεγα να βγω) κ δυνατο ΣΚ με 55 χλμ, αρκετά εκ των οποίων γρήγορα.

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

Τελικά θεωρείτε το under armour speedform gemini 2.1 παπούτσι που αξίζει? Premium κατηγορίας με άριστη προστασία από κραδασμούς?Συγκρίνεται με nimbus η ένα σκαλοπάτι πιο κάτω?

Echetlos
    Συντονιστής

@apostolos Σε τι εννοείς να συγκρίνεται με το Nimbus, Απόστολε;
    Και σε ποιο Nimbus αναφέρεσαι;

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

Εννοώ με το nimbus 18…Αλλά γενικά εάν αξίζει η αγορά του under armour speedform gemini 2.1…Υπάρχει αρκετή απορρόφηση κραδασμών? Και με ποιο παπούτσι συγκρίνετε αυτή τη στιγμή?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 406 έως 420 (από 1,028 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.