Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 451 έως 465 (από 1,028 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Echetlos
    Συντονιστής

@apostolos Όλα όσα αναφέρεις είναι καλά και απορροφητικά παπούτσια.
    Βρες ένα μαγαζί με διάδρομο για να δεις ποιο σου ταιριάζει καλύτερα σαν εφαρμογή.

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

δυστυχως δεν υπαρχει αυτη η πολυτελεια!

Echetlos
    Συντονιστής

Και τι δεν σου αρέσει στο Triumph και το Vomero;

Apostolos Galimanas
    Συμμετέχων

Μία χαρά είναι..παπουτσαρες κιόλας..έχω και το saucony jazz 17 για προπονήσεις μέχρι 8 χιλ .απλά ήθελα να πάρω άλλο ένα ζευγάρι τώρα που πέφτουν οι τιμές.σκεφτομουν έντονα pegasus 33.

Echetlos
    Συντονιστής

@apostolos Πολύ καλό παπούτσι, αφού σ’ αρέσει και το zoom μπροστά, όπως στα Vomero…

Echetlos
    Συντονιστής

Είχα καιρό να τρέξω με τα Epic.
    Πόσο πολύ μ’ αρέσει αυτό το παπούτσι… ❤️❤️❤️

Yiannis
    Συμμετέχων

Με τι θα τρέχατε ημιμαραθώνιο? Zantev2 or Boston 5? Γνώμες?

nikos19
    Συμμετέχων

Καλησπερα Γιαννη για ημι θα προτιμουσα το zante πιο ανετο και ξεκουραστο απο το boston το οποιο το θεωρω καλυτερο για μικροτερους αγωνες η για διαλειματικες

Echetlos
    Συντονιστής

@ichasone Και τα δύο είναι παραπάνω από επαρκή για την απόσταση (αναλόγως και σε τι είσαι συνηθισμένος) αλλά κι εγώ βρίσκω το Zante πιο ξεκούραστο, όπως είπε κι ο Νίκος.

manolee
    Συμμετέχων

Καλημέρα
    @echetlos , Νίκο ξέρεις αν το Nike Flyknit Streak είναι το ίδιο με το Streak 6 , αλλά με διαφορετικό , πιο χοντρό το πάνω μέρος ?
    Δεν είχα κοιτάξει ποτέ σε Nike για τρεξιματικό παπούτσι και χθες που βρεθηκα σε ένα στοκατζιδικο είπα να δοκιμάσω μερικά .Μου άρεσαν διάφορα αν και μου φανηκαν παρομοια στο πάτημα και το Flyknit Streak το είχαν 59 ευρώ με αρχική τα 159 .Δεν το βλέπω να υπάρχει ομως Online σε Ελληνικά site ούτε στο Ευρωπαικό Runningwarehouse

Echetlos
    Συντονιστής

@manolee Γεια σου Μανώλη!
    Ολόιδια είναι η σόλα με την έκδοση που έχει το κλασικό διχτυωτό, μόνο το upper αλλάζει.
    Το θέμα είναι ότι ναι μεν το Flyknit έχει πιο άνετη αίσθηση, σε γρήγορους ρυθμούς όμως δεν κρατάει καλά το πόδι.
    Αν π.χ. το θες για κομμάτια, θα σου έλεγα όχι.

manolee
    Συμμετέχων

Ευχαριστώ , κατατοπιστικός οπως πάντα…
    Για μένα θα ήταν παπούτσι για τα γρήγορα , οπότε το αφήνω
    Σε αυτό το στυλ ήταν και το Altra Escalante που είχα δοκιμασει, με πιο άνετη εφαρμογή αλλά μάλλον το 0 drop δεν είναι για μένα.Στους πιο γρήγορους με καλό πάτημα νομίζω θα άρεσε πολύ

dimitrissss
    Συμμετέχων

Ήθελα να δοκιμάσω τα Altra μέχρι που τα είδα από κοντά. Δεν επιλέγω παπούτσια για τρέξιμο με κριτήριο την εμφάνιση, αλλά δεν έχω δει πιο άσχημα παπούτσια. Τα Newton θα δοκίμαζα αλλά δε με βλέπω να το κάνω σύντομα λόγω της τιμής τους.

Echetlos
    Συντονιστής

@manolee Το Escalante, απ’ όσο γνωρίζω, δεν είναι στην κατηγορία του Streak 6. Πιο κοντά στο Freedom μοιάζει. Έχω διαβάσει τα καλύτερα πάντως.
    Δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις αλλά θα σου πρότεινα το Elite 9, Μανώλη.

@dimitrissss Όντως ρε φίλε, όταν τα κοιτάς από πάνω δεν παλεύονται με τίποτα!

dimitrissss
    Συμμετέχων

Τελικά τα Lunartempo μετά τα 620-630 χιλιόμετρα αρχίζω και τα αισθάνομαι επικίνδυνα για τα μετατάρσιά μου, ειδικά έτσι όπως πατάω με το δεξί. Οπότε τα LT1 μπαίνουν στο προσωπικό μου μουσείο παπουτσιών που έχουν τρέξει μαραθώνιο και τέλος.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 451 έως 465 (από 1,028 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.