Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 781 έως 795 (από 1,028 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Echetlos
    Συντονιστής

@kargas Εννοείς κάτι πιο μαλακό μπροστά;
    Με τι έτρεχες μέχρι τώρα;

Κάπια πρόταση για προπονητικό, καθώς παρουσιάστηκε πρόβλημα στα μετατάρσια…, 50-80 χλμ. την εβδομάδα.

Echetlos
    Συντονιστής

@big-blue Το Launch 4 παίζει σε πολύ καλές τιμές αυτή την περίοδο κι είναι και πάνω κάτω αυτό που ψάχνεις.

big-blue
    Συμμετέχων

Σε νούμερο είναι true ή πως τα λέτε εσείς οι παπουτσάδες;:)
    (Το πόδι δεν εχει περασει ακόμα!!!)

geovich84
    Συμμετέχων

@big-blue @Echetlos Αλήθεια τι παίζει όταν τα παπούτσια μπαίνουν στο πλυντήριο κυριολεκτικά. Καμια φορά ειδικά αν έχουν φάει πολύ λάσπη από κάτω πιο παλιά τα έβαζα στο πλυντήριο για να καθαρίσουν. Έκανα καλά ή μήπως έτσι χαλάνε τα υλικά του παπουτσιού;
    <Πλέον έχω μείνει με (μόνο) 3 ζευγάρια παπούτσια. Τα υπόλοιπα τα έστειλα στο πλυντήριο άρα απόσυρση…>

Skargas
    Συμμετέχων

@echetlos Με NB 1400 v4 προπονήσεις και ΑΜΑ. Μια εβδομάδα πριν τον ΑΜΑ, εμφανίστηκε ο πόνος στα μετατάρσια, και δύο εβδομάδες τώρα, δεν έχω τρέξει καθόλου. Ο πόνος υποχώρησε και λέω από Δευτέρα να ξαναρχίσω.

big-blue
    Συμμετέχων

@George Vichos δεν ξέρω τι γίνεται στο πλυντήριο, με έχουν φοβίσει οι ειδικοί (που λένε όχι πλυντήριο-χωρίς όμως να το τεκμηριώνουν) οπότε αν χρειαστούν πλύσιμο, τα πλένω με το χέρι, περιφερειακά με ένα σφουγγάρι σε μια λεκάνη. Πάντα πλένω με κρυο νερό.
    Βεβαια κ στο πλυντήριο που πλένω κ τα δρομικά ρούχα τα πλένω σε προγραμμα “στο χέρι”, στους 30 και σε μόλις 400 στροφές. Αντί μαλακτικού χρησιμοποιώ dettol (απολυμαντικό).
    Οπότε αν έρθει η ώρα του πλυντηρίου για παπούτσια σημαίνει πως βγήκαν για απόσυρση:)
    Κάτσε να δούμε κ τι λέει κ ο Νίκος, αν κ αυτος δεν προλαβαίνει να τα λερώσει πολύ, τα σουτάρει νωρίς.

chamav
    Συντονιστής

Δεν τα βάζω ποτέ σε πλυντήριο. Ψιλοκαταστρέφονται και δεν πλένονται και καλά. Τα πλένω με μια μαλακή βούρτσα στο χέρι.

Echetlos
    Συντονιστής

@kargas Αφού είσαι συνηθισμένος σε ελαφρύ και performance παπούτσι, δες το Nike Elite 9.
    Αρκετή προστασία μπροστά.

Skargas
    Συμμετέχων

@echetlos Αυτά είχα κι’εγώ στο μυαλό μου Νίκο, αφού έκανα μια ανασκόπηση στις παρουσιάσεις σου, και τα ξεχώρισα απ’αυτήν, στις 13 Μαρτίου 2017! Ήθελα απλός, να το επιβεβαιώσω. Σ’ευχαριστώ!

dimitrissss
    Συμμετέχων

Pegasus 34. Γιατρεύουν πρησμένο κουντεπιέ. Τρέχουν μαραθώνιο μετά από σχεδόν 500 χλμ προπονήσεων σε συνθήκες κατακλυσμού, σε πλακάκια, νερολακκούβες. Πραγματικό πολυεργαλείο. Αγορασμένα €90 και θα βγάλουν και άλλα 500 χιλιόμετρα προπόνησης.
    Για τα υπόλοιπα θα τα πούμε αναλυτικά. @big-blue και για τη σχέση δεσίματος και μεταταρσίου!

big-blue
    Συμμετέχων

Άντε @dimitrissss περιμένουμε το στόρι του αγωνα γιατί ο χρόνος σου δεν ήταν αυτός που περίμενα. Βέβαια με τις συνθήκες που περιγράφεις καταλαβαίνω…

Echetlos
    Συντονιστής

ΟΝ Cloud X, σύντομα το review…

20171119_142935(1)

roukounas
    Συμμετέχων

Αυτο το liberty τι λεει Νικο? Ειναι, για την ωρα, πανακριβο βεβαια

Echetlos
    Συντονιστής

@roukounas Σαν το Freedom αλλά με πολύ ελαφριά στήριξη και πιο structured επάνω.

tol ga
    Συμμετέχων

θελω να κανω μια δοκιμη με τον ορθοπεδικο μου επειδη υποφερω απο συνδρομο ταρσου.
    εχω κανει ηδη πατους.και φοραω ουδετερα παπουτσια.απλα λεμε να κανουμε μια δοκιμη και με παπουτσι για υπερπρηνισμο ωστε να δωσουμε ακομη καλυτερη σταθεροτητα.
    το saucony guide 7 ειναι?
    το Nike Structure?
    απλα εαν δεν πετυχει η δοκιμη θα το επιστρεψω αμεσως…
    ενα παπουτσι να εχει και πολυ καλη προστασια.ευχαριστω
    το guide 7 το ανεφερα γιατι εχει πολυ καλη τιμη
    το kayano εχω ακουσει επισης καλα λογια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 781 έως 795 (από 1,028 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.