Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 811 έως 825 (από 1,028 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Yiannis
    Συμμετέχων

LOL είναι η αδυναμία σου τα ultra boost @Echetlos, είναι εμφανές.

Echetlos
    Συντονιστής

Χαχαχα… κάνει μπαμ, ε; 😀

dimitrissss
    Συμμετέχων

Το site του intersport έχει σήμερα Nike Pegasus 34 & Adidas Supernova με έκπτωση 50% και δωρεάν μεταφορικά.

Echetlos
    Συντονιστής

Vomero 13, έρχεται το review.

20180118_130324

Kalogeridis
    Συμμετέχων

Η δοκιμή τους έγινε σε φλοκατη για έξτρα cushion?

Echetlos
    Συντονιστής

Δεν είναι φλοκάτη…

PanDex
    Συμμετέχων

@echetlos ανυπομονώ review και αν δεν απαντηθεί έχω ερώτημα.

dimitrissss
    Συμμετέχων

Τα Saucony Triumph ISO τελικά θα αποσυρθούν στα 1200 χιλιόμετρα. Η φτέρνα έχει ακόμα πολύ “πράμα” αλλά το μπροστά στο πάτημα άρχισε να ενοχλεί.

VOLTEROS
    Συμμετέχων

καλησπέρα
    γνωρίζει κάποιος αυτο το ηλεκτρονικό κατάστημα για αγορά saucony ,,,,
    παίζουν όντως αυτες οι τιμές , η πληρώνεις και σου φέρνουν μόνο το κουτί

http://www.sauconygreece.biz/%CE%91%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CE%A0%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CE%A4%CF%81%CE%B5%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF-c-1_4.html

stratus
    Συμμετέχων

@volteros Επικινδυνο το βλεπω.Ουτε τηλεφωνο,ουτε διευθυνση εχει.Αν δεχοταν paypal θα σου ελεγα καντο αλλα χωρις αυτο μαλλον αστο .

VOLTEROS
    Συμμετέχων

και με αυτές τις τιμές έχει στόκ όλα τα νούμερα ,,,,,καλό ε

Elda
    Συμμετέχων

A πα πα, μαιμουδια σαιτ, μακρια.
    Δειτε τι γραφει στο site της saucony:
    https://www.sauconygreece.gr/
    “Προσοχή! Οποιοδήποτε ηλεκτρονικό κατάστημα sauconygreece με κατάληξη διαφορετική του .gr δεν έχει καμία σχέση με την επίσημη αντιπροσωπία της Saucony και πιθανόν να είναι προσπάθεια εξαπάτησης. “

tol ga
    Συμμετέχων

προσφορα ειχε η intersports pegasus 34 με εξηντα ευρω πριν 10 μερες….φοβερο παπουτσι!

Odysseas
    Συμμετέχων

ερώτηση προς ειδικούς, και μη ειδικούς που μπορεί να βοηθήσουν με την προσωπική τους εμπειρία.
    Εδώ και 2 μήνες έχω ξεκινήσει προετοιμασία για Μεγαλέξανδρο και έχω βολευτεί στα long runs με ένα ζευγάρι Brooks Glycerin 13 το οποίο είχα εδώ και καιρό αλλά δεν χρησιμοποίησα σχεδόν καθόλου.

Μέχρι στιγμής έχω γράψει κάπου 320χλμ με αυτά και υπολογίζω άλλα τόσα μέχρι τον αγώνα. Στον αγώνα υπολογίζω σ’αυτό το παπούτσι και η ερώτηση μου είναι αν με 650χλμ το Glycerin θα είναι σε καλή κατάσταση.
    Σκέφτηκα το ενδεχόμενο να πάρω ένα ακόμη το 14 ή το 15 αλλά είναι ακριβά (ακόμη και σε στοκ δύσκολα παίζει κάτω από 120 ευρώ).
    Επίσης πρόσφατα (μετά από την πολύτιμη βοήθεια του @Echetlos) αγόρασα σε καλή τιμή (70 ευρώ) το Adidas Supernova Glide 8 το οποίο είναι έτοιμο να αντικαταστήσει το Glycerin, αλλά δεν θα ήθελα να το ρισκάρω τώρα εν μέσω προετοιμασίας και αφού έχω βολευτεί με το Glycerin.

Γενικά τα παπούτσια μου βγάζουν πολλά χλμ, τα Launch 3 που χρησιμοποιώ για όλα τα τρεξίματα (εκτός LR) έχουν γράψει γύρω στα 680χλμ και είναι ακόμη σε καλή κατάσταση, όσο μπορεί να φανεί στην παρακάτω φώτο:

https://ibb.co/cA2sEG

σας ευχαριστώ για την βοήθεια

Echetlos
    Συντονιστής

@odiodiodi Στην θέση σου, κατ’ αρχάς θα έβαζα στο rotation και το Glide, να δω αν μ’ αρέσει επίσης. Άσε που το Boost δεν καταλαβαίνει από χιλιόμετρα, όσα και να κουβαλάει.
    Η αλήθεια είναι πως 650 για το Glycerin δεν είναι λίγα, ο EVA αρχίζει και χάνει σταδιακά τις ιδιότητες απορρόφησής του μετά τα ~500Κ.
    Μέχρι τον αγώνα σου είναι 2 μήνες, σίγουρα θα υπάρξει κάποια προσφορά, πιστεύω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 811 έως 825 (από 1,028 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.