ρύθμιση υψομέτρου! garmin 310xt

Αυτό το θέμα περιέχει 6 απαντήσεις, έχει 4 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  stratus 2 χρόνια, 8 μήνες πριν.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Συντάκτης

tzatzikis90
    Δρομέας

καλησπέρα σας!

αντιμετώπισα ένα θεματάκι στο ρολογάκι μου και δεν έχω ιδέα πως διορθώνεται. είναι μεταχειρισμένο οπότε δεν υπάρχει η δυνατότητα να ανατρέξω στις οδηγίες.

όταν ανεβαίνουν οι προπονήσεις στο garmin connect και κάτω από το υψόμετρο, εκεί που παλιότερα η μέτρηση γινόταν κανονικά σε μέτρα, τώρα πια χωρίς να κάνω κάτι (νομίζω!) μου το βγάζει σε λεπτά!!! το θέμα είναι πως δεν ξέρω αν έχει αλλάξει απλά η λέξη και μετράει ακόμα κανονικά υψόμετρο ή χάζεψε και δείχνει ότι του κατέβει!

έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα!? πως λύνεται ξέρουμε!?

stratus
    Δρομέας

Τασο δες μηπως ειναι θεμα ρυθμισης του connect.Παντως αυτο που λες δεν το εχω ξανακουσει.
    Αν μπορεις ανεβασε φωτο

tzatzikis90
    Δρομέας

κοίταξα στα βασικά, ρυθμισμένο κανονικά είναι! δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει..

φωτογραφία ευχαρἰστως να ανεβάσω.. αν μου πείτε πως! λογικά μόνο με πριντ σκριν μπορώ να το δείξω αλλά δεν ξέρω πως ανεβαίνει τέτοιο πράγμα εδώ χαχα!

από την προπόνησή μου δεν ξέρω αν σου το εμφανίζει! https://connect.garmin.com/modern/activity/1373416802

Elda
    Δρομέας

Και σε μενα ακριβως το ιδιο κανει εδω και αρκετο καιρο. Μαλλον μονο η λεξη εχει αλλαξει μια και το υψομετρο που βγαζει καθε φορα μου φαινεται φυσιολογικο για την εκαστοτε προπονηση.

than
    Δρομέας

Εχω το 620 κ μου κανει το ιδιο! Να φανταστείς σε προπόνηση στο στίβο μου βγάζει υψομετρική διαφορά πχ 100λεπτά στα 10χλμ τρεξίματος…!
    Αντίθετα οταν στο ρολόι εχω το profile ποδήλατο, τοτε τα υψομετρικα φαίνονται οκ.
    Μαλλον ειναι θεμα ρύθμισης (κατι εχει απορυθμιστει, θα το ξαναψαξω…).

tzatzikis90
    Δρομέας

άρα δεν είμαι ο μόνος με πρόβλημα, πάλι καλά! υποθέτω πως…μάλλον η αλλαγή έγινε χωρίς να το καταλάβουν σε κάποιο update και απλά πρέπει να περιμένουμε να το πάρουν πρέφα και να το κάνουν όπως πριν! το να κάναμε όλοι μας ταυτόχρονα λάθος, μάλλον το αποκλείω 😛

stratus
    Δρομέας

Εγω που εχω το connecτ να εμφανιζεται στην αγγλικη γλωσσα δεν εχω κανενα προβλημα.Προφανως ειναι θεμα αποτυχημενης μεταφρασης

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.