Αιδηψός – Διαδρομές

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)
  • Συντάκτης
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

Καλησπέρα και Καλό Καλοκαίρι σε όλους,
    έχει τρέξει κανεις στην Αιδηψό, ώστε να ξέρει διαδρομές? Κυρίως ασφαλείς.. γιατί πολλά διαβάζουμε τελευταία

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Αριστείδη ποτέ είναι?

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Αν εννοείς απλά προπόνηση το έκανα πέρσι που ήμουν διακοπές..
    Απο τα λουτρά Που εμενα πήγα μέχρι τον Άγιο Νικόλαο αν θυμαμαι καλά το χωριό κ πίσω. Ηταν 6με 7 χιλιόμετρα αν θυμάμαι καλά. Είχα τρέξει κ από την άλλη μεριά προς το therme sylla κ στον οίκοισμο πλατάνια. Κ πίσω πάλι είτε από την ίδια διαδρομή είτε από τα πλατάνια πεις τα κάτω μέσα από το κεντρο της πολης

Αλλα.. Τα είχα τρέξει πολυ πρωί 6 με 7 το πρωί.. Κ χωρίς μουσική γιατί φοβόμουν.. Ειδικά η δεύτερη διαδρομή κεντρο therme sylla πλατάνια πίσω έχει ανηφόρα. Προς τα τα πλατάνια κ το που την έκαναν ήταν με πολύ φόβο γιατί είναι δρομος με ζωή το πρωί. Ισως είναι καλά κ πάντα με διακριτικα γιλέκα κτλ αιδηψος άγιο νικαλαος κ πίσω απόγευμα. Αλλά μέχρι το λιμάνι γιατι μετά πεζοδρομειτε ο δρόμος κ έχει πολύ κοσμο.
    Από την άλλη μεριά λουτρα Αιδηψού κεντρικός δρόμος που πάει πευκι κτλ δεν το επιχείρησα καν..

aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

Ναί Γιώργο, αυτό ακριβώς! Για προπόνηση! Ευχαριστώ!
    Πρωί έχω σκοπό να τρέχω κατά τις 7 και αποστάσεις από 12 έως 20χλμ.
    Η ανηφόρα δεν με πειράζει, ίσα ίσα την προτιμώ κιόλας. Το βασικό ειναι αυτό που λές, να μήν έχει πολύ κίνηση και να μήν κινούνται με μεγάλη ταχύτητα τα αυτοκίνητα…
    Τις διαδρομές που μου είπες τις είχες κάνει με GPS για να τις δώ σε Garmin, Strava, RunKeeper κτλ?

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Η δευτερη διαδρομή.με την ανηφόρα δεν σου προτείνω με πολυυυυ προσοχή.. Είναι μέσα σε πόλη κ έχει αυτοκίνητα που δεν πάνε με ταχύτητες αλλά θα σου σπάσουν τα νεύρα.
    Η πρώτη μέχρι τον Άγιο νικολαο μπορείς να την τραβήξεις κ πιο πέρα κ σε γυρισμό κάνεις κ βουτιά.. Είναι διαδρομή δίπλα σε θαλασσα κ ο δρομος είνσι ο κλασικός επαρχιακός δρόμος. Υπολόγισε κ καλοκαίρι τουρίστες που κατεβαίνουν για μπάνιο. Όσο πιο νωρίς τόσο το καλύτερο
    Όχι δεν την έχω σε GPS αλλά αν μπεις σε Google maps κ βαλεις λουτρά Αιδηψού κ πας παραλιακά θα τις δεις…
    Λάβε υποψγν σου αν δεν έχεις πάει ξανά ότι
    Το απόγευμα απο τις 8 κ μετά ο κεντρικός δρόμος μονοδρομειτε. Θεωρητικά μπορείς να τρέξεις. Πρακτικά δεν… Καροτσάκια ποδήλατα ροματζαδα. Ούτε καν σε πεζοδρόμια θα σου σπάσουν τα νεύρα.. Το κοιτάς κ αναλόγως..
    Πρωινα 8 η ώρα βγαίνουν οι γιαγιάδες οπότε…..
    Πάντως εγώ ήταν οι πρώτες μέρες που μου είχε κολλήσει το μικρόβιο κ το γούσταρα. Πήγαινα μέχρι άγιο νικολαο βουτιά πίσω πρωινό σε ξενοδοχείο κ μπάνιο με τα παιδιά..

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.