Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Για παπούτσια καλύτερα από Ultra boost

Για παπούτσια καλύτερα από Ultra boost

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 1 έως 11 (από 11 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Κυριάκος Καρλής
    Συμμετέχων

Καλησπέρα παιδιά… Πήρα τελικά τα Pegasus 36 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος θεωρώ ότι είναι το παπούτσι μου για τρέξιμο…Σας ευχαριστώ για την καθοδήγηση…Λοιπόν τώρα ένας φίλος που τρέχει με Ultra boost από 5 έως 15 χιλιόμετρα θέλει κάτι καλύτερο είναι 1.75 90 κιλά και πήρε τα zoom x vapor fly Next αλλά τον χτυπάνε στον αχιλειο πάρα πολύ….τι προτείνετε;

Echetlos
    Συντονιστής

@karlito Κατ’ αρχάς, το Next δεν είναι παπούτσι για κάθε μέρα. Θεωρητικά είναι το καλύτερο αγωνιστικό μεγάλων αποστάσεων.
    Ας δει το Pegasus 37 ή αν θέλει κάτι μαλακό, το Asics Novablast.

Κυριάκος Καρλής
    Συμμετέχων

Ευχαριστώ πολύ θα του τα προτείνω…θέλει να πάει σε κάτι καλύτερο από το ultraboost

Echetlos
    Συντονιστής

Δεν υπάρχει τίποτα πιο εύκολο!

θέλει να πάει σε κάτι καλύτερο από το ultraboost

Κυριάκος Καρλής
    Συμμετέχων

Θεωρουμε τα ultraboost από τα πιο εύκολα παπούτσια ;;

Echetlos
    Συντονιστής

Θεωρούμε πολύ εύκολο το να βρεις καλύτερο παπούτσι για τρέξιμο από το UB. 😛

Κυριάκος Καρλής
    Συμμετέχων

Χαχα οκ …θα μου πείτε αλλά 2 να του προτείνω και να επιλέξει;

Echetlos
    Συντονιστής

Triumph 17 και NB 1080v10.

sotosdiam
    Συμμετέχων

Δεν υπάρχει τίποτα πιο εύκολο!

My thoughts exactly Νίκο 😀

@karlito Κυριάκο, επειδή βλέπω ένα pattern στις επιλογές του φίλου σου με τα ultraboost, αν θέλεις πες του ότι το πόσο καλό είναι ένα παπούτσι δεν κρίνεται αποκλειστικά και μόνο από την τιμή, καθώς υπάρχουν αυτό που λέμε παπούτσια ειδικού σκοπού. Δηλαδή μπορεί το Nike που πήρε να είναι το πιο ακριβό, αλλά είναι λίγο πολύ σαν να πήρε το μονοθέσιο της Formula 1 και να το πήγε σε επαρχιακό δρόμο. Για πολύ συγκεκριμένα πράγματα, το Nike αυτό, όπως και άλλα ακριβά παπούτσια κάνουν εξαιρετικά τη δουλειά τους, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κάνουν την κάθε δουλειά με ικανοποιητικό τρόπο. Τώρα το UltraBoost που είχε, μάλλον δεν κάνει εξαιρετικά καμία μα καμία δουλειά, αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση. Επίσης, αν το Next% του είναι νούμερο 45, του τα αγοράζω με 200Ε και δεν θα ξαναέχει ενόχληση στον αχίλλειο 🙂 🙂

Κυριάκος Καρλής
    Συμμετέχων

Κατάλαβα έχω μπει σε αυτή την φιλοσοφία για το ότι το καθένα είναι για άλλο σκοπό….δυστυχώς ο φίλος μου φοράει 42 νούμερο…εσύ τι θα πρότεινες;

Poulios Antonis
    Συμμετέχων

To ultraboost του 17 με το πλεκτό upper είναι με διαφορά το χειρότερο παπούτσι που εχω φορέσει……

Επισκόπηση 11 δημοσιεύσεων - 1 έως 11 (από 11 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.