Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / «Γρήγορα παπούτσια»

«Γρήγορα παπούτσια»

Αυτό το θέμα περιέχει 5 απαντήσεις, έχει 4 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  demetris 3 εβδομάδες, 1 μέρα πριν.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης

giorgos papas
    Δρομέας

Καλησπέρα σε όλους…χρειάζομαι λίγο τα φώτα σας…έχω ως στόχο ημιμαραθώνιο με καλή προπόνηση να πετύχω χρόνο κάτω από 2 ώρες…όποτε λογικά θα χρειαστώ ένα γρήγορο παπούτσι…μπορείτε να βοηθήσετε;;

Echetlos
    Συντονιστής

@giorgos_papas Καλησπέρα, Γιώργο.
    Με τι τρέχεις τώρα;

giorgos papas
    Δρομέας

Saucony iso triumph

Echetlos
    Συντονιστής

@giorgos_papas Νομίζω ότι με κάποιο από τα Pegasus 35, Launch ή Reebok Forever θα είσαι μια χαρά.

spirosm
    Δρομέας

@giorgos_papas αν και μάλλον έχεις καταλήξει, επειδή είμαι και εγω νέος δρομέας, αλλά όχι νέος ηλικιακά, 180(78 κιλά) στον ΗΜΙ 2018 της Αθήνας έφερα λίγο κάτω από 2 ωρες, που έχεις θέσει ως στόχο, τρέχοντας με τα Ghost 10. Άποψη μου, για αυτό το χρονικό όριο, η προπόνηση σου θα κάνει τη διαφορά και όχι τα παπούτσια.

demetris
    Δρομέας

@giorgos_papas Χωρίς παρεξήγηση, δεν χρειάζεσαι «γρήγορα» παπουτσια για τέτοιο χρόνο. Πιστεύω όλα τα καλά δρομικά παπούτσια είναι κατάλληλα, πιο σημαντικό είναι να μην τραυματίσεις τα πόδια σου μιας και μιλάμε για μια σχετικά μεγάλη απόσταση. Τα «γρήγορα» παπούτσια είναι για πιο έμπειρους δρομείς, που στοχεύουν σε αρκετά πιο γρήγορους χρόνους, οπότε μερικές φορές μπορεί και να δημιουργήσουν ακόμα και προβλήματα στους υπόλοιπους δρομείς. Πάρε κάτι που να νιώθεις άνετα για δύο ώρες και ο χρόνος θα έρθει.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.