Δρόμου ή trail?

Αυτό το θέμα περιέχει 4 απαντήσεις, έχει 3 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  aRiSTiDiS 3 μήνες, 2 εβδομάδες πριν.

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)
  • Συντάκτης

arctu
    Δρομέας

Γειά σας παιδιά, καινούργιος στο forum και πρώτη μου ανάρτηση.
    Έχω διαβάσει αρκετές από τις συζητήσεις σας αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη!
    Έχω λοιπόν το ερώτημα του τίτλου να σας θέσω. Το 85% των χιλιομέτρων που καλυπτω τρέχοντας είναι σε δρόμο με χώμα και ψιλό χαλίκι. Οπότε τι παπούτσι θα μου προτείνατε;Θα μπορούσα να σας δείξω και φώτο του δρόμου αλλά δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω!Ευχαριστώ πολύ!!!!

Echetlos
    Συντονιστής

@jimissi Καλωσήρθες, συντρέχτη.
    Έτσι όπως τα περιγράφεις, θεωρώ ότι καλύπτεσαι από ένα ασφάλτινο μοντέλο. Απλά, επίλεξε κάποιο που να έχει αρκετό λάστιχο από κάτω.

Σχετικά με το πώς ανεβάζεις φωτο, δες εδώ.

arctu
    Δρομέας

echethlos σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου.Εσυ ποιο θα μου προτεινες για τετοια χρηση;Αρχικα κοιταζα το pegasus turbo αλλα δεν ξερω αν θα με καλυψει η εξωσολα.Αυτο που τωρα χρησιμοποιω ειναι ενα παλιο της Nike το Lunar Tempo,ειμαι αρκετα ικανοποιημενος και να σου πω την αληθεια μετα απο 2 χρονια χρησης στο συγκεκριμενο terrain δεν ειδα και πολυ μεγαλη φθορα.Βεβαια τωρα τελευταια εχω ανεβασει αρκετα τη συχνοτητα των προπονησεων μου!!

Echetlos
    Συντονιστής

Τι να σου πω… Υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα εκεί έξω.
    Τρέχεις και με ιδιαίτερο παπούτσι, το LT έχει από τις καλύτερες αναλογίες cushioning/βάρος που έχουν υπάρξει.
    Θα μπορούες να δεις το Pegasus 35.

aRiSTiDiS
    Δρομέας

@jimissi Καλωσήρθες. To Turbo δέν θα το πρότεινα για χώμα/χαλίκι, θα σπινιάρει αρκετά ειδικά αν προσπαθήσεις να πας λίγο γρήγορα. Αν ειναι να δείς Pegasus, όπως λέει ο Νίκος, δές και την trail version. Θα έχει πολύ καλύτερο grip. Φυσικά αν πάς για trail παπούτσια υπάρχουν πολύ πιο εξειδικευμένα.

https://www.nike.com/gr/t/%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%84%CF%83%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B5%CE%BE%CE%B9%CE%BC%CE%BF-air-zoom-pegasus-36-trail-5RWXwD/AR5677-300

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.