Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Επιλογή παπουτσι(ων) από Online της Nike

Επιλογή παπουτσι(ων) από Online της Nike

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Vslis
    Συμμετέχων

Καλημέρα σας, εχθές παρέλαβα ένα email απ την Nike το οποίο μου έλεγε πως λόγω του ότι έχω γενέθλια τον Μάρτιο, μου κάνει συνολική έκπτωση 25% για αγορά μέχρι 30/04 , μονο για μία φορα. Εκανα έναν έλεγχο, και όντων το κουπόνι ισχύει. Καταχάρηκα.

image host

Το παρών χρονικό διάστημα έχω ανάγκη από παπούτσια τα οποία θα χρειαστούν για καθημερινό τρέξιμο ή/και διαλειμματικές. Φοράω 45 νούμερο, ενώ το συνολικό budget εξαρτάται από τις σχετικές προκλήσεις.. Εκ πρώτης όψεως μπορώ να δώσω συνολικά έως 200 ευρώ, χωρίς να σημαίνει πως θα πρέπει ντε και καλά να τα εξαντλήσω.

Τα κριτήρια συνοψίζονται και εδώ.

Οι υπάρχουσες επιλογες από το κατάστημα της Nike είναι περιορισμένες. Εχω στα υπόψιν μου

– το Nike Air Zoom Pegasus 37,
    – Δεν ξέρω καν αν αξίζει να δώσω γύρω στα 180 μαζί με την έπτωση για το Nike Air Zoom Tempo NEXT% για ένα “καθημερινό” training.
    – Μεταξύ Nike ZoomX Vaporfly NEXT% και Νike Air Zoom Alphafly NEXT% ίσως να είναι το καλύτερο δώρο που θα μπορούσa να κάνω για γενέθλια μου.

Σίγουρα θα εξαντλήσω τα χρονικά περιθώρια , μήπως και παρουσιάστει κάποιο άλλο μοντέλο λχ Vomero 14 ή Zoom 3, αλλά θέλω από τώρα να το ψάξω όσο μποορώ.

Οι δικές σας προτάσεις κ συμβουλές;

• Το θέμα τροποποιήθηκε 1 μήνα, 2 εβδομάδες πριν από Vslis. Λόγος: Επεξεργασία θέματος
    Echetlos
    Συντονιστής

@vslis Τα δύο Next% είναι διαστημικά, δεν τίθεται θέμα. Απλά δεν είναι για συχνή χρήση.
    Το Zoomfly 3 προσωπικά δεν μου άρεσε, ενώ το Vomero 14 είναι ένα πολύ καλό all around παπούτσι, όπως και το Pegs 37.
    To Tempo δεν είναι καθημερινό trainer, στα αργά δεν τσουλάει.
    Το Invincible πάει την κατηγορία των προπονητικών σε άλλο επίπεδο, με το τρελό bounce του να το κάνει κατάλληλο και για πιο τσιμπημένους ρυθμούς.

Πλην του Tempo και του Invincible (προς το παρόν), για όλα τ’ άλλα υπάρχουν reviews στο goRUN.

Vslis
    Συμμετέχων

@echetlos σε ευχαριστώ για τη συμμετοχή. Θα επανέλθω σε λίγες ημέρες.

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.