Μήκος διασκελισμού

Αυτό το θέμα περιέχει 5 απαντήσεις, έχει 4 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Echetlos 2 μήνες, 1 εβδομάδα πριν.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης

Echetlos
    Συντονιστής

Πώς μπορώ να συμπεριλάβω το stride length στο connect;

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

Τρεις τρόπους σκέφτομαι.
    1) Παίρνεις μια HRM-Run ζώνη της Garmin, που θα σου δώσει κι άλλα running dynamics data πέρα από το stride length.
    2) Κάνεις ένα λογαριασμό στο runalyze (δωρεάν είναι) και το βάζεις να κατεβάζει αυτόματα τα workouts από το connect. Αυτό σου βγάζει stride length μόνο του, χωρίς τη ζώνη.
    3) Βάζεις στο ρολόι ένα datafield κι αυτό θα σου δείχνει σε real time το stride length (μέσο όρο μάλλον για τα τελευταία x δευτερόλεπτα) και θα τα γράφει και στο fit file ώστε να τα βλέπεις στο connect.

Αν σε ενδιαφέρει η λύση 3), πες μου ώστε να την τσεκάρω λίγο στο δικό μου ρολόι και να σου πω βήματα.

Echetlos
    Συντονιστής

Ευχαριστώ, Σωτήρη!
    Αυτή τη στιγμή μού δείχνει average stride length στη σύνοψη. Απλά έλεγα μήπως μπορεί να προστεθεί και πιο αναλυτική ένδειξη, όπως π.χ. γίνεται για ρυθμό παλμούς κτλ.

Roberto4Carlos
    Δρομέας

Πάντως στο δικό μου (735), ακόμα και όταν τρέχω χωρίς ζώνη, μου δείχνει μήκος βηματισμού στη λίστα με τα laps που έχει αναλυτικά στοιχεία για κάθε ένα από αυτά. Σαν διάγραμμα (μαζί με παλμούς, υψόμετρο, ρυθμό κτλ) δεν μου δείχνει! Όταν φοράω τη ζώνη, μου δείχνει ανάλυση και ως διάγραμμα

Joot20
    Δρομέας

Υπάρχει και το running dynamics pod της garmin που σου δίνει όλες τις μετρήσεις και τα watt . Το φοράς στο λάστιχο από το σορτάκι στην πλάτη και όχι στο παπούτσι όπως τα υπόλοιπα pods. Έχει μέγεθος μεγάλου φασολιού.

Echetlos
    Συντονιστής

Μου τα σέταρε όλα ο Σωτήρης, τελικά.
    Σας ευχαριστώ πολύ, παίδες!

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.