Αρχική / Θέματα / Αγοραπωλησίες / Αγγελίες / Χαρίζονται 7 μπουκαλάκια beet it

Χαρίζονται 7 μπουκαλάκια beet it

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Συντάκτης
    ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

Η γεύση του είναι αηδία και χρειάζεται αρκετή αραίωση με νερό. Εγώ δεν κατάλαβα να προσφέρει κάτι σε 3 μέρες ( όχι συνεχόμενες) που το δοκίμασα. Μπορεί να πρέπει να το πάρεις συνεχόμενα για κάποιες μέρες.
    Προσωπικά είμαι κατά των συμπληρωμάτων κι ίσως να έπαιξε κι αυτό κάποια ρόλο.
    Τα μεταφορικά δικά σας.

ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

Δόθηκαν ευχαριστώ!

manolee
    Συμμετέχων

Πάντως δεν προκύπτει από κάπου ότι υπάρχει όφελος στο να το πίνει κάποιος για μια εβδομάδα πριν από αγώνα
    Συμφωνα και με την εταιρεία 1-12 ώρες πριν την δραστηριότητα έχει νόημα.
    Το παίρνω από Αγγλία αρκετά χρόνια και αρκετά πιο οικονομικα.
    Το παίρνω πριν από δύσκολες προπόνησεις η αγώνες και νομίζω ότι με βοηθάει, ίσως είναι και placebo βέβαια

ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

manolis@ το χρησιμοποιείς χρόνια και δεν ξέρεις αν σου προσθέτει κάτι; Εγώ για 1-2 ώρες πριν το τρέξιμο σου λέω σίγουρα δεν δίνει κάτι, για το 12ωρο που γράφεις έχω μια επιφύλαξη ότι μπορεί να δουλεύει καλύτερα. Για κάποιες μέρες συνεχόμενα που γράφω κάπου το διάβασμα, νομίζω σε φυλλάδιο ή πάνω στο μπουκαλάκι. Ίσως το συστατικό που περιέχει να πρέπει να κάνει υπερπλήρωση.

Sotiris Diamantopoulos
    Συμμετέχων

Ένα άρθρο για το χυμό παντζαριού (κλασικά από τον αγαπημένο μου Alex Hutchinson) μπορείτε να βρείτε εδώ https://www.outsideonline.com/2101796/can-beet-root-really-make-you-faster

ΜΑΝΩΛΗΣ
    Συμμετέχων

Σωτήρης thanks 🙂

manolee
    Συμμετέχων

Για να ημουν σίγουρος αν μου δίνει κάτι θα έπρεπε να κάνω την ίδια ακριβώς προπόνηση την συγκεκριμένη μέρα ,με και χωρίς το beet it ,οπότε αφού αυτό δεν γίνεται μπορω να κάνω μόνο υποθεσεις
    Το beet it το πρωτοακουσα πριν μερικά χρόνια σε κάποιο podcast νομίζω του runnersconnect όπου ο εκπρόσωπος της εταιρείας που μιλούσε ανέφερε ότι είναι ωφέλιμο 1-12 ώρες πριν από δραστηριότητα,και για το daily έλεγε ότι μπορείς να παίρνεις ένα την ημέρα, οπότε θέμα υπερπληρωσης δεν νομίζω ότι παίζει και δεν βλέπω και το λόγο να το πάρει κάποιος μια εβδομάδα πριν
    Στην περιγραφή που έχει στο wiggle αναφέρει Take 1 dose daily and 2 in the 12 hours prior to an event.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.