Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 3

Σκόρπιες σκέψεις περί παπουτσιών – 3

Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 1,613 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #122026
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @bgbg Τα παπούτσια θα τα ελέγχαμε αν είχες κάποιου είδους ενόχληση κάπου. Η κόπωση σίγουρα δεν έχει να κάνει με αυτά.
    Τώρα όμως που ξαναείδα το ποστ σου, για να κάνεις 60+ χλμ/εβδομάδα, με μέγιστη απόσταση τα 11Κ, σημαίνει ότι τρέχεις κάθε μέρα. Σωστά;

    #122027
    Babinovski01
    Συμμετέχων

    @echetlos Νίκο ανάμεσα σε deviate nitro και mach 4 πιο θα ήθελες να δοκιμάσεις περισσότερο?

    #122028
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Και τα δύο.

    #122029
    tekpertek
    Συμμετέχων

    Καλησπερα στην παρεα, ξερουμε τι γινεται απο νουμερα στα e-speed σε ασπρο; υπαρχει πιθανοτητα να κυκλοφορησουν ξανα διοτι δεν τα βρισκω πουθενα, επισης για το zoom fly 4 εχουμε καμια ημερομηνια;

    #122030
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @bgbg Γράφε εδώ καλύτερα, οι “ενημερώσεις” χάνονται.

    Κατά την γνώμη μου, η κόπωση προέρχεται από… κόπωση.
    Δεν ξεκουράζεσαι καθόλου. Το σώμα σου σου μιλάει κι εσύ δεν τ’ ακούς. Δοκίμασε να βάλεις κάποια ρεπό ενδιάμεσα.

    Τρέχω περίπου 6 φορές την εβδομάδα και όταν δεν τρέχω περπατάω 6-7 χμ.

    #122034
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    20210326_095558(1)

    #122035
    geomaz
    Συμμετέχων

    Νικο το adizero adios pro,δεν ξερω τι λες,αλλα με ενα υποπτερνιο eva 6-7 mm,ειναι σουπερ! Εχει τρομερη προστασια απο το εντονο κοπανημα ,ειδικα σε παρατεταμενα κατηφορικα κομμάτια ,που η καταπονηση ειναι εντονη.

    Προσωπικα το μεγαλο drop (11+),μου δινει την αισθηση οτι κανει τα παπουτσια να ρολλαρουν πιο αποτελεσματικα (τουλαχιστον στα ποδια μου, που εχω μεγαλη ακαμψια στους αχιλλειους).

    Απο την αλλη…οι εταιρίες ολο και το χαμηλωνουν …(πλεον το 10αρι ολο και λιγοτερο το συναντας..)

    #122036
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Τι εννοείς, Γιώργο; Να πάει η φτέρνα στα 47mm;;;;

    #122037
    geomaz
    Συμμετέχων

    Τι εννοείς, Γιώργο; Να πάει η φτέρνα στα 47mm;;;;

    Γιατι Νικο,ο Κιπτσόγκε ειναι καλυτερος με τα 50αρια; χα-χα!

    Νομιζω οτι το πραγματικο υψος (λογω περισσοτερης συμπιεσης στην φτερνα,αλλα και του υποπτερνιου), ισως να ναι +3/4χιλ χιλ. Παντως χωρις το υποπτερνιο μου εδεινε μια εντυπωση καπως πιο΄΄φλατ” σολας.
    Ενω με αυτο σαν να πεφτω πιο ευκολα μπροστα και να δουλευω την ροκερ σχεδιαση.

    #122038
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @geomaz Το rocker του Pro ξεκινάει πολύ μπροστά και στους περισσότερους ρυθμούς μένει ανεκμετάλλευτο.
    Οπότε, σου έδινε εντύπωση φλατ σόλας επειδή όντως είναι φλατ η σόλα του. Θέλει και ταχύτητα αλλά και πιο συγκεκριμένο form για να το βάλεις στο παιχνίδι το rocker. Τουλάχιστον έτσι το αντιλήφθηκα εγώ.
    Απλά μου κάνει εντύπωση που το βρίσκεις μαλακό εσύ, Γιώργο. Το ξαναέτρεξες;

    #122039
    Babinovski01
    Συμμετέχων

    Για κανένα long παιδιά αλλά να μπορεί να τσιμπήσει και λίγο σε ρυθμό χωρίς να σε κουράζει ποιο από τα 2 προτείνεται floatride energy 3 η sketcers goride 8?

    #122040
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @babis001 Ένα τρέξιμο έχω κάνει με το FE3 και μου άρεσε πάρα πολύ. Μεγάλη αναβάθμιση από το ν1.
    Θα έχουμε review.

    Πιο trainer το Skechers, πιο up-tempo το Reebok.

    #122042
    Babinovski01
    Συμμετέχων

    @echetlos στα fe3 πάμε ένα νούμερο μικρότερο? Προς αυτά κλείνω αλλά φοβάμαι μην είναι κουραστικα στα μεγάλα.

    #122043
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    Εννοείς μισό νούμερο κάτω σε US/UK/cm ή ένα ολόκληρο σε EU, σωστά;
    Δεν είμαι βέβαιος, δεν είναι τόσο ξεκάθαρο όσο στο ν1. Εγώ κατέβηκα νούμερο και με λεπτή κάλτσα είμαι οκ. Ίσως όμως θα μπορούσα να πάω και στο κανονικό μου.

    #122046
    bg
    Συμμετέχων

    Ευχαριστώ πολύ. Πολύ λογικό. Θα το εφαρμόσω και θα επανέλθω. Καλά τρεξίματα !

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 1,613 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.