Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / 1ος ΔΡΟΜΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΙΑΣ-ΚΑΡΑΘΩΝΑΣ 1-7-2018

1ος ΔΡΟΜΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΙΑΣ-ΚΑΡΑΘΩΝΑΣ 1-7-2018

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 24 συνολικά)
  • Συντάκτης
    panos gr
    Συμμετέχων

1ος ΔΡΟΜΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΙΑΣ-ΚΑΡΑΘΩΝΑΣ 1-7-2018

Καταπληκτικη διαδρομη με χωμα και ασφαλτο.

zakis
    Συμμετέχων

Πράγματι πολύ ωραία η παραλιακή διαδρομή αλλά για αγώνα με αναστροφή (αλλιώς δεν βγαίνουν τα 14 χλμ) πολύ στενός ο δρόμος και ίσως και λίγο επικίνδυνο το πλακόστρωτο της Αρβανιτιάς. Εκτός αν πρόκειται περί γύρου του Παλαμηδίου οπότε εκεί ναι μεν έχει άσφαλτο αλλά με “αυστηρές” κλίσεις.

panos gr
    Συμμετέχων

@zakis Επειδή είμαι από Ναύπλιο από ότι έχω καταλάβει θα γίνει εκκίνηση από Αρβανιτια προς Καραθωνα από τον χωμάτινο δρόμο και μετά μετά λογικά επιστροφή απο τον κανονικό δρόμο που είναι ανηφορικός προς Ναύπλιο

Echetlos
    Συντονιστής

Αν η επιστροφή είναι όπως λες Πάνο, ούτε ο Θεοδωρακάκος δεν το κάνει!!!

panos gr
    Συμμετέχων

Χαχαχα…εχει ξαναγίνει Νίκο αλλά ανάποδα πριν μερικά χρόνια.
    Δεν μου βγαίνουν αλλιώς τα χλμ αυτά

big-blue
    Συμμετέχων

Δεν ξέρω ποιος έγραψε χλμ. Δεν υπαρχει η σκέψη για την αντίστροφη διαδρομή του παλιού Παλαμηδείου δρόμου όμως.
    Η πρόταση είναι Αρβανιτιά-Καραθώνα-Αρβανιτιά (πλατεία) που είναι κάπου 9-9,5Κ. Θα το μελετησω. Στόχος είναι να μη βγούμε στο δρόμο, να κινούμαστε παραθαλάσσια. Μετά πρέπει να οργανώσουμε ένα παρτάκι;)

panos gr
    Συμμετέχων

αυτα ειναι …η τελεια αποκατασταση μετα
    εχω ακουσει οτι η τεκιλα σε σφηνάκι εχει ευεργετικές ιδιότητες στην απομάκρυνση του γαλακτικού χαχαχα

Μαρία
    Συμμετέχων

Γειά σας, έχω κάνει εγγραφή για τον συγκεκριμένο αγώνα, θέλω να μάθω αν ξέρει κάποιος τις υψομετρικες ή ποια διαδρομή θα έχει ο αγώνας;

Echetlos
    Συντονιστής
    big-blue
    Συμμετέχων

Δες εδώ τη διαδρομή @Μαρία

Υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαϊκού-Μαζικού Αθλητισμού-Υπεραποστάσεων ο Σύλλογος Μαραθονοδρόμοι…

Gepostet von Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων & Δρομέων Αργολίδας am Montag, 18. Juni 2018

Μαρία
    Συμμετέχων

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σας!

big-blue
    Συμμετέχων

Να είσαι καλά.
    Έχει αρκετή ανηφορίτσα Μαρία.
    Είναι όμορφη διαδρομή όμως

Μαρία
    Συμμετέχων

Σε κάνα δυο σήμεια μόνο είναι αρκετή, έχουμε περάσει και χειρότερα. Τουλάχιστον είναι τόσο όμορφο το Ναύπλιο που αποζημιώνει και η θάλασσα δίπλα για μπάνιο μετά.

panos gr
    Συμμετέχων

Το κομμάτι που έχει χώμα και η διαδρομή μέσα στην παραλία της καραθωνας είναι πανέμορφα

panos gr
    Συμμετέχων

τα αποτελεσματα

http://www.runningnews.gr/item.php?id=37264

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 24 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.