Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Inov-8 Trailroc 285 vs. Roclite 290

Inov-8 Trailroc 285 vs. Roclite 290

Αυτό το θέμα περιέχει 7 απαντήσεις, έχει 3 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  gligoros 1 έτος πριν.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)
  • Συντάκτης

gligoros
    Δρομέας

Γνωρίζει κάποιος διαφορές μεταξύ των 2 μοντέλων ?? Παλαιότερα έκανα κάποιες προπονήσεις στο χώμα με τα Pearl Izumi Trail N1, τα οποία ήταν φανταστικά. Δυστυχώς η εταιρία σταμάτησε τα trail παπούτσια και ψάχνω να βρω αντικαταστάτη τους. Διαβάζω καλές κριτικές και για τα 2 μοντέλα της Inov-8, αλλά δεν ξέρω ποιες ουσιαστικές διαφορές έχουν, ΑΝ έχουν. Οποιαδήποτε πληροφορία καλοδεχούμενη..!!

Sotiris Diamantopoulos
    Δρομέας

Ρίξε μια ματιά στο review αυτό, αν δεν το έχεις ήδη δει https://beardedrunner.com/2017/08/30/inov-8-trailroc/
    Κάνει και τη σύγκριση με το roclite.

mashine
    Δρομέας

@ckorolis
    Χρήστο το trailroc είναι για προσανατολισμένο για βράχια,κοτρόνια δηλαδή ότι συναντάς στα ελληνικά βουνά εξού και χαμηλότεροι τάκοι.
    Το roclite είναι allaround και για λάσπη με υψηλότερο τακούνι.Και τα δύο ωραία φαίνονται πάντως και σίγουρα θα βγάλουν πολλά χιλιόμετρα.

gligoros
    Δρομέας

Πάνο και Σωτήρη, σας ευχαριστώ. Αυτό το review δεν το είχα διαβάσει. Θα τα δοκιμάσω και τα 2 και θα ενημερώσω σχετικά…

gligoros
    Δρομέας

Την βοήθεια σας παίδες..!! Πήγα στο κέντρο στο Αλαμέιν να δοκιμάσω Inov-8 και μου είπαν μόνο παραγγελία απο την Θεσσαλονίκη, χωρίς να δοκιμάσω το νούμερο μου, οπότε και έφυγα. Επίσης απ ότι βλέπω στο site τους, το κατάστημα της Ερυθραίας απο όπου είχα πάρει τα Pearl Izumi, έχει μόνο δρομικά παπούτσια πλέον και όχι trail. Γνωρίζετε κάποια άλλα καταστήματα στην Αθήνα όπου μπορώ να δοκιμάσω Inov-8 ή έστω άλλα trail παπούτσια ??? Γιατί παραγγελία απο internet χωρίς να έχω δοκιμάσει ένα παπούτσι δεν κάνω.

gligoros
    Δρομέας

Πήγα μια βόλτα από το μαγαζί στο Μπουρνάζι να δοκιμάσω 2-3 μοντέλα της Salomon. Τελικά αγόρασα το Sense Ride στα 104 ευρώ. Θα ήθελα λίγο πιο χαμηλό drop (8mm) αλλά η εφαρμογή του είναι πάρα πολύ καλή, έχει στενή φόρμα, μου θυμίζει πολύ τα Boston που λατρεύω..!! Αύριο η πρώτη δοκιμή να δούμε τι λέει…

mashine
    Δρομέας

Με γεια Χρήστο!
    Καλή επιλογή door to trail!

gligoros
    Δρομέας

Σε ευχαριστώ Πάνο..!! Θα το δοκιμάσω Κυριακή πρωί και θα γράψω εντυπώσεις..!!

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.