Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Ρούχα & εξοπλισμός / Ζώνη παλμογράφου-ερεθισμός

Ζώνη παλμογράφου-ερεθισμός

• Αυτό το θέμα έχει 12 απαντήσεις, 5 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 5 έτη, 3 μήνες πριν από τον χρήστη big-blue.
Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 1 έως 13 (από 13 συνολικά)
  • Συντάκτης
    big-blue
    Συμμετέχων

Όπως τα λέει το θέμα. Παρόλο που βάζω κ δυο γάζες, στο στήθος, στην επαφή με τη ζώνη, στη μιάμιση ωρα τρέξιμο με κατακαίει (βαζελίνη κ body glide δεν αποδίδουν). Νομίζω πως έπειτα από τρία χρόνια έχει εντελώς ξεραθεί. Δοκίμασα ενός φίλου, μια ζώνη κινεζική, αρκετά πιο μαλακή κ πάμφθηνη. Οι ερωτήσεις είναι οι εξής: θα εμπιστευόσασταν μια τέτοια-εντελώς κινεζική:)- ζώνη; Εννοώ τα ηλεκτρόδιά της, γιατί τον πομπό τον κρατάω. Παιζει καμιά ζώνη σε ελληνικό μαγαζί, χωρις τον πομπό; Εσείς ποια έχετε ως μαλακότερη, που δε σας ενοχλεί δηλαδή;

dimitrissss
    Συμμετέχων

Δεν έχω ερεθιστεί από καμία ζώνη. Αλλά επειδή η smart belt της Suunto δε μου βγήκε και τόσο έξυπνη, εδώ και μια βδομάδα χρησιμοποιώ το Rhythm+ της Scosche και από ότι φαίνεται ξένοιασα. Το φοράς στον καρπό δίπλα στο ρολόι ή στο ύψος του αγκώνα ή και πιο πάνω. Συνδέεται με ANT+ και Bluetooth με όλα τα ρολόγια και κινητά.

xipolitakos
    Συμμετέχων

@big-blue από τότε που πρότεινες τις γάζες άρχισε να με ενοχλεί ελάχιστα και όσο περνούσε ο καιρός σταμάτησε τελικά ο ερεθισμός. Ίσως έχει να κάνει και με το ποσό σφιχτή είναι η ζώνη (έβαλα καινούριο ιμάντα γιατί ο παλιός είχε ξεχειλώσει αρκετά) ή με το αν έχει αγριέψει για οποιοδήποτε λόγο (όπως είπες ίσως έχει ξεραθεί).

xipolitakos
    Συμμετέχων
    big-blue
    Συμμετέχων

Δεν τα είχα δει τα σχόλια, ευχαριστώ.
    Σίγουρα ψάχνω άλλη λύση
    Αγοράζουμε κανονικά πλέον από eBay με PayPal?

xipolitakos
    Συμμετέχων

@Big-Blue, νομίζω ότι όχι ακόμα.
    Στο PayPal έχω δηλώσει την Revolut καρτα που δημιουργείται μέσω εφαρμογής στο κινητό και φτιάχνει ένα λογαριασμό στην Barclays. Την κάρτα αυτή την χρησιμοποιείς σαν prepaid και τα λεφτά κάνουν περίπου 3 ημέρες να φανούν στο λογαριασμό της, ύστερα από μεταφορά από δικό σου λογαριασμό. Μπορεί κανείς να αιτηθεί να λάβει ταχυδρομικώς και την φυσική Revolut Mastercard η οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε φυσικά καταστήματα και ακόμα καλύτερα σε φυσικά καταστήματα του εξωτερικού σε οποιοδήποτε νόμισμα.
    Η Revolut αντιμετωπίζεται από το PayPal ως Αγγλική κάρτα.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ

big-blue
    Συμμετέχων

Ιστορία ολόκληρη! Ευχαριστώ Χρήστο (αν το θυμάμαι καλά)

ale
    Συμμετέχων

@big-blue σου προτεινω να δοκιμασεις την sudocrem παιδικη αλοιφη που εβαζα στην κορη μου οταν ηταν μωρο, την βρισκεις στα φαρμακεια.

big-blue
    Συμμετέχων

@ale σ ευχαριστω!
    Έχω sudocream, είμαι νέος πατέρας;)
    Αυτή βέβαια είναι για μετά το έγκαυμα, δεν ξέρω αν δουλεύει πριν. Θα τη δοκιμάσω. Μια άλλη παιδική που είχα πάρει παλιότερα, για τα μπούτια, δεν έκανε δουλεια, κάπως κολλούσε, το bodyglide ήταν πολύ καλύτερο.
    Βέβαια χτες παρήγγειλα από eBay με PayPal έναν πάμφθηνο ιμάντα, σαν κ αυτόν που περιέγραφα παραπανω, 7,5€ με τα μεταφορικά. Σίγουρα θα είναι πολύ πιο μαλακός απ´ τον δικό μου, ελπιζω τα ηλεκτρόδια να ακούνε:)

stratus
    Συμμετέχων

Δοκιμασε νιβεα Ηλια

big-blue
    Συμμετέχων

Thanks. Πιστευω πως με τα χρονια εχει ξεραθεί ο ιμαντας. Με τον καινούριο κ με τις γάζες λογικά θα είμαι κομπλέ. Με τις κρέμες, ακομα κ με το bodyglide, δε μπορω να είμαι σίγουρος για το μαραθώνιο, γιατί η μεγαλύτερη προπόνησή μου δεν είναι πανω από 2,5 ώρες κ δε με βλέπω να κανω τέτοιο χρόνο:)

ale
    Συμμετέχων

@big-blue εγω την χρησιμοποιω πριν το εγκαυμα και κανει δουλεια.
    Βαζω στους μεγαλους αγωνες παντου( μπουτια, μασχαλες, στηθος), το καλο ειναι οτι δεν φευγει απο το σημειο ποτε, πρεπει να κανεις μπανιο.

big-blue
    Συμμετέχων

Update: ο νέος ιμάντας αξίας 6€ με τα μεταφορικά είναι άψογος!
    Τον φόρεσα για 1:40 χωρις καμία προφύλαξη και δε δημιούργησε κανέναν ερεθισμό!

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 1 έως 13 (από 13 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.