Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Προπονηση μαραθωνιου -Runnersconnect

Προπονηση μαραθωνιου -Runnersconnect

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 26 συνολικά)
  • Συντάκτης
    manolee
    Συμμετέχων

Δεν ήξερα που να το βάλω και άνοιξα καινούριο…
    Αυτό τον καιρό ψάχνομαι σχετικά με τι πρόγραμμα θα ακολουθήσω για τον αυθεντικό και μιας και δεν έχω προπονητή σκεφτόμουν για τα προγράμματα του Jeff Gaudette.
    Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει συνδρομή στο συγκεκριμένο site ,και μια γνώμη για τη χρήση γενικά της σελίδας αλλά και για το πρόγραμμα προπόνησης που προτείνει .

Echetlos
    Συντονιστής

Μανώλη, γνωρίζει σχετικά ο @verbouts νομίζω…

than
    Συμμετέχων

Μανώλη,ειμαι μέλος για 2η χρονιά κ ειμαι απολυτα ικανοποιημένος.
    Τοσο η θεωρητική επεξήγηση που σου κανει(Άρθρα) οσο και τα Προγράμματα που σου φτιάχνει ανάλογα το στόχο σου ειναι εξαιρετικά. Επίσης, οι προπονητές σε παρακολουθούν σχεδον καθε ημερα κ οποιαδήποτε αναπροσαρμογή\αλλαγη έρχεται αμεσα. Τέλος, το community (δηλαδη εμεις τα μελη) αλληλοστηριζομαστε κ Υπάρχει πολυ καλο κλίμα.
    Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Echetlos
    Συντονιστής

Πόσο χρεώνουν;

el Cid
    Συμμετέχων

Ξεκίνησα πέρυσι τέτοια εποχή με το RC προετοιμασία για τον ΑΜΑ.Δυστυχώς, επειδή είχα μηνιαία συνδρομή, σύντομα αναγκάσθηκα να διακόψω εξ αιτίας των capital controls.Με βάση το ιστορικό (προπονητικό, αγωνιστικό), τον αγώνα στόχο και κάποιους ενδιάμεσους αγώνες μου έστειλαν όλο το πρόγραμμα (από Μάιο μέχρι Νοέμβριο).Αυτά που υπόσχονται(, όντως τα τηρούν.Το πρόγραμμα περιλαμβάνει βασική προετοιμασία, αντοχή, ταχύτητα,cross-training της αρεσκείας σου, ειδική προετοιμασία.Κάθε προπόνηση τεκμηριώνεται επιστημονικά με σχετική βιβλιογραφία και η ενδυνάμωση είναι αναπόσπαστο κομμάτι της (video,ανάλυση σε pdf).Υπάρχει προπονητική υποστήριξη & καθοδήγηση με βάση τα δεδομένα της καθημερινής προπόνησης σου (τα καταχωρείς εσύ στη σελίδα τους, αν θέλεις τα κοινοποιείς σ’ όλη την κοινότητα) και αναπροσαρμογή στόχων ή και προγράμματος ανάλογα με τους αγώνες που τρέχεις. Σημαντική η συμμετοχή στο forum με το supporting team, γνωρίζεις δρομείς, σαν κι εσένα, απ’ όλο το κόσμο!
    Εγώ είχα 5 προπονήσεις εβδομαδιαία περίπου στα 50 χλμ, στην ειδική προπόνηση 70-80 χλμ.Η φιλοσοφία του στηρίζεται στη σωρευμένη κούραση/cumulative fatigue (ποτέ δεν ξεκινάς μια προπόνηση εντελώς ξεκούραστος από την προηγούμενη. Ιδιαίτερα δύσκολο, στην αρχή τουλάχιστον το steady run του Σαββάτου πριν το LR της Κυριακής). Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την όλη συνεργασία, παρότι από τον Ιούλιο και μετά ακολουθούσα απλώς το πρόγραμμα χωρίς το απαραίτητο feedback για να με βοηθήσει, όπως χρειαζόμουν, για τον Μαραθώνιο. Ο than & ο zakis θα έχουν κι αυτοί να καταθέσουν τις εμπειρίες τους. Δοκίμασε το!

el Cid
    Συμμετέχων

Με πρόλαβε ο νέος! Γεια σου Θανάση!
    Χρεώνουν 49$ μηνιαία συνδρομή & 37$ ετήσια.

Pricing

Elda
    Συμμετέχων

Αυτο ακριβως εκανα κι εγω στις 2 καλες μου προετοιμασιες. Πιστευω οτι μου ταιριαζει παρα πολυ.

Η φιλοσοφία του στηρίζεται στη σωρευμένη κούραση/cumulative fatigue (ποτέ δεν ξεκινάς μια προπόνηση εντελώς ξεκούραστος από την προηγούμενη. Ιδιαίτερα δύσκολο, στην αρχή τουλάχιστον το steady run του Σαββάτου πριν το LR της Κυριακής)

49 η μηνιαια και 37 η ετησια???

el Cid
    Συμμετέχων

Μαρία, εννοώ 37$/μήνα για 12μηνη συνδρομή.Νομίζω την προπληρώνεις…

Echetlos
    Συντονιστής

Πάνω κάτω αυτό είναι το κόστος και για “εγχώριο” προπονητή πάντως…

Elda
    Συμμετέχων

Eλα ντε, κι εγω αυτο σκεφτομουν.

manolee
    Συμμετέχων

Νομίζω υπάρχει κάποια προσφορά που το ρίχνει στα 39$ το μηνιαίο και 29$ το ετήσιο , το οποίο από ότι λέει το χρεώνεσαι μήνα μήνα αλλά σε δεσμεύει για 12 μήνες .
    Θανάση το πληρώνεις μέσω καμιάς χρωστικής τύπου revolut ?

el Cid
    Συμμετέχων

Ίσως μας έχει φάει η ξενομανία! Υπάρχουν νέοι αξιόλογοι Έλληνες προπονητές, κάποιοι είναι δρομείς και μέλη του forum ή αρθρογραφούν.Ας τους δώσουμε μια ευκαιρία.
    Θα μπορούσε το goRUN να συνεργαστεί με κάποιον ή κάποιους απ’ αυτούς; πχ. να κάνουμε μια “goRUN team” με κάποια ειδική τιμή για τα μέλη;
    Μια σκέψη είναι, δεν ξέρω αν αντιβαίνει σε κάποιους κανόνες δεοντολογίας του site.

costastsico
    Συμμετέχων

Σε λιγο , το τρεξιμο θα ειναι πιο ακριβο απ το σκι και απ την ιππασία …

Echetlos
    Συντονιστής

@verbouts Ήταν από τα πρώτα πράγματα που είχαμε σκεφτεί, Γιώργο. Το κοιτάμε…

Echetlos
    Συντονιστής

@costastsico Όπως το λες είναι, Κώστα.
    Βέβαια, σκέψου ότι δεν το τρέξιμο οι περισσότεροι δεν το αντιμετωπίζουμε απλά σαν σπορ αλλά και σαν χόμπι συγχρόνως. Και ως γνωστόν, τα χόμπι είναι δαπανηρά… 😉

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 26 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.