Θλάση στους κοιλιακούς

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #124975
    Vasilis Giannaris
    Συμμετέχων

    Μάλλον την κάτσαμε για τά καλά κάνοντας διαλυματικη με πιασμένους κοιλιακούς αυτό γυμναστήριο ένιωσα σφίξιμο στους κοιλιακούς σε όλο το μήκος τους καί στην συνέχεια μεγάλωσε η ενόχληση καί έκοψα Ρυθμό όπου καί σταμάτησε η ενόχληση, τίς επόμενες ημέρες με τράβαγε στο γυμναστήριο ειδικά όταν έκανα πόδια καί γενικά μου έχει αφήσει ένα πόνο στους δύο κάτω καί στους δύο κοιλιακούς.Με τον Γιατρό πού μίλησα με τρόμαξε ότι μπορεί να είναι σύνδρομο κοιλιακών προσαγωγών καί νά κάνω μαγνητικη ,θα με δει την Παρασκευή από Κοντά . Έχει κάποιος πάθει κάτι ανάλογο;

    #124977
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @vasilis_giannaris Έβγαλα σύνδρομο τον Νοέμβριο. Σχετικά ήπια η ενόχληση τον προσαγωγό αλλά ξεκάθαρη. Ευτυχώς το προλάβαμε στην αρχή του και με κάποιες φυσιοθεραπείες, δεν μου πήρε σχεδόν ούτε μήνα. Έτρεχα παράλληλα κιόλας, αλλά χαλαρά.
    Πολλές διατάσεις και πολλή ενδυνάμωση, τόσο κατά την αποκατάσταση, όσο και τώρα.
    Όπως μου είπε και ο φυσιο, “τα πόδια σου είναι 30άρη και οι προσαγωγοί σου 70άρη”. Ποτέ δεν τους είχα γυμνάσει.
    Πρόσεξέ το πάντως, μπορεί να γίνει χρόνιο και να σε ταλαιπωρήσει για πολλούς μήνες.

    Αυτά με δεδομένο ότι είναι σύνδρομο, καθώς η περιοχή αποτελείται από ένα σύμπλεγμα ιστών και συμφύσεων και δεν είναι και τόσο απλό να βρεις την αιτία.

    Περαστικά.

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.