Hoka Hupana

Τοποθέτηση ετικέτας: , ,

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 19 συνολικά)
  • Συντάκτης
    thestria
    Συμμετέχων

Μέσα στην εβδομάδα παρέλαβα το νέο μοντέλο της Hoka, το Hupana. Ένα παπούτσι με βάρος 250 γραμμάρια στο μέγεθος 44 (9,5 uk) και με drop 5 mm. Η αγορά έγινε από τη σελίδα του ευρωπαϊκού runningwarehouse στα 100 ευρώ (έκπτωση 10% με κουπόνι), http://www.runningwarehouse.eu/HOKA_ONE_ONE_Hupana_Mens_Shoes_Black_DarkShadow/descpage-HOHUPM1.html

Έχοντας φορέσει τρία μοντέλα της Hoka (bondi 2, bondi 3, clifton 1) ενθουσιάστηκα βλέποντας τις κριτικές για το Hupana. Εδώ και καιρό έχει αφήσει πίσω τα “ψηλά” παπούτσια της εταιρίας και πειραματιζόμουν με ποιο “φυσιολογικά” μοντέλα.

Τα παπούτσια δοκιμάστηκαν σε γρήγορο δεκάρι και αργό 26αρι. Το αποτέλεσμα της δοκιμής ήταν ένα, είναι καταπληκτικά! Είναι το παπούτσι που μου αρέσει να φοράω. Ελαφρύ για τα γρήγορα κομμάτια, προστατευτικό και συγχρόνως μαλακό για τα μεγάλα κομμάτια. Το πόδι βολεύεται άνετα μέσα στο παπούτσι χωρίς να υπάρχει κανένα σημείο πίεσης. Σαν να μην φορούσα παπούτσι!

Από θέμα μεγέθους, στα bondi ήμουν στο 9 uk, στο clifton 9,5 και σε αυτό είμαι στο 9,5 uk.

Για οποιαδήποτε απορία είμαι στην διάθεσή σας.

Echetlos
    Συντονιστής

@thestria Καλά χιλιόμετρα κι ευχαριστούμε για την ενημέρωση!
    Η εφαρμογή φαντάζομαι, είναι πλέον “κανονική”, σωστά;
    Είμαι περίεργος πόσα χλμ θα βγάλουν, χωρίς καθόλου λάστιχο από κάτω…

thestria
    Συμμετέχων

Ναι, είναι το πρώτο μου Hoka που έχει κανονική εφαρμογή. Και να σκεφτείς τα τελευταία δύο χρόνια έτρεχα με Altra. Από το “σφίξιμο” των Hoka στην “άπλα” των Altra και επιστροφή.

Την περιέργεια για την αντοχή τους την έχω και εγώ. Επίσης θέλω να δω σε βρεγμένη άσφαλτο τα κρατήματά τους.

Echetlos
    Συντονιστής

Σε κανένα recovery που φοράω ακόμη τα Clifton 1, πραγματικά γελάω με την εφαρμογή τους!
    Παιδικές ασθένειες, θα μου πεις…
    Παρ’ όλα αυτά, ήταν μοντέλο-σταθμός, ασχέτως των προτιμήσεων του καθενός.

thestria
    Συμμετέχων

Αύριο παραλαμβάνω για έναν φίλο το clifton 3. Το θεωρούν πολύ δυνατό μοντέλο. Θα το δούμε…
    Εγώ πάντως δεν το ευχαριστήθηκα το clifton 1. Στενό, “ξερό” στο πάτημα. Το κληρονόμησε ο γιος μου.

manolee
    Συμμετέχων

Πάντως παίζει και κουπόνι με -20% , το run20 …

Echetlos
    Συντονιστής

@manolee Σε ποιο site, Μανώλη;

manolee
    Συμμετέχων

Στο Ευρωπαικό runningwarehouse Νίκο. Δουλεύει σε όλα

Echetlos
    Συντονιστής

🙂

thestria
    Συμμετέχων

Κρίμα, δεν τον ήξερα αυτόν τον κωδικό.

Παρέλαβα σήμερα και τα clifton 3 του φίλου μου. Τα φόρεσα λίγο, έτσι για να δω αν κάτι έχει αλλάξει. Αυτό που άλλαξε είναι ότι ο χώρος στα δάκτυλα δεν είναι πλέον στενός. Είναι κανονικός! Το πάτημα συνεχίζει να είναι σκληρό για τα γούστα μου.

Echetlos
    Συντονιστής

@thestria Σοβαρά; Βρίσκεις σκληρό το Clifton;
    (το όνομά σου;)

thestria
    Συμμετέχων

Νίκο,
    Ναι, το βρίσκω σκληρό για τα γούστα μου. Θέλω να είναι λίγο μαλακό. Το Hupana είναι έτσι. Μαλακό, αλλά και γρήγορο.

Στέφανος

Echetlos
    Συντονιστής

@thestria Reviews, κατηγορίες, Έχετλοι και μαλακίες…
    Όλα σχετικά κι υποκειμενικά είναι τελικά, χαχαχα!!!
    Αν δεν δοκιμάσεις το παπούτσι…

thestria
    Συμμετέχων

Το κακό Νίκο είναι ότι ακόμα και στη Θεσσαλονίκη που είμαι, δεν υπάρχουν μεγάλες επιλογές από παπούτσια – καταστήματα. Και από την άλλη, όταν λέμε δοκιμή εννοούμε να το τρέξεις στο δρόμο. Μέσα στο κατάστημα ότι και να το κάνεις, όλα καλά είναι…
    Άρα μας μένει να διαβάζουμε καμία κριτική από άτομα που εμπιστευόμαστε και να παρακαλάμε να καθίσει καλά στο πόδι μας!

Echetlos
    Συντονιστής

Όπως τα λες, Στέφανε…
    Και ακριβώς όπως περίμενες να είναι τα επι μέρους χαρακτηριστικά ενός μοντέλου, αν δεν δεις την εφαρμογή στο πόδι σου μετά από κάποια χλμ, δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 19 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.