Skechers razor 3

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 16 συνολικά)
  • Συντάκτης
    nikos19
    Συμμετέχων

Καλημερα συντρεχτες εχει κανεις αποψη για το razor3 γιατι βλεπω εξαιρετικες κριτικες σε ξενα σαιτ.

Echetlos
    Συντονιστής

@nikos19 Σίγουρα το παπούτσι θα είναι πολύ καλό.
    Λογικά δεν θ’ αργήσει να έρθει κι εδώ.

karakatsanisg
    Συμμετέχων
    geomaz
    Συμμετέχων

Παιδια το εχει φερει η εδω αντιπροσωπεια. Οι ανθρωποι ειναι απιστευτοι….το χουν μονο στο 42,5 αποτι δειχνει η ιστοσελιδα τους..στην τιμη των 152 ευρ…

big-blue
    Συμμετέχων

@geomaz μη δίνεις σημασία στο σάιτ τους. Πάρε τηλέφωνο κεντρικά αλλά και στα μαγαζιά!
    Έτσι έκαναν και με το gorun 6 και υπήρχε σε αρκετά νούμερα

nikos19
    Συμμετέχων

Εγω παντως και στο amazon που εψαξα νουμερο δεν βρηκα στο 44.5, ομως εντυπωση μου κανει που τα σαιτ το θεωρουν ισαξιο η και καλυτερο απο το vaporfly.θα αναμεινουμε και τον gourou.

Echetlos
    Συντονιστής

Από αυτά που έχω καταλάβει, το παπούτσι έχει pop και responsiveness, έχει επαρκή προστασία κι είναι και πούπουλο.
    Σύγκριση με το VF δε νομίζω να έχει νόημα, στο μόνο που μοιάζουν είναι το βάρος τους.
    Το ένα είναι ένα σχεδόν racer που για αρκετούς θα δουλέψει και ως προπονητικό, το άλλο είναι ένα distance racer πιο περιορισμένης χρήσης.
    Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

nikos19
    Συμμετέχων

Η συγκριση με το vaporfly γινεται στο jamies rewiews και σε ενα αλλο που δεν θυμαμαι ποιο επειδη εχω διαβασει πολλα rewiew για το razor και ολα ηταν διθυραμβικα

karakatsanisg
    Συμμετέχων

Τα έχει στην έκθεση οποίος θέλει να τα δοκιμάσει… Πολύ σκληρό μου φάνηκε καμία σχέση με το vaporfly.

Echetlos
    Συντονιστής

Παίδες, μην μπλέκεστε χωρίς λόγο.
    Αφενός το VF δεν συγκρίνεται με τίποτα γνωστό μέχρι τώρα, αφετέρου τα χαρακτηριστικά του δεν έχουν καμμία σχέση με του Razor.

italian
    Συμμετέχων

Τα περίμενα καιρό, και παρόλο που μου είχαν απαντήσει σε e-mail από την Skechers Ελλάδας ότι δεν θα το φέρουν, τα είδα και τα δοκίμασα χθες στην έκθεση του ημιμαραθωνίου. Δεν μπόρεσα να τα τρέξω, δεν είχαν διάδρομο, αλλά μοιάζει να είναι ακριβώς αυτό που ψάχνω στην επόμενη αγορά. Πανάλαφρο, σχετικά σκληρό, ικανοποιητικότατο cushioning, θα έλεγα ότι πρέπει για γρήγορες προπονήσεις tempo ή/και, αναλόγως βάρους δρομέα, για αγώνες από ημί και πάνω (προσωπικά μια χαρά θα τσ έβλεπα και για μικρότερες αποστάσεις). Θυμίζει Kinvara (τα οποίο παρεμπιπτόντως δοκίμασα στην δέκατη έκδοση και, παρότι δεν έτρεξα, βρήκα μια χαρά επίσης) στο πιο αγωνιστικό αλλά και στο ελαφρύτερο.

Βέβαια, 159€ δεν θα έδινα σε καμία περίπτωση -στην έκθεση τα δίνουν με 20% έκπτωση πάντως, θα περιμένω να πέσουν σε διψήφιο νούμερο για να τα επανεξετάσω.

karakatsanisg
    Συμμετέχων

Εγώ που το δοκίμασα το είδα πολύ ξερό. Για αγώνες μέχρι 10 χιλιομετρα καλό μου φάνηκε πάντως. Θέλει να είσαι γρήγορος. Με την έκπτωση μπορεί να αξίζει 159 είναι πολλά.

cranfield
    Συμμετέχων

Καλημέρα,

Τα δοκίμασα και εγώ και πράγματι είναι για γρήγορα χιλιόμετρα, έχει αίσθηση αρκετά ξερή και δεν ξέρω πως θα είναι αν κάποιος το τρέξει. Νομίζω όμως ότι έχει σχετικά φαρδιά φόρμα για μοντέλο performance και θα επέλεγα τα boston στην κατηγορία αυτού με κλειστά μάτια… το zoom fly είναι για άλλα κόλπα βέβαια!!! Μιλώντας με τους πωλητές της Sketchers μου είπαν ότι θα αλλάξουν την σόλα στα Ride 7 με παρόμοια του Razor. Αυτό αν βέβαια γίνει με ότι διαφοροποιήσεις θα είναι πολύ καλό upgarde τουλάχιστον για μένα καθώς πιστεύω ότι ο αφρός που έχουν τώρα στο 7 είναι αρκετά μαλακός και αλλάζει τελικά το drop… με ότι συνεπάγεται αυτό.

Γιάννης

Echetlos
    Συντονιστής

Προσωπικά το βρήκα όπως ακριβώς το περίμενα. Αν δεν το τρέξεις όμως…
    Ωραίο και το GoRun 7 με το Hyperburst.

Echetlos
    Συντονιστής

Attention, please!
    Στο Razor 3, ΔΕΝ ισχύει η αναντιστοιχία του Ευρωπαικού νούμερου σε σχέση με US/UK/cm, όπως στα προηγούμενα Skechers Performance.
    Είναι κανονικά.

20190320_201439

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 16 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.