Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Παπούτσια / Βοηθεια για επιλογη παπουτσιου

Βοηθεια για επιλογη παπουτσιου

Αυτό το θέμα περιέχει 32 απαντήσεις, έχει 6 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Mariliatsap 2 μήνες, 3 εβδομάδες πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 33 συνολικά)
  • Συντάκτης

manp
    Δρομέας

Θα ηθελα την γνωμη σας μεταξυ mizuno
    wave rider 20 και saucony ride 9

Echetlos
    Συντονιστής

@manpmisi Αρκετά διαφορετικό πάτημα.
    Το Rider είναι πολύ πιο σκληρό, ιδίως μπροστά, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν παρέχει προστασία. Αρκετά άκαμπτο αλλά και πολύ σταθερό για neutral παπούτσι.
    Πιο «βελούδινο» πάτημα το Ride 9, εύκαμπτο, με πιο πλούσια υλικά στο επάνω μέρος. Δες εδώ και το review.
    Πρέπει να τα δοκιμάσεις να δεις τι προτιμάς, είναι αρκετά διαφορετικά κι ας ανήκουν στην ίδια κατηγορία.
    Προσωπικά θα προτιμούσα το Ride. Με τι τρέχεις έως τώρα;

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 9 μήνες, 1 εβδομάδα πριν από  Echetlos.

manp
    Δρομέας

Ευχαριστω για την βοηθεια .Σαν προπονητικο τωρα τρεχω με nike pegasus 32 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Μαλλον για ride 9 θα παω νομιζω αφου μου αρεσει η μαλακη αισθηση στο πατημα του παπουτσιου

Echetlos
    Συντονιστής

@manpmisi Να ‘σαι καλά, φίλε μου.
    Ε τότε ναι, πήγαινε στο Ride ή σε Pegasus 33 ή 34.

tazi
    Συντονιστής

@echetlos Nik kalimera kai kali ebdomada, me ta ta sxolia tipou twitter kai en meso egkefalikou kontra iliouu kinitou kai koubentas me ton gnosto mas coach…. fainetai pos epanerxomai.
    Analitika tha grapso argotera, sto post tis tenontitidas axilleiou, pantos tora i ousia einai oti den ponao kai siga siga thelo na arxiso na xanatrexo.
    Mia loipon kai me xereis, ti proponitiko papoutsi mou proteineis.
    To agapimeno moy einai to Boston 2.
    Psaxno gia kati diaforetiko, episis responsive, pou tha me kanei na niotho oti xanagnorizo to treximo.
    O kirios logos popu psaxno kati neo einai oti to psichologiko kommati tis epanekkinisis den to paleuo poli eukola.
    Psaxno kati neo, mia kainouria aisthisi, pou tha thelo na to foreso kai na bgo na to trexo, thelo dld neo papoutsi pou na me tononei egkefalika, papoutsi dromokis psichotherapeias…..edo se thelo…

Any idea or ideas?…..
    Cheers

Echetlos
    Συντονιστής

@tazi Καλά, πριν λίγες μέρες δεν μιλήσαμε και μου είπες ότι δεν έχεις και καμιά ιδιαίτερη βελτίωση..;;;
    Ευχάριστη εξέλιξη…

Δε μου λες… υποθέτω ότι θες κάτι με ψηλό drop, λόγω αχιλλείου, σωστά;

tazi
    Συντονιστής

@echetlos Nik ekana telika kai kortizoni, I neoaggeiosi eixe sxedon exaleifthei me tin high volume alla o ponos kai to priximo paremenan ta idia. Me tin kortizoni o ponos exafanistike kai to priximo ipoxorise. Otan koimamai me to pelma se diatasi, blepe strassburg sock, den exo priximo to proi, otan omos oxi tote xanarxetai alla einai sinexos meioumeno. bebaia meta apo ena pentalepto afou sikotho exafanizetai.
    Tespa, den eimai akoma pliros kala alla se kalo dromo, kai o ellinas all kai o bretannos giatros mou eipan ne xekiniso oso de ponaei, xalara bebaia.I alitheia einai oti sto treximo de niotho pia kamia enoxlisi, bebaia pao se xelona.
    Proxtes pou ekana ena 20lepto me piasan alla bebaia, gofoi astragalos plati….
    Oso gia to drop, de xero re si, de nomizo oti tha ithela kati dramatika diaforetiko, 10ari den einai to boston? idi arketi dld
    An mporeis pes mou dio tria na pao na ta dokimaso
    Thanks

Echetlos
    Συντονιστής

@tazi Ωραία, πολύ ευχάριστο αυτό.

Λοιπόν… ΝΒ 1400, Nike Streak 6, Saucony Breakthru

tazi
    Συντονιστής

@echetlos Thanks Nik, ta 1400 bebaia ta exo, stin ellda omos. Grigora mou fainontai gi auti pou exo sto mialo mou. Tha dokimaso ta alla dio kai tha sou po.
    Ciao

Echetlos
    Συντονιστής

@tazi Εσύ έχεις τα V2… καμμία σχέση.
    Τα V4, V5 είναι πιο προπονητικά.
    Εκφέρεις και γνώμη, αντί απλά ν’ ακούς… ποντικαρά!

tazi
    Συντονιστής

@echetlos. Exeis meinei piso my friend,exo kai ta v4, gataki…
    Mou fainontai ena tsik pio grigora kai pio amesa apo ta boston, exoun kai pio mpoliki forma gia to danteleneio podaraki mou, idanika tha ta ithela se 41,3/4

Echetlos
    Συντονιστής

Ε πού να το ξέρω, δεν μ’ ενημέρωσες. Σε είχα για γρήγορο…
    Τότε ασ’ το και το Streak 6, δες το Breakthru, το Nike Elite 9 και το NB 890V6.

AS400
    Δρομέας

Γεια σας , θα ηθελα την προταση σας για παπουτσια like Asics Kayano & Brooks Andrenaline , ειμαι 1,95 και 97kgr με υπερπρηνισμο
    Ευχαριστω

Echetlos
    Συντονιστής

@geopet Τι δεν σου άρεσε σε αυτά τα δύο; Τι ψάχνεις γενικότερα;
    Πάντως, πέρασε απ’ τα χέρια μου το Adrenaline 18 και μου έκανε αρκετή εντύπωση.
    280γρ. και πολύ ωραία εφαρμογή.
    Ίσως υπάρξει και review.

AS400
    Δρομέας

Απλως σκεφτηκα να δοκιμασω και κατι αλλο .
    Εχω την εντυπωση ομως , οσο και αν δε το λες , 🙂 🙂 οτι για υψος μου και ιδιως για το βαρος μου ειναι τα καταλληλοτερα μαζι με τα Mizuno Paradox.
    Μια και το εφερε η κουβεντα , τα Paradox εχουν αντικατασταθει απο αλλο μοντελο ??

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 33 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.