Nea Smyrni Historic Run 2019

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 16 συνολικά)
  • Συντάκτης
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Καλησπέρα σε ολους σας. Ειμαι βέβαιος ότι πολύ από εμάς θα τρέξουμε την Κυριακή που μας έρχετε. Ειτε στα 5 εμείς οι ταπεινοί 😋είτε στα 10 πολλοι από εμάς. Ανοίγω λοιπόν αυτό το θέμα για να συζητήσουμε. Κάνω την αρχή λοιπόν.
    Η διαδρομη πως θα την χαρακτήριζατε? Την ετρεξα κ πέρσι αλλά ήταν ο δεύτερος μου αγώνας που είχα κάνει ποτέ κ ήμουν σε κόσμο μου. Θυμάμαι ότι από έναρξη μέχρι 400 μέτρα και την αναστροφή στο ύψος του πάρκου είναι μικρή ανηφόρα . Μετά μέχρι το ύψος της πλατείας ψηλό νορμάλ. Κατηφορα μέχρι την ανατροφή της αιγαιου στο σταθμό τροφοδοσίας γυρω στο 2.300 πρεπει να είναι. Και από εκεί κ πέρα ανηφόρα μέχρι το 4 με 4500? Λίγο παραπάνω.
    Η μπλούζα φέτος είναι μπλε διακριτική μου αρέσει.
    Πρώτα ο Θεός θα τρεξω στα 5 μαζι με την novasportsrunningteam. Και έπειτα κάνει ντεμπούτο η εξαχρονη κόρη μου για Φετος…🏃🏃👍👍

Αν… Καταφέρει να ξυπνήσει…

Echetlos
    Συντονιστής

Γιώργο, άλλαξα τον τίτλο γιατί ο “Γύρος Ν. Σμύρνης” είναι άλλος αγώνας, που διεξάγεται τον Μάιο.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Ναι σωστά Νίκο. Ηθελα να το κάνω κ εγώ με πρόλαβες. Αν δεν κάνω λάθος νέα Σμύρνη έχει 3 αγωνες. Εναν αυτόν τώρα. Ένα σε πάρκο όπου τρέχουν αθλητές κυρίως κ τον γύρο της νέας σμυρνης που δεν τον έχω τρεξει.. Anyway θα τρέξεις την Κυριακή? Θα παίζεις εντός έδρας.

Echetlos
    Συντονιστής

E ναι, πάντα τον τρέχω.
    Δύσκολος αγώνας, θέλει προσοχή. Το καλό είναι ότι τις ανηφόρες/κατηφόρες τις βλέπεις μπροστά σου από μακρυά, οπότε ξέρεις πώς να πας.

Sotiris Diamantopoulos
    Συμμετέχων

Καλημέρες. Θα είμαι στο 10άρι αλλά δεν έχω ιδέα πώς θα το τρέξω. Αν είμαι καλά, πιθανόν να το χτυπήσω ολόκληρο, εναλλακτικά θα χτυπήσω το 2ο μισό, όπως στο γύρο της Αθήνας τις προάλλες.

Echetlos
    Συντονιστής

@sotiris_diamantopoulos Α θα έρθεις, Σωτήρη; Ωραία, θα τα πούμε κι από κοντά!

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Θα με βρείτε στον τερματισμο σας να ετοιμάζομαι για το 5 αρι . Ελάτε σε περίπτερο της nova
    Σωτηρη λογικά δεν το εχεις τρεξει περσι εσυ. Ειναι αυτό που λεει ο Νικος τις βλεπεις τις ανηφόρες. Αλλη μια παρατηρηση οτι εχει πολυυυυυυυυυ κοσμο . Εγώ περσι σε 5 πραγματικά φοθηθηκα μην παραπατησει καποιος και έχουμε άλλα για αυτό και το ξεκινησα πισω πισω τελευταιος! Ουτως η αλλως δεν ειμαi elite να παω μπροστά ουτε ηθελα να κανω ζικ ζακ ανεβαινω πεζοδρομια κτλ΄.
    Το ιδιο θα κανω και φέτος. Πισω πισω και το ρυθμο μου.

Sotiris Diamantopoulos
    Συμμετέχων

@echetlos Επιτέλους Νίκο, καιρός ήταν :). Μετά έχω γραφτεί και στο Νυχτερινό της Καλλιθέας, έχω βρει τη χαρά μου με τους αγώνες εδώ!

George @giorgos-pliakos thanks για τις συμβουλές. Ομολογώ ότι με σκαλώσατε λίγο και οι δύο με την έμφαση στο ότι βλέπεις τις ανηφόρες, αλλά μετα θυμήθηκα ότι κανείς από τους δυο σας δεν κοιτάει παλμούς όταν τρέχει.

geovich84
    Συμμετέχων

Καλημέρα. 3η συνεχόμενη χρονιά στο 5αρι, πιο πολύ σαν ενδεικτικός αγώνας της κατάστασης μου τον κάνω. Βέβαια πέρσι εκεί έκανα το pb μου σε 23:44 net, φέτος δεν με βλέπω να το σπάω, κάπου κοντά στα 24′ με βλέπω. Όντως ο κόσμος είναι πολύς και θέλει προσοχή μέχρι την 1η αναστροφή, ελπίζω να έχει δροσίσει λιγό μόνο μέχρι την Κυριακή. Φοβερή ενέργεια του κόσμου, τα τυμπάνα σε τονώνουν, καλό αγώνα εύχομαι σε όλους. Οποιαδήποτε πρόταση για το ποιος είναι ο κατάλληλος τρόπος να τρέξεις το 5άρι δεδομένου της ανηφόρας στο 2ο μισό καλοδεχούμενος.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

@geovich και το 24 μια χαρα ειναι..

Μακαρι να φτάσω και εγω κάποτε εκει κοντά 🙂
    Εχω γενικά σε αγώνες μου εχω σταθερό ρυθμό . Ξεκινάω σταθερα και αν έχω δυνάμεις διάθεση και ολα αυτα μετα το 3,5 ανοιγω λιγο τοσο οσο να μπορω να τερματίσω και να νιωθω καλα.
    περσι ειχα παει με σταθερο ρυθμό ρυθνό μεχρι την αναστροφη και περπαρτησα ( δεν αντεχα αλλο ) απο το 2,7 μεχρι το 3,5 μετα χαλαρο τρεξιμο. Αλλη ηταν η πρωτη φορα που τον έτρεχα. Φετος πραγματικά δεν ξερω πως θα το τρέξω . Το σιγουρο ειναι οτι θα ξεκινησω σταθερα και όπως πάει..
    Αν κάνω κατω απο 30 λεπτά παλι σε 2ο συνεχόμενο αγωνα θα κανω τουμπες… αλλά για 31 με 32 με κοβω .περσι το εκανα 36

Kimonas
    Συμμετέχων

Καλησπέρα.
    Τρίτη φορά και για μένα. Προσδοκίες μου είναι να μείνω κάτω από τα 30′ για τρίτο φετεινό 5Κ ( Καλλιθέα ημιμαραθώνιο, race for cure )
    H ανηφόρα περίπου 2 χλμ δεν ” χωνεύεται ” με τίποτα γιατί είναι στα τελειώματα του αγώνα αλλά θα είναι μία ωραία γιορτή συνολικά ο αγώνας.
    Θα δείξει η αυριανή μου πρωινή προπόνηση πως θα είμαι .
    Ας τον χαρούμε και πάντα τερματισμός χωρίς τραυματισμούς το πιο σημαντικό.

Sotiris Diamantopoulos
    Συμμετέχων

George @giorgos-pliakos δες τι θα κάνεις. Βάλε μια εφαρμογή τύπου runkeeper στο κινητό σου, ώστε να έχεις μια καλή εκτιμήση του pace και έχε το κινητό στο χέρι σου όσο τρέχεις. Κάνε οπωσήποτε μια δοκιμή ώστε να μην σου προκύψει καμιά έκπληξη της τελευταίας στιγμής. Στον αγώνα, στις ευθείες πήγαινε στο 06:00/χλμ, στις κατηφόρες στο 5:40/χλμ και στις ανηφόρες στο 6:20/χλμ. Προσπάθησε να κρατάς τις ανάσες σου σταθερές, τόσο στις ανηφόρες όσο και στις κατηφόρες, με εξαίρεση την τελευταία ανηφόρα που μπορείς να τα δώσεις όλα. Αν σου βγει, θα κάνεις το sub30, αν δεν σου βγει, θα περπατήσεις λίγο στο τέλος.

Echetlos
    Συντονιστής

Πλατεία (μία είναι η πλατεία!), χαμός από κόσμο και καφεδάκι με τον Σωτήρη και λοιπούς συνδρομείς. Όπως ακριβώς πρέπει δηλαδή!
    Α, τρέξαμε και το 10άρι επίσης.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

Μπράβο Νίκο μπράβο Σωτήρη για την συμμετοχή κ τον χρόνο. Πολύς κόσμος ωραία διαθεση.προσωπικα δεν ένιωθα καλά και σε συνδυασμο με ένα τράβηγμα πίσω σε γλουτο..το πήγα συντηρητικα σε ανηφόρα
    Σημασία έχει η συμμετοχη όμως κ να είμαστε υγιείς.

Kimonas
    Συμμετέχων

Όμορφη Κυριακή στην Νέα Σμύρνη . Ένας χρόνος κάτω από 30’ ( 29’46’’) όπως κυνηγούσα – Αισθάνθηκα λιγότερο την πολυκοσμία στην εκκίνηση. Πολύ όμορφες σκηνές με τα παιδιά. Ένας μικροπόνος στο γοφό μετά τον τερματισμό το τελευταίο ενθύμιο
    Καλή διοργάνωση. Περιμένω να δω τον νυχτερινό αγώνα της Νέας Σμύρνης το καλοκαίρι. Next station το Run together την άλλη εβδομάδα με την θυγατέρα 🙂
    Καλή εβδομάδα συντρέχτες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 16 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.