Ζευξεια 219

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 1 έως 10 (από 10 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #109398
    stressbuster
    Συμμετέχων

    Καλημέρα και καλο μηνα.

    Το Σαββατο εγιναν στην Αιγινα οι τρεξιματικοι αγωνας ενώ την Κυριακη στον πανελληνιο οι ριψεις και το μηκος.
    Το αγωνισμα που ελαβα μερος ηταν τα 10χλμ και το ευχαριστηθηκα γιατι η εκκίνηση δοθηκε στις 9 το βραδυ, ειχε δροσια και ωραιο αερακι και γενικα το κλιμα ηταν πολύ ωραιο.Συμμετοχες δεν ειχε, γενικα δεν ειχε κοσμο στα 10χλμ είμασταν 11 ατομα οπου ο πρωτος που τερματισε απίστευτος ο ανθρωπος εκανε τα 10χλμ σε 31 λεπτα!!!
    Ο αγωνας εγινε στο γηπεδο(εκανα 25 γυρους) ζαλουρα με επιασε χαχαχα, αλλα για ακομη μια φορα εφυγα με μια ψυχικη αναταση.
    Την προηγουμενη ειχα εξοδο που δεν μπορουσα να αποφυγω ετσι κοιμηθηκα αργα κατα τις 4 παρεα με το τζιν τονικ μεσα μου.Αποφασισα να τρεξω τελευταια στιγμη όμως δεν το μετανιωσα παροτι θα μπορουσα να κανω κατι καλυτερο εάν δεν εξατμιζοταν το αλκοολ σε κάθε γυρο που εκανα.
    Εκανα και ατομικο ρεκόρ(τρομαρα μου) στα 10χλμ με χρονο 48’41” μολις 3 ” γρηγοροτερα από το προηγουμενο 10αρι του Καποδιστρια το Γεναρη.
    Παντως το γηπεδο μου φανηκε ποιο δυσκολο από εξω, ισως να ηταν ιδεα μου ισως το τζιν τονικ….
    Από δω και περα εχω την προετοιμασια της κλασικης και ενδιάμεσα ένα προπονητικο 21αρι βουνο ασφαλτο Ag.Marina Races Aegina τον Σεπτεμβρη.

    #109400
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

    Καλημέρα

    Χαρας στο κουραγιο σου 22 γυροι… Δεν το εκανα με τιποτα αυτο. Δεν ξερω κουράζεται το μυαλο μου γυρω γύρω
    Αυγουστο θα ειμαι σε αγια μαρινα διακοπές. Πες καποια διαδρομη για πρωινο τρεξιμο..
    1 αγια μαρινα πανω στα μαγαζια ( ας πουμε στο θυμάρι ) -παραλια μεχρι το εξωκλήσι και πισω θα ειναι κανένα 2 χιλιομετρα?
    2 Προς την αλλη μεριά προς αλώνες στην πρωτη ταβερνα και πίσω κανενα 4αρι?
    3 Εναλακτικά απο την αλλη μεριά προς τον ναο της αφαίας που εχει και ανηφόρα και πισω θα ειναι κανενα 6 αρι?
    4 Λογικα αν θυμαμαι καλα το μέρος μπορω να το πάρω απο την πολη της αγιας μαρίνας προς τον ναο της Αφαιας και να το πάρω προς τα κάτω απο το μεριά του μεσαγρού ? αυτό πρεπει να ειναι 10 αρι σε νερό

    Παντα μιλάμε για πρωινο τρέξιμο γιατί βραδυ δεν παιζει με την καμια , θα με φανε σαν το σκυλι στο αμπέλι

    ΥΓ
    Ειχα τρέξει και εγω σε γεναρη στα 5 και πραγματικά ηταν απο τους λιγους αγωνες που εκανα χαλια χρονο στο 5αρι κοντά στα 38 αλλα δεν με ενοιαζε, γιατί ειχα σταματήσει και εβγαζα φωτογραφίες

    #109412
    stressbuster
    Συμμετέχων

    Γιωργο μη κλεβεις 25 γυροι όχι 22 χεχεχε.
    Τρεχω από την άλλη πλευρα της Αιγινας και οποτε θελω να εχω ανηφορες πηγαινω προς Αγ.Μαρινα.Οπως τα λες είναι περιπου.Μια ενναλακτικη διαδρομή είναι να πας από Αγ.Μαρινα προς Πορτες επισης.
    Εάν εχεις τωρα Αγ.Μαρινα σαν βαση η θα κανεις τον κυκλο Αγ.Μαρινα Ναος Αφαιας και πισω κοντα στα 6 χλμ η θα πας προς Μεσαγρο και μετα γυρνοντας θα εχεις την ανηφορα της Αφαιας.Αναλογα ποσα χλμ θες να κανεις.
    Εάν ερθεις στο πρωτο 10ημερο του Αυγουστου πες να συντρέξουμε παρεα μετα τις 15/8 θα τρεχω στα ανηφορια της Αστυπάλαιας.

    #109414
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

    Εχω κλεισει την δευτερη εβοδμαδα 12 με 17 🙁

    Μάλλον θα κανω ολές τις επιλογες αλλα μου αρέσει πιο πολ΄θ σαν ιδεα το το αγια μαρινα ναος αφαιας και πισω μεσα απο το μεσαγρο και αλωνες να τερματίσω σε πολη μεσα. να αγοράσω τυροπιτες απο τον φουρνο και να της φαω σε μπαλκονι ξενοδοχείου Εκει 6 με 10 χιλιομετρα στο πολυ χαλαρο με ρυθμο 6,50 με 7,20 μιας και μετά θα με πεθαίνουν τα πιτσιρικια σε θαλάσσια παιχνιδια.

    #109416
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα παιδιά:
    Σας έχω έτοιμη και τη διαδρομή!

    Ανεβαίνεις από Αγ. Μαρίνα στο Ναό, κάνεις όσες γύρες χρειάζεται εκεί για να συμπληρώσεις τα χιλιόμετρα που θές, και γυρνάς πίσω.

    ΥΓ. Ο 1ος στον αγώνα που αναφέρατε έχει προσωπικό ρεκόρ κάτω από 31 λεπτά, και έχει κερδίσει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αρκετές φορές.

    #109418
    stressbuster
    Συμμετέχων

    Εμ για αυτό όταν τερματισε ο πρωτος(Μαγγινας νομιζω τον λενε) το μεγαφωνο ανακοινωσε ότι εχω αλλους 8 γυρους ακομα αχαχαχαχα και εκει εφτιαξα χαρακτήρα.

    #109428
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

    Αριστείδη αν θυμάμαι καλα εχει ανηφόρα προς εκει και ειναι ο κεντρικός δρόμος.Οποτε θέλει προσοχη για να μην παω σαν το σκυλι σε αμπέλι

    χαχα

    #109430
    aRiSTiDiS
    Συμμετέχων

    ώχ αμάν!!! 8 γύρους!! χαχαχα σου έκοψε τα πόδια!
    Γιώργο ειναι κεντρικός δρόμος, αλλά χωρίς κίνηση (ειδικά το πρωί) και με μεγάλο πλάτος.
    Αν πηγαίνεις αντίθετα στο ρεύμα είναι ΟΚ.
    Για την ανηφόρα, είναι 3Κ περίπου, φαίνονται στο workout που ανέβασα τα υψομετρικά ανα split

    #109432
    stressbuster
    Συμμετέχων

    Γιωργο στο τελος ολοι 2 μετρα θα παρουμε! 🙂
    Τρεχω σχεδόν καθημερινα στο νησι, εάν τρεχεις πρωι π.χ κατά τις 06-0630 είναι μια χαρα για να αποφυγεις κινηση.

    #109434
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΛΙΑΚΟΣ
    Συμμετέχων

    Nαι αυτο θα κάνω παιδιά κατα τις 6 με 6 και 30 για να γυρισω πισω κατα τις 8 παρα.. μια ωριτσα .Ειπαμε χελωνα είμαι με pace 7,20 θα πηγαινω προπονηση για να ανεβω σε 10 αρι σιγα σιγα και χαλαρα και παντα σε οπτικη επαφη με τα αυτοκινητα

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 1 έως 10 (από 10 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.