Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Ποδηλατικές προπονήσεις δρομέων…και μη…

Ποδηλατικές προπονήσεις δρομέων…και μη…

  • Αυτό το θέμα έχει 5 απαντήσεις, 4 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 6 έτη, 12 μήνες πριν από τον χρήστη than.
Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #48080
    tazi
    Συντονιστής

    Ξεκιναω αυτο το θεμα με το σκεπτικο ότι αρκετοι απο εμας κανουμε και ποδηλατο. Εγω εδω και κανα μηνα μια και δε τρεχω 3 φορες την εβδομαδα ποδηλατω με σκοπο να κρατιεμαι σε καλη κατασταση αλλα και γιατι μου αρεσει.
    Σημερα λοιπον εκανα νομιζω την μεχρι στιγμης πιο ωραια ποδηλατοβολτα για το 2017.
    Ξεκινησα με ενα φιλο αρχικα χωρις ιδιαιτερη διαθεση μια και κανονικα θα ετρεχα αλλα θες η μερα που ηταν καταπληκτικη, θες η συνεχως αναπροσαρμοζομενη διαδρομη μια και περνουσαμε πολυ καλα, θες ο σβελτος αλλα καθολου κουραστικος ρυθμος που ακολουθησαμε, καταπιαμε 130 χιλιομετρα, αρχικα λεγαμε 80 ισως και 100 λεγαμε να κανουμε, με μπολικη ανηφορα, 160ο συνολικα υψομετρικα. Στο τελος ειχα την αισθηση οτι χωρις ιδιαιτερη δυσκολια θα μπορουσα σημερα να ολοκληρωσω ενα 200αρι brevet. Γυρισα σπιτι γεματος ενεργεια και σε πολυ καλη διαθεση.

    #48186
    Alexandra
    Συμμετέχων

    Ναι αλλά δεν είπες ότι συνάντησες και εμένα (άλλο σαράβαλο που δεν τρέχει) και ότι τη λίγη ώρα που ποδηλατήσαμε μαζί, είχαμε την ευκαιρία να κουτσομπολέψουμε τον Πήλικα. Και έτσι κατάπιαμε τα χλμ χωρίς να το καταλάβουμε.

    #48190
    Nikos Pilikas
    Συντονιστής

    @alexandra Τι έπαθες πάλι εσύ..;

    #48194
    Alexandra
    Συμμετέχων

    Ε δεν είπαμε; Μάλλον νεύρωμα μορτον. 7 εβδομαδες άνευ τρεξίματος. Κολύμπι και ποδήλατο…καταναγκαστικά έργα τα οποία σιγά σιγά αρχίζω να συμπαθώ…

    #48202
    tazi
    Συντονιστής

    Πραγματικα, κουτσομπολευοντας το Νικο περνας τοσο ωραια!!!

    #48232
    than
    Συμμετέχων

    Να ναι καλά το ποδηλατάκι, με κράτησε σε καλή κατάσταση το μηνα που ήμουν εξω με την ταινία, πριν την κλασική. Μαζί με το γυμναστήριο. Αερόβια αλλα και ψυχολογικά κυρίως, γιατί λογω της αποχής ήμουν έτοιμος να φουνταρω….

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.