Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / 5ος Γύρος Πανεπιστημιούπολης-Πολυτεχνειούπολης Ζωγράφου

5ος Γύρος Πανεπιστημιούπολης-Πολυτεχνειούπολης Ζωγράφου

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 1 έως 14 (από 14 συνολικά)
  • Συντάκτης
    tazi
    Συντονιστής

Καλησπέρα, με επιτυχια εγινε το 4 στα 4

Πιο ευκολα απο οτι υπολογιζα στο κατ εμε πιο δυσκολο δεκαρι που εχω τρεξει, μεχρι προτινος νομιζα οτι ηταν αυτο της επομενης Κυριακης, το Day Run Δαφνης Υμηττου, αλλα αυτο ειναι χειροτερο !!!
    Ξεκινησα γρηγορα αλλα μετρημενα και τελικα κρατησα, οι παλμοι καλοι αλλα δεν εφτασα τους max απο τη μια γιατι δεν το επεδιωξα και απο την αλλη γιατι ισως και να μη μπορουσα, το σιγουρο ειναι οτι δε το κυνηγησα. Τωρα νιωθω σα πουλακι, αυριο να δουμε!!!
    Το κακο νεο ειναι οτι οι φωτογραφιες που βγαλαμε ειναι επιεικως απαραδεκτες, η φωτογραφικη μηχανη εχει καποιο προβλημα και πρεπει να παει επειγοντως στα πιτσ.
    Καλο βραδυ!!

Puni Van Webergman
    Συμμετέχων

Xaaxa οντως δυσκολο! Δλδ σορρυ, δεν εχει φωτο αναμνηστικες για την φετινη ρεκοραρα μας? Τστστσ…. Ντροπη!

Περαν της πλάκας, 25 sec πιο αργα απο περσι! Καλα παμε! Η ζεστη ηταν βατη, ανηφορες δύσκολες. Δεν ξέρω τελικα αν οι κατηφορες καλυπτουν τις διαφορες, δλδ μηπως ηταν καλυτερες οι ευθιες -τελεία – χαχαχαχ!! Αιντε, κ του χρονου 51! Τζιζους!

tazi
    Συντονιστής

Α, επισης σιγουρα οι κατηφορες δε καλυπτουν τις ανηφορες, αυτο δε σηκωνει συζητηση.

panos66
    Συμμετέχων

Πρώτη μου φορά σ’ αυτό τον αγώνα, πραγματικά δύσκολη διαδρομή αλλά τα προπονητικά οφέλη μεγάλα. Το έτρεξα σαν ένα ελεύθερο τρέξιμο χωρίς να πιεστώ – δεν ήμουν για πολλά μετά από μια εξαντλητική και χωρίς καθόλου τρέξιμο εβδομάδα.

Echetlos
    Συντονιστής

Ο γενικός κανόνας λέει ότι στις “πήγαινε-έλα” διαδρομές, οι κατηφόρες κι ο ευνοικός άνεμος σου δίνουν πίσω περίπου το 60% απ΄ όσο έχασες στις ανηφόρες κι από τον κόντρα αέρα.

Κι όπως λέει κι ο θυμόσοφος λαός, κάποτε ρώτησαν έναν γάιδαρο τι προτιμάει, τις ανηφόρες ή τις κατηφόρες;
    Κι απήντησε ο έρμος, “γιατί ρε παιδιά, χάθηκε η ισιάδα..;”

dimitrissss
    Συμμετέχων

Σήμερα στο Δρόμο του Επαμεινώνδα μόλις ερχόταν η κατηφόρα η μέση μου μου έλεγε ότι η ανηφόρα είναι καλύτερη!

stratus
    Συμμετέχων

Ενα χρησιμο σαιτ για υπολογισμο του αριθμου αναλογα με διαφορετικες συνθηκες
    http://www.runworks.com/calculator.html

tazi
    Συντονιστής

Ποσο καιρο ειχα να τον δω αυτο τον υπολογιστή, ευχαριστουμε @stratus!!

dimitrissss
    Συμμετέχων

Χμμ δε ξέρω αν έχει νόημα αυτή η διαδικασία ούτε εμπιστεύομαι τις μετρήσεις υψομετρικής. Σήμερα το Suunto Movescount μου δίνει Anscent 238m και Descent 280m. Το περνάω στο Strava και μου βγάζει Elevation 302m. Πιάσε το αβγό και κούρευτο.

stratus
    Συμμετέχων

Αν το gps δεν εχει βαρομετρικο αλτιμετρο οι υψομετρικες ειναι για πλακα.Αυτο συμβαινει διοτι η γη θεωρειται οτι εχει σχημα σφαιρας που αυτο ειναι λαθος.Τα gpsχρησιμοποιουν αλγοριθμους για μειωση του λαθους αλλα παλι πεφτουν αρκετα εξω

dimitrissss
    Συμμετέχων

..και επειδή δεν έχει έχω σταματήσει να ασχολούμαι πια με αυτό. Απλά λέω ότι αν έτρεχα σήμερα φλατ ημί θα έκανα κάνα 5λεπτο γρηγορότερο χρόνο. Όχι ότι έχει και σημασία δηλαδή. Απλά κουβέντα να γίνεται.

Nikos Katsaros
    Συμμετέχων

Το καλύτερο……5άρι μου ever!
    Οχι απο άποψη χρόνου. Αλλωστε οι χρόνοι μείναν στο παρελθόν ανεπιστρεπτί.
    Αλλά ήταν το πρώτο αγωνιστικό του …διαδόχου και αυτό το γεγονός απο μόνο του έχει αξία ανεκτίμητη.
    Χάρηκα που (ξανα)είδα τόσες φίλες/φίλους.

Echetlos
    Συντονιστής

@nikos_katsaros Πολλά μπράβο στον junior λοιπόν, Νικόλα!
    Κρίμα που υπήρξε θέμα με τις φωτογραφίες γιατί σας είχα βγάλει πολλές… 🙁

Nikos Katsaros
    Συμμετέχων

Η υποστηριξή σου ηταν πολυ παραπάνω απο απλές φωτογραφίες! Ευχαριστουμε πολύ! 🙂

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 1 έως 14 (από 14 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.