Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / Γύρος Λίμνης Ιωαννίνων.

Γύρος Λίμνης Ιωαννίνων.

Αυτό το θέμα περιέχει 8 απαντήσεις, έχει 5 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  savinio 2 μήνες, 3 εβδομάδες πριν.

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 1 έως 9 (από 9 συνολικά)
  • Συντάκτης

Vicky
    Δρομέας

Καλησπέρα.
    Την επόμενη Κυριακή διεξάγεται ο γύρος της λίμνης.
    Θα έρθετε;
    Θα πάρω μέρος στα 30km με στόχο να βελτιώσω το περσινό 2:47…
    Αν δεν προκύψουν απρόοπτα το 2:45 είναι εφικτό…

tzatzikis90
    Δρομέας

καλησπέρα σας!

Παρών κι εγώ στον αγώνα κατά 99% (αν πάρω το ρεπό που ζήτησα!).

Βίκυ με πρόχειρα μαθηματικά νομίζω πως το 2:45 που θέτεις ως στόχο απαιτεί μέσο ρυθμό 5:30 σωστά? αν ναι, μπορούμε να πάμε μαζί ως ένα σημείο και μετά αν όλα πάνε καλά(γύρω στο 20 λογικά), σκέφτομαι να ανοίξω ως το τέλος. τι λες?

Κυριακή κοντή γιορτή!

Steven Tsok
    Δρομέας

Δήλωσα και εγώ συμμετοχή για πρώτη φορά…. Πιστεύω ότι είναι ένα καλό τεστ πριν το Μαραθώνιο της Αθήνας…. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στη διοργάνωση και προσωπικά ρεκόρ σε όλους!!!!

Vicky
    Δρομέας

Ναι Τάσο..να πάμε μαζί…
    Θα σου στείλω μήνυμα να το κανονίσουμε.

Vicky
    Δρομέας

Στον αγώνα σήμερα όλα πήγαν πολύ καλά. Ο καιρός ήταν καλός, είχε ζέστη αλλά όχι σε σημείο να ενοχλεί…
    Η διοργάνωση παίρνει άριστα.. πολύ καλή τροφοδοσία ανά 2.5 km
    Πολύς κόσμος…μια μεγάλη γιορτή…
    Βρεθήκαμε χτες με τον Τάσο και κάναμε αναθεώρηση πλάνου. Συμφωνήσαμε να ξεκινήσουμε με μέσο pace 5:20 και μετά το 20οkm περίπου, αναλόγως πως θα είμασταν θα ανοίγαμε….
    Στο 22-23…νοιώθαμε πολύ καλά και οι δύο και άρχισε ο καλπασμός….
    Τερματίσαμε σε 2:38 με μέσο pace 5:13…
    Στα τελευταία 2-3 km ο Τάσος με «ανάγκαζε» να περνάω όποια γυναίκα έβρισκα μπροστά μου…
    Σε ευχαριστώ Τάσο… ήσουν ιδιαίτερα υποστηρικτικός…
    Ραντεβού στην Αθήνα…..

Kalogeridis
    Δρομέας

Συγχαρητήρια Βίκυ! Αξία! Ευτυχώς κρατήθηκε κόντρα σού ο Τάσος και δε χρεώθηκε εν όψει Αθήνας. Εύχομαι το ίδιο και εσύ! Καλή συνέχεια!!!

tzatzikis90
    Δρομέας

Ο αγώνας πήγε πολύ καλά σήμερα! Το ευχαριστήθηκα παρέα με τη Βίκυ, οι καιρικές συνθήκες καλές, είχα πολλές δυνάμεις στο τέλος και παραδόξως ήρθε ένα 5:16 μέσο με 164 παλμούς!

Βέβαια απ την άλλη αυτό με προβληματίζει ακόμα περισσότερο ενόψει Αθήνας και ο λόγος είναι απλός. Ο αγώνας είναι σχεδόν στο σύνολο του φλατ και το αποτέλεσμα δεν μπορεί να ληφθεί σοβαρά υπόψιν οπότε.. Μια τρύπα στο νερό! Anyway, έμειναν κάτι λιγότερο από 50 μέρες, θα μάθουμε!

Επόμενη στάση, next stop : ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ!

Steven Tsok
    Δρομέας

Ακόμα μία μεγάλη επίδοση για τα δικά μου δεδομένα στην προετοιμασία για το ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ της ΑΘΗΝΑΣ.

2.02.35 ο χρόνος και 17η θέση στη γενική κατάταξη. Περίμενα μια επίδοση μεταξύ 2.05.00 και 2.10.00 αλλά πραγματικά αυτός ο χρόνος δεν υπήρχε μέσα στο μυαλό μου.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου στον ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟ της ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ, ευελπιστώντας να δοκιμάσω τα PEGASUS TURBO.

Συγχαρητήρια σε όλους για την υπέροχη διοργάνωση….. Μακάρι να είμαι παρών και την επόμενη χρονιά….

savinio
    Δρομέας

Καλησπέρα και από εμένα. Συγχαρητήρια σε όλους για τον αγώνα και τις επιδόσεις.

Και για εμένα πήγε πολύ καλά ο αγώνας είχα στόχο το 2.20.00-2.30.00 και βγήκε 2.19.28 έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Πολύ καλή διοργάνωση με πολύ κόσμο. Κλείδωσε και το παπούτσι για τον ΑΜΑ….GO RUN 7

Ελπίζω η αίσθηση να είναι η ίδια και στην Αθήνα αν και δεν είμαι και τόσο σίγουρος.

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 1 έως 9 (από 9 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.