Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Αγώνες / Ημιμαραθώνιος Κατερίνης.

Ημιμαραθώνιος Κατερίνης.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Vicky
    Συμμετέχων

Καλησπέρα.
    Την Κυριακή διεξάγεται στην Κατερίνη ο 10ος επετειακός Ημιμαραθώνιος. Τα προηγούμενα χρόνια ο αγώνας ονομαζόταν Ημιμαραθώνιος ΔΙΟΝ. Στο ΔΙΟΝ ο αγώνας είχε τις δυσκολίες του με τις ανηφόρες και τις κατηφόρες που είχε. Οι διοργανωτές για να κάνουν τον αγώνα πιο δημοφιλή και ανταγωνιστικό (βλέπε Σταμόπουλο) τον μετέφεραν στην Κατερίνη όπου η διαδρομή είναι πιο εύκολη.
    Θα πάρω μέρος στον αγώνα…θα έρθει κανείς σας;
    Τον Οκτώβριο που έτρεξα ημί κινήθηκα με ένα pace 4:50…τώρα σκέφτομαι ότι θα είμαι γύρω στο 5:00. Για να δούμε….μου φάνηκε βαρύς ο Χειμώνας….

Vicky
    Συμμετέχων

Καλησπέρα.
    Η διοργάνωση του αγωνα τα πήγε άψογα. Μας έδωσαν και ένα πρωτότυπο πολύ όμορφο μετάλλιο.
    Η συμμετοχή μου στον αγώνα πήγε πολύ καλά. Έτρεξα με ένα pace 4:54, χρόνο 1:44:54, για λίγο θα έκανα personal best.
    Έως το 12ο km είχαμε έναν αέρα κόντρα γύρω στα 3-4 Μποφώρ. Μετά σταμάτησε… Έως το 14ο km πήγαινα πολύ καλά…Από το 14 έως το 18 μου βγήκε κούραση.
    Από το 18ο και μετά όμως ξαναβρήκα δυνάμεις (δεν ξέρω που…) και τερμάτισα πολύ δυνατά…

Aris 910XT
    Συμμετέχων

Εξαιρετικός αγώνας, η διαδρομή εντελώς επίπεδη και πανέμορφη. Εναλλαγές από αστικό περιβάλλον, φύση-χωράφια, θάλασσα και πάλι πίσω. Δυστυχώς ο κόντρα άνεμος μας έβαλε καπέλο +4 λέπτα οπότε περιμένουμε τον νυχτερινό της Θεσσαλονίκης για PB

Elda
    Συμμετέχων

Μπραβο Βικη, πολυ καλος ο χρονος σου, ειδες που υποτιμουσες τον εαυτο σου και περιμενες χειροτερη επιδοση? Μια χαρα βγηκε λοιπον. Αυτο το να βγαινει κουραση σε ενα κομματι του αγωνα και να επανακαμπτεις μετα μου εχει συμβει αρκετες φορες και σε ημι αλλα και σε μαραθωνιο, προσωπικα πιστευω πως ειναι κυριως κουραση του μυαλου και οχι του σωματος και γι αυτο μετα απο λιγη ωρα που το μυαλο εχει ξεκουραστει, το σωμα συνερχεται και ξαναπαιρνει μπρος.

kostao
    Συμμετέχων

Συγχαρητήρια στους τερματίσαντες! Η διοργάνωση θα μπορούσε να τα πάει καλύτερα κυρίως στον τομέα της παραλαβής των αριθμών, όπου επικράτησε ένα μίνι χάος με αποτέλεσμα να πάω στην εκκίνηση ακριβώς την τελευταία στιγμή ενώ κάθισα στην ουρά 1 ώρα. Η διαδρομή όμως μας αποζημίωσε,ειδικά το κομμάτι της Παραλίας, τόσο πολύ που δεν με επηρέασε ούτε ο αέρας, ούτε η (μικρή) υψομετρική στην επιστροφή.

Vicky
    Συμμετέχων

Σε ευχαριστώ Μαρία.
    Τώρα είδα το post σου. Δούλευα δύο νυχτερινά και αποδιοργανώθηκα…
    Έχεις δίκαιο, μου συμβαίνει και σε μεγάλες προπονήσεις, να κουράζεται το μυαλό…μετά τα 20km…και μετά όταν κοντεύω να τελειώσω να ξαναπαίρνω μπρος…

Skargas
    Συμμετέχων

Κάθε άλλο,παρά άψογη η διοργάνωση,Vicky!Πέρα απ’το Μπάχαλο, με τις παραλαβές των αριθμών, που προκάλεσε και καθυστέρηση στην εκκίνηση, η τροφοδοσία δεν ήταν καλή, ( κάποιοι μας είπαν, ότι υπήρχαν gel, μα δεν τα είδαμε, και οι τρείς φίλοι που πήγαμε, και δεν υπήρχαν μπανάνες!!!!),ακόμα και σήμερα, δεν έχουν εκδοθεί επίσημα αποτελέσματα, και φυσικά ούτε πιστοποιητικά!!! Η διαδρομή καλή, όπως και ο καιρός! Τον “βγάλαμε”, αντί 26άρι long run,που είχαμε στο πρόγραμμα, ενόψει της προετοιμασίας για τον Απρίλη! Τελος πάντων,…συνεχίζουμε, και εύχομαι,καλή συνέχεια, σε όσους προετοιμάζονται, για κάποιο αγώνα την άνοιξη!!!

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.