Αρχική / Θέματα / Δρομικά θέματα / Προπόνηση / Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Οι καθημερινές μας προπονήσεις – 5ο Μέρος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 721 έως 735 (από 1,028 συνολικά)
  • Συντάκτης
    tazi
    Συντονιστής

Φαντασικη μερα σήμερα σε αντιθεση με την απιστευατα μιζερη χτεσινη, οχι ομως για τρεξιμο, τουλαχιστον οχι εκει που κινουμαι εγω. Παιδια, σκυλια, γατια, καροτσακια, ποδηλατα και ηλικιωμενοι εκανα το τρεξιμο κατι χειροτερο απο μετ εμποδιων.
    Τελικα ακολουθησα οσο μπορουσα αυτο που ειχα κατα νου.
    Ρυθμοι κοντα στο 430 μου φαινοντουσαν πολυ ευκολοι, κατω απο το 410 ενιωθα οτι εδινα.
    Τα ποδια αρκετα σφιχτα, εχω για μια ακομη φορα την αισθηση οτι χρειαζομαι ενδυναμωση. Στα γρηγορα δεν ειχα τη δυναμη να σπρωξω προς τα μπροστα οπως θα ηθελα με αποτελεσμα να κουραζομαι χωρις λογο.

big-blue
    Συμμετέχων

Νίκο, όπως διαβάζω, γαμώ τους λαγούς θα ήσουν για το <03:10!!!
    Τώρα διαβάζω για παρακεντήσεις:)
    Θα δοκιμάσω να τρέξω ακόμα και με παυσίπονα, το θέμα είναι να λυγίζει το πόδι

stratus
    Συμμετέχων

Αδελφια μου αλητες πουλια εχετε ακουσει κατι γυναικες που τς ρωτας πως σου φαινεται αυτος και λενε συμπαθητικος .Ετσι πηγα και εγω 3.41 εγραψε το ρολοι ,του αγωνα δεν ξερω διοτι στο 8 χλμ ενας ηλιθιος θεατης θεωρησησε λογικο να διασχισει καθετα το δρομο συγκρουστηκαμε και χτυπησα στον τετρακεφαλο .Απο εκει την ωρα εσφιξε το ποδι και βλαστημαγα ολη την ωρα μεχρι τον τερματισμο.Το θεμα δεν ειναι αν εχασα 5-10 λεπτα αλλα οτι ποναγα απο την σρχη .
    Τωρα παω να πλακωθω στα λουκανικα

Elda
    Συμμετέχων

Mπραβο βρε Χρηστο, πολλα συγχαρητηρια για τον συμπαθητικο σου χρονο! Πες μας πώς τα πηγε και η συζυγος. Καλη αποκατασταση και στους 2 σας!

tazi
    Συντονιστής

Για να το ποσταρεις στις καθημερινές μας προπονήσεις…., κατάλαβα. Πέσε τώρα χωρίς έλεος στα λουκάνικα και όταν γεμίσεις τη κοιλιά σου θυμήσου να μας πεις και για την σύζυγο, ρε μήπως σου έριξε στα αυτια😀

YannisV
    Συμμετέχων

Καλά αποκατάσταση Χρήστο! Δώστου να καταλάβει!

@tazi
    στον επόμενο μαραθώνιο βλέπω να του ρίχνει όντως στα αυτιά!

stratus
    Συμμετέχων

4.07 η αθλητρια μου 48 ετων γρια και πρωτος μαραθωνιος υπο βροχη Περπαταει ανετα και γελαει σαν χαζη

notaSOL
    Συμμετέχων

@stratus : Συγχαρητήρια σε όλους σας!
    Όπως πολλά συγχαρητήρια και στον @toliszlv που έκανε 3.04.05! Ένα ακόμη PB!
    Μπράβο Τόλη!

stratus
    Συμμετέχων

Ευχαριστω.Το προβλημα με μενα ειναι “νοητικο” .Παλια δεν καταλαβαινα πονο κουραση τιποτα .Τωρα μολις λιγο ταλαιπωρηθω σταματαω ειδικα στην προπονηση .Το προβλημα μαλλον ειναι οτι ψιλο μπουχτισα .

notaSOL
    Συμμετέχων

@stratus: Έτσι, δυστυχώς, εἰμαστε όλοι οι καμμένοι του Canova και του Lydiard!
    Όχι που θα μας πει ο @tazi, ότι ανακάλυψε και προπόνηση μόνος του!
    Άσε που παίζει να κερνάει pints και wallops, τίποτα καλόπαιδα που υπάρχουν εκεί, για να τρέχουν με το ρολόι του και μετά να ανεβάζει και καλά προπονήσεις!
    Να συμπληρώσω ότι ο @toliszlv πέρασε 1/2 σε 1.29.42! Μπράβο Τόλη!

stratus
    Συμμετέχων

Παιζει να το εβαλε το ρολοι σε drone
    Το garmin παιδες μου εβγαλε 42 χλμ εχασε τα 200 μετρα προφανως λογω τουνελ .Μιλαμε και μεσα στην πολη με τα ψηλα κτηρια δεν εχανε μετρο πηγαινε ακριβως με τις ενδειξεις

tazi
    Συντονιστής

@big-blue Ηλία πράγματι, κάπου εκεί κόβω τώρα το μαραθώνιο μου.

@stratus
    Άσε τα κλαψουρισματα και κάνε ότι χρειάζεται για να βρεθείς πάλι στις επαλξεις. Εγώ όπως σου έχω ξαναπάει προτείνω αγρανάπαυση.
    Η αθλήτρια σου με μολις 10σεκ πιο γρήγορα το χιλιαρι θα έμπαινε στις καλύτερες Ελληνίδες, θερμά συγχαρητήρια για το πρώτο της μαραθώνιο και σε εσένα βέβαια για την πετυχημένη καθοδήγηση.

Από Δευτέρα ξεκινάω με τον γνωστό coach. Είχα κάνει μια δοκιμή την άνοιξη αλλα ακόμα δεν ήμουν έτοιμος, τόσο σωματικά όσο και ψυχικά. Τωρα έχω φτάσει σε ένα θεωρώ αξιοπρεπές επίπεδο και μπορώ να ακολουθήσω τις συμβουλές του, τόσο προπονητικά όσο και κυρίως νοητικά, δλδ μπήκα πάλι στο χορό, βγαίνω εύκολα για προπόνηση και μπορώ να διαχειριστώ σαφώς καλύτερα όγκο και ταχύτητες.
    Ήρθε ήδη το πρόγραμμα της πρώτης εβδομάδας, μου φάνηκε αρκετά εύκολο. Έτσι είναι πάντα η αρχή…..
    Να δω που θα είμαι τα Χριστούγεννα για να αρχίσω να σκέφτομαι κάι κάτι αγωνιστικό. Μου έχει λείψει τοσο πολύ ένας αγώνας στην Ελλαδα.

mashine
    Συμμετέχων

@stratus καλά που είχες καρφωθεί και δεν έβλεπες γύρω σου;Ε;;;Πιείτε και μια μπιρίτσα για μένα!407 η αθλητριά σου! Μπράβο! 405 είχε ο αθλητής μου πρώτο μαραθώνιο και μετά τον πήγα στο 324!Κανόνισε!
    Ας γράψουμε και κάτι σχετικό 14Χ1000/R30

tolisxlv
    Συμμετέχων

notaSOL ευχαριστώ φιλε για την ενημέρωση και τα καλά σου λόγια,να είμαστε γεροί να προσπαθούμε οπότε μας δίνετε η ευκαιρία!!

tazi
    Συντονιστής

@toliszlv Τρίχες κατσαρές, απλά είχες το χρόνο στα πόδια σου και τον έβγαλες, το γεγονός μάλιστα ότι πήγες με τους λαγούς του σαμπ 3 μέχρι τοσο πολύ και ότι τελείωσες με χαμόγελο δείχνει ότι αν ίσως πήγαινες πιο αργά στην αρχή να ήσουν για πιο κατω. Συγχαρητήρια για το ρεκόρ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 721 έως 735 (από 1,028 συνολικά)
  • Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.